Aleksandar Vučić: "Nećemo na ulicu ako uhapse Mladića"

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827



RAZGOVOR - Aleksandar Vučić, zamenik predsednika SNS, u razgovoru za Danas o saradnji s Tribunalom

Nećemo na ulicu ako uhapse Mladića

* „Da li ćemo uvek moći da radimo samo ono što nam se sviđa? Ne, nećemo. Da li je to moguće? Ne, nije. Da li ćemo morati da radimo sve da nam brod ide napred? U to sam sasvim siguran“

0301ss_ocp_w380_h300.jpg


- Vlast neće ići na izbore dok ne uradi apsolutno sve da uhapsi generala Mladića. Ako ga ne nađu, a budu izašli na izbore, to znači da niko živ ne zna gde je on i da ne može da ga pronađe. Kada je uhapšen Radovan Karadžić, protestovali smo zbog načina na koji je uhapšen i raznih drugih stvari.

Sada, ako bi uhapsili nekoga zbog bilo kog razloga, mislim da bi bilo nemoguće da mi budemo organizatori takvog skupa - ističe u razgovoru za Danas zamenik predsednika Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić.

Smatrate se proevropskom strankom. Kakav je vaš odnos prema Haškom tribunalu, koji je u procesu integracije nezaobilazan?

- Mi smatramo da Haški tribunal nije dobro radio svoj posao, da je u više navrata pokazao potpuno različite aršine. Tu pre svega mislim na presude Naseru Oriću i Fatmiru Ljimaju, ali i svim Srbima, koje te dvostruke aršine jasno pokazuju. Iako to nema veze s tim da li vi želite u Evropu ili ne, mi nismo slepi i nismo kreteni da bismo mogli da hvalimo nešto što nije na najbolji način obavilo svoj posao.

Šta s isporučivanjem preostalih haških optuženika? Jedan od preduslova za uključenje u EU je puna saradnja s Hagom, koja podrazumeva hapšenje Ratka Mladića i Gorana Hadžića.

- To su obećali neki iz vlasti i time uopšte nećemo da se bavimo. To su oni obećali i to je njihov posao. Ljudi iz vlasti su to obećali i uradiće sve što je u njihovoj moći da to naprave. Ja se ne bih bavio tom temom u ovom trenutku. Uostalom, imate još samo jedan slučaj, Mladića. Ko još pominje Hadžića, koga on još interesuje. Srbija će se suočavati s problemima mnogo ozbiljnijim od Tribunala u Hagu, ali ne želim još o tome da govorim.

Tvrdite da ste najjača stranka trenutno u Srbiji i da postoji realna mogućnost da dođete na vlast. Obaveze prema Haškom tribunalu je preuzela država, tako da biste tu obavezu i vi nasledili. Šta biste, kao vlast, učinili na hapšenju preostalih begunaca?

- Vlast Demokratske stranke neće ići na izbore dok ne uradi apsolutno sve da uhapsi generala Mladića. Dakle, ili će to da urade ili će da se desi ne znam šta... Ako ga ne nađu, a budu izašli na izbore, to znači da niko živ ne zna gde je on i da ne može da ga pronađe. To je njihova glavna stvar i jedina stvar koju jure.

Ukoliko dođe do hapšenja, da li će SNS organizovati proteste ili mitinge podrške, po „ugledu“ na događaje posle hapšenja Radovana Karadžića?

- Ne znam šta bi značili bilo kakvi protesti i šta bismo mogli da organizujemo. Kada je uhapšen Radovan Karadžić protestovali smo zbog načina na koji je uhapšen i zbog svega drugog... Sada da uhapse nekoga iz bilo kog razloga, mislim da bi bilo nemoguće da mi budemo organizatori tog skupa. Svakako ne mislim da je Hag ključno pitanje za Srbiju.

Koje je ključno pitanje za Srbiju?

- Ključno pitanje je kada će Srbija da krene napred, pre svega u ekonomiji, a političke uslove političari treba da upodobe na najpametniji mogući način. U tome bih i sažeo politiku SNS. Naša politika glasi: „I od Evropske unije i od svih u svetu dobiti što je moguće više, a izgubiti što je moguće manje.“ Da li ćemo uvek moći da radimo samo ono što nam se sviđa? Ne, nećemo. Da li je to moguće? Ne, nije. Da li ćemo morati da radimo sve da nam brod ide napred? U to sam sasvim siguran. I u takvim uslovima ćemo pronalaziti najbolja rešenja i objašnjavati građanima šta se dešava i uveren sam da će građani naći najbolji put.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=16&nav_category=206&nav_id=371576
 
Ma Vučić i Nikolić su prave ... Dok su bili u SRS-u bili su glasnogovornici onih ideja, a sada, nekoliko meseci nakon, govore sasvim suprotne stvari. Juče slušam Nikolića, danas evo čitam Vučića. Pitam se da li njihovi birači shvataju da oni uopšte nemaju problem sa time da jasno pokažu da se bore isključivo za vlast i da im nije problem da sami sebi pljunu u usta, da budu nedosledni i da nemaju mišljenje. Do pre nekoliko meseci su pričali jedno, i na način da bi život dali za tu ideju, a sada drugačije. Matori su oni da bi doživeli prosvetljenje. Nisu se naučili pameti, već su opipali puls i rade prema tome. A ovce ih slušaju, prate... :lol:
 
Poslednja izmena:
***** jedno namaznao... :evil: Oni su sada, kao, proevropski nastrojeni... :roll: Ma koga bre ti lazesh, usnice silikonska!? :evil:


:evil: :evil: :evil: A evo i jednog kul komentara sa tube-a... :klap:

" Ovaj Vucic je gov*o kakvog nema. Prvo je lijepio mladiceve plakate po zemunu a sad govori kako on treba u Hag. Ko zna. Kad se posvadja sa Nikolicem, mozda ce saradjivati i sa Cedom i govoriti da je Republika Srpska genocidna tvorevina. "
 
Ma Vučić i Nikolić su prave ... Dok su bili u SRS-u bili su glasnogovornici onih ideja, a sada, nekoliko meseci nakon, govore sasvim suprotne stvari. Juče slušam Nikolića, danas evo čitam Vučića. Pitam se da li njihovi birači shvataju da oni uopšte nemaju problem sa time da jasno pokažu da se bore isključivo za vlast i da im nije problem da sami sebi pljunu u usta, da budu nedosledni i da nemaju mišljenje. Do pre nekoliko meseci su pričali jedno, i na nain da bi život ali za tu ideju, a sada drugačije. Matori su oni da bi doživeli prosvetljenje. Nisu se naučili pameti, već su opipali puls i rade prema tome. A ovce ih slušaju, prate... :lol:

:okok:
 
***** jedno namaznao... :evil: Oni su sada, kao, proevropski nastrojeni... :roll: Ma koga bre ti lazesh, usnice silikonska!? :evil:


:evil: :evil: :evil: A evo i jednog kul komentara sa tube-a... :klap:

" Ovaj Vucic je gov*o kakvog nema. Prvo je lijepio mladiceve plakate po zemunu a sad govori kako on treba u Hag. Ko zna. Kad se posvadja sa Nikolicem, mozda ce saradjivati i sa Cedom i govoriti da je Republika Srpska genocidna tvorevina. "
ti si samo ljubomoran na ove mlade , lepe i pametne politicare :rumenko:
vucic.jpg
sto pre to priznas sam sebi bice ti lakse :cool:
 


sinoć sam baš pričao s njegovim kolegom iz ""JNA"" dana....bili drugovi...nisam mogo verovati a taj lik mi je super frend i sasvim slučajno došli na temu politike (na moj nagovor pošto njega politika ne interesuje) i vojske....još mi rekao ako može nekako stupiti u kontakt sa Aleksandom Vučićem s kojim si je bio super u vojsi (a kad sam mu reko da jeon malo zabrazdio u radikalizam - nije mogo verovat):think:

pa sam ja reko da ću pitat ove "moje kolege" forumaške:D ako se ko poznaje s Vučkijom:per:...pošaljite mi PP broj ili e mail od Alekse da prosledim frendu :idea:

i jel ima ko kontakt-broj od vas naprednjaka ili ste još u fazi skupljanja postera? :rumenko::lol:
 
Jao provalio si me. :rumenko: To je to, mora da sam ljubomoran na vuchiceve sexy usne i djukino zmijsko, talibanski preplanulo, telo... :hahaha:
:worth::hahaha::
ne ozbiljno kontam da nesrecni Djuka ode u neku Britaniju ili SAD zbog te fizionomije bi mu carinska kontrola i u bulju zavirivala da ne nije slucajno neko Al-Qaida bombas u pitanju :mrgreen:
ps dobro je ono evo stigoh do treceg dela :D
 
Nisam ni ja za izlazak na ulice zbog Mladića ali ovaj Vučić je najveći ljigavac i najiritantnija osoba u Srbiji. Volela bih da čujem u čemu je razlika između Karadžića i Mladića pa je za ovog prvog bio spreman i suzavac i batine da popije a za drugog neće ni da prošeta? Kako je to tužno kad se ljudi prodaju pa to ni ne kriju ... iskreno više cenim radikale koji bi šetali nego njega.
 
Nisam ni ja za izlazak na ulice zbog Mladića ali ovaj Vučić je najveći ljigavac i najiritantnija osoba u Srbiji. Volela bih da čujem u čemu je razlika između Karadžića i Mladića pa je za ovog prvog bio spreman i suzavac i batine da popije a za drugog neće ni da prošeta? Kako je to tužno kad se ljudi prodaju pa to ni ne kriju ... iskreno više cenim radikale koji bi šetali nego njega.

:ok:


:lol:

:worth::hahaha::
ne ozbiljno kontam da nesrecni Djuka ode u neku Britaniju ili SAD zbog te fizionomije bi mu carinska kontrola i u bulju zavirivala da ne nije slucajno neko Al-Qaida bombas u pitanju :mrgreen:
ps dobro je ono evo stigoh do treceg dela :D

Hahahaha, pa da, odmah bi bio priupitan... Neke stvari. :mrgreen: Ma ludilo je bre... Koliko sam ja vrishtao od smeha kada sam to gledao... Ali, je*ote... Legenda... " Sve da ih iz gace istresesh, ne moze 10 karata da im ispadne... " :worth:
 
***** jedno namaznao... :evil: Oni su sada, kao, proevropski nastrojeni... :roll: Ma koga bre ti lazesh, usnice silikonska!? :evil:


:evil: :evil: :evil: A evo i jednog kul komentara sa tube-a... :klap:

" Ovaj Vucic je gov*o kakvog nema. Prvo je lijepio mladiceve plakate po zemunu a sad govori kako on treba u Hag. Ko zna. Kad se posvadja sa Nikolicem, mozda ce saradjivati i sa Cedom i govoriti da je Republika Srpska genocidna tvorevina. "

Одувек је био патолошки лажов - и остао је патолошки лажов. Ђубре над
ђубретима. Бар да ћути... него још и кењ*...

Лепо сам ја рекао ЈЕДНОМ ИЗДАЈНИК - УВЕК ИЗДАЈНИК ! :sad2:
 

Back
Top