Da razjasnim neke stvari u zivotu...

ShadowNinjaMan

Primećen član
Poruka
549
Ovako...Ja stvarno vise ne znam sta je zdravo sta nije da se radi kada je u pitanju trening i ishrana..Hocu da krenem lepo da treniram i zdravo da se hranim.Planiram da radim vezbe bez tegova,znaci:zgibovi,sklekovi,cucnjevi,trbusnjaci i propadanja.

E sada ne znam kako bih trebalo da radim..Dosta sam citao,gledao klipove,slusao savete drugih ljudi...Neki kazu da trebam:
1.Da radim u serijama npr 10 sklekova minut odmora.
2.Da radim i serijama 5 skleka 20 sekundi odmora.
3.Da radim maximalno koliko mogu,onda se odmaram 5-6 minuta dok se ne odmorim pa onda opet.
4. ...................

I sve tako ima 1000 opcija a ja ne znam koju da biram...Ne bih radio sada neke vezbe koje neki preporucuju da mi bude muka i da krenem da povracam,ali hocu da preopteretim misic(jer koliko sam shvatio tako raste).Onda koliku trebam pauzu da pravim?Npr danas odradim sklekove i cucnjeve,koliko dana treba da prodje da se ta grupa misica odmori koje oni pokrivaju?Onda interesuje me josh npr kad radim zgibove da li da uradim samo za biceps ili da uradim sve vrste zgibova za razlicite misicne grupe(znaci ledjni,biceps,siroki,uski).Isto vazi i za sklekove.
I josh nesto sta ce mi masa?
Cilj mi nije da izgledam kao medved,vec hocu da se izdefinisem lepo.Znaci da lepo izgledam(grudi,ramena,ruke,6 pack,noge).
E sada tu nastupa drugi problem..Ishrana.

Koliko sam shvatio nikako necu moci da imam 6 pack i lepo da izgledam ako nastavim da jedem ovo sto do sad jedem(pljeskavice,pice,burek,lazanje,spagete....).Nije mi jasno sta je to zdrava ishrana?Nemojte da mi odgovorite da je to paradajz,krastavac,paprika jer ja ne mogu to celog zivota da jedem,imam 16 godina i potrebno mi je masno da jedem,jer mom organizmu to sad treba zbog hormona(citao sam o tome).

Znaci ne bih da idem na neku rigoroznu ishranu ali onako normalnu,da pokrije sve potrebne vitamine,proteine...Ne bih pio whey protein,vec bih kupovao hranu sa dosta proteina.I da li trebam pre treninga ugljene hidrate da unosim,a posle treninga proteine?

Znaci interesuje me koja sve hrana spada u to da jedem?Izbacio sam slatkise skoro skroz pojedem mozda 1 u nedelju dve cokoladu ili tako nesto,jedem med uglavnom.

E sad znam da mi za definiciju treba kardio.Posto se ne bavim nikakvim sportom do sad sam trcao,ali sada planiram da upisem kick-box i plivanje,pa valjda je to dovoljan kardio?Plus cu lepo da se razvijem na ta 2 sporta.

Heh skroz sam se pogubio u ovolikom pisanju :D ...Nadam se da cu dobiti lepe odgovore...
 
Prvo o treningu...lepo si rekao,ima 1000 nacina i kako da izaberes najbolji?Pa...nema najboljeg,probas,kombinujes pa pronadjes optimalno za sebe,ono sto ti 'radi posao'...ja bih ti predlozio da radis tzv. trening po stanicama,na primer: prva stanica je vratilo(zgibovi),druga je razboj(propadanje),a na trecoj radis cucnjeve,obidjes ceo krug bez odmora izmedju stanica,pa onda odmoris par minuta,pa ponovis krug,i tako nekoliko puta.Na kraju treninga odradi nekoliko serija trbusnjaka.Koliko pojedinacnih ponavljanja na svakoj stanici?Predlazem-sto vise mozes...Koliko krugova?Za pocetak 3-4,kasnije povecavaj,po meni je desetak,uz jak tempo optimalan broj...Koliko serija trbusnjaka?Desetak,sa sto vise ponavljanja,sto manje odmora izmedju serija i menjaj vezbe npr.nekad podizi noge gore,ponekad se,pri podizanju,savijaj u stranu itd...Ovaj trening mozes da radis tri puta nedeljno...Trcanje i plivanje (ne brckanje u bazenu) je odlicna stvar,a ako zaista krenes i na kik boks-uradio si pravu stvar.:) Ishrana,mozda, izgleda malo komplikovana,ali je,u stvari,vrlo jednostavna i logicna.Sta je zdrava hrana i zasto je neka hrana zdravija od druge?Nepreradjena,sveza hrana je,svakako,mnogo bolji izbor od preradjene...dakle,dobar izvor ugljenih hidrata su: krompir,pirinac,integralni hleb,ovsene pahuljice...kvalitetni proteini se nalaze u jajima (belanac),pilecem belom mesu,tunjevini,mleku i mlecnim proizvodima...neophodne masti (omega kompleksi) imas u ribljem mesu,a postoje i razne kapsule kao dodaci...vitamini,minerali i sl. se nalazi u svezem vocu i povrcu...preporucio bih 4-5 obroka dnevno uz odnos 60-40 ugljeni hidrati-proteini...ne preteruj ni u cemu,ne lisavaj se i ne uzdrzavaj previse i uzivaj ;)
 
pazi da ti kazem nesto, whey ti ne moze naskoditi,mozes slobodno da ga uzmes,ako dosta vezbas i trosis se,tvom organizmu su potrebni i ugljenohidrati i proteini pogotovo u vecim kolicinama...iz ishrane vidi da uneses oko 100-120 gr proteina i jos na to dodaj oko 30-50 gr proteina iz wheya i bice super.. nemoj da se bojis vezbi sa tegovima jer ja ti garantujem da ces uz teretanu imati mnogo bolje rezultate.. ;) i ne,ne trabaju ti trans masnoce koje imas u picama,burecima i slicno...trebaju ti dobre masnoce (omega 3 koje imas u maslinovom ulju,lanenom,ovsenim pahuljicama ) i dobri kvalitetni UH (pirinac, krompir....) ... naravno da mozes malo i da se opustis nekad pa odes u fast food,ali ne preteruj... ;)
 
pazi da ti kazem nesto, whey ti ne moze naskoditi,mozes slobodno da ga uzmes,ako dosta vezbas i trosis se,tvom organizmu su potrebni i ugljenohidrati i proteini pogotovo u vecim kolicinama...iz ishrane vidi da uneses oko 100-120 gr proteina i jos na to dodaj oko 30-50 gr proteina iz wheya i bice super.. nemoj da se bojis vezbi sa tegovima jer ja ti garantujem da ces uz teretanu imati mnogo bolje rezultate.. ;) i ne,ne trabaju ti trans masnoce koje imas u picama,burecima i slicno...trebaju ti dobre masnoce (omega 3 koje imas u maslinovom ulju,lanenom,ovsenim pahuljicama ) i dobri kvalitetni UH (pirinac, krompir....) ... naravno da mozes malo i da se opustis nekad pa odes u fast food,ali ne preteruj... ;)

Ovsene pahuljice su kompleksni uh nikako nemaju masti
 
Ovako...Ja stvarno vise ne znam sta je zdravo sta nije da se radi kada je u pitanju trening i ishrana..Hocu da krenem lepo da treniram i zdravo da se hranim.Planiram da radim vezbe bez tegova,znaci:zgibovi,sklekovi,cucnjevi,trbusnjaci i propadanja.

E sada ne znam kako bih trebalo da radim..Dosta sam citao,gledao klipove,slusao savete drugih ljudi...Neki kazu da trebam:
1.Da radim u serijama npr 10 sklekova minut odmora.
2.Da radim i serijama 5 skleka 20 sekundi odmora.
3.Da radim maximalno koliko mogu,onda se odmaram 5-6 minuta dok se ne odmorim pa onda opet.
4. ...................

I sve tako ima 1000 opcija a ja ne znam koju da biram...Ne bih radio sada neke vezbe koje neki preporucuju da mi bude muka i da krenem da povracam,ali hocu da preopteretim misic(jer koliko sam shvatio tako raste).Onda koliku trebam pauzu da pravim?Npr danas odradim sklekove i cucnjeve,koliko dana treba da prodje da se ta grupa misica odmori koje oni pokrivaju?Onda interesuje me josh npr kad radim zgibove da li da uradim samo za biceps ili da uradim sve vrste zgibova za razlicite misicne grupe(znaci ledjni,biceps,siroki,uski).Isto vazi i za sklekove.
I josh nesto sta ce mi masa?
Cilj mi nije da izgledam kao medved,vec hocu da se izdefinisem lepo.Znaci da lepo izgledam(grudi,ramena,ruke,6 pack,noge).
E sada tu nastupa drugi problem..Ishrana.

Koliko sam shvatio nikako necu moci da imam 6 pack i lepo da izgledam ako nastavim da jedem ovo sto do sad jedem(pljeskavice,pice,burek,lazanje,spagete....).Nije mi jasno sta je to zdrava ishrana?Nemojte da mi odgovorite da je to paradajz,krastavac,paprika jer ja ne mogu to celog zivota da jedem,imam 16 godina i potrebno mi je masno da jedem,jer mom organizmu to sad treba zbog hormona(citao sam o tome).

Znaci ne bih da idem na neku rigoroznu ishranu ali onako normalnu,da pokrije sve potrebne vitamine,proteine...Ne bih pio whey protein,vec bih kupovao hranu sa dosta proteina.I da li trebam pre treninga ugljene hidrate da unosim,a posle treninga proteine?

Znaci interesuje me koja sve hrana spada u to da jedem?Izbacio sam slatkise skoro skroz pojedem mozda 1 u nedelju dve cokoladu ili tako nesto,jedem med uglavnom.

E sad znam da mi za definiciju treba kardio.Posto se ne bavim nikakvim sportom do sad sam trcao,ali sada planiram da upisem kick-box i plivanje,pa valjda je to dovoljan kardio?Plus cu lepo da se razvijem na ta 2 sporta.

Heh skroz sam se pogubio u ovolikom pisanju :D ...Nadam se da cu dobiti lepe odgovore...

Najveca glupost.Nemas pojma o zivotu a k e nj a s kako mozes da doktoriras na ovim stvarima........

Masno ili rafinisano stetno ulje svinjska mast i uopste zasicene masti ti uopste ne trebaju ALI UOPSTE jer su izuzetno stetne zato svaki drugi covek posle 30te god ima holesterol jer naravno KRKAO JE 30 GOD DJUBRE......


Ono sto si ti plitko procitao u Trecem Oku ili Zoni Sumraka i nisi razumeo je da hormoni se sastoje iz masti.....Da bi adolescent obezbedio dovoljnu kolicinu masti TREBA DA UNOSI OMEGA 3 6 I 9 MASNE KISELINE.

Znaci ne zasicene masne kiseline koje su zdrave!!!!!!!!!!!

Tu spada riba i neko povrce a moze se uzimati i suplementacija (vidi na vikipediji - "vbisoko naucnom" sajtu) u vidu ribljih kapsula/kuglica
 

Back
Top