Radio Beograd 202

Koliko sam uočio, 202 je u lošem stanju, ali opet ima neki šmek, ja sam emotivno vezan za taj radio pa može biti da sam subjektivan. Sećam se kad sam imao 15 god kako sam čekao hit 202 u 19h da snimim neku pesmu na koju sam se napalio, ili kad su bili koncerti na trgu za rodjendan radija. Današnja 202 je u polurasulu, nadam se da će opstati!
 
Npr danas su pustali dosta obrada. Npr bila je neka od ekv-a, skroz oskrnavljen cover. Da li ih reklamiraju ili su izgubili ukus. Ali opet je bolji od vecine. Par puta se smorim, potrazim neku drugu stanicu, i na kraju se opet vratim na 202-ku.
 
U mom kraju jedina stanica na kojoj mogu da se cuju dobre rok i metal pesme. Ostale stanice su uglavnom narodnjacke sa "hitom do hita".
Malo su upropastili program u odnosu na ono sto su imali pre 5-6 godina.
Kome nije zivotni san da slusa gluposti preporucujem.
Bor i Zajecar 100.4 FM (okruzi ne samo ova dva grada).
 
Odlican maraton!!
uzivao sam bar u 50ak emisija od tih 202 :)

- - - - - - - - - -

Ova danas medju poslednjima sa Oglom Kepcijom i Dzetom je bila super


Da, da.

Nisam ni sumnjala da će biti sjajni, ali su nadmašili sva moja očekivanja.
Naravno, nisam uspela da čujem sve, pa se nadam da će uskoro biti repriza nekih emisija koje su išle u sitne noćne sate, najavili su.
 
U ovakvom radio-difuznom etru gde ima svakavih gluposti cija je sustina samo zarada, profit, reklamne poruke ... Radio Beograd 202 bio je i ostao jedan od antologijskih radio stanica. Iako se primecuje deficit profesionalizma u njihovom umetnickom programu,verujem da je to samo trenutno jer se verovatno preusmaravaju na neki drugi kolosek na kom ce se opet uspraviti u punoj snazi. Stare programske seme i nacin razmisljanja urednika, vise nije poplularan ali treba naci modus u kome ce zadrzati njihovu originalnost i prepoznatljivost a opet biti dopadljivi sirim narodnim krugovima kao pre dok nije bilo raznih gluposti kojima se omladina truje i zatupljuje.
 
slušao oko 2006-te..negdje uveče, neki jazz program, sa talasa je pičila jedna mnogo dobra stvarčuga, nisam ima tad pojma ko je izvođač, nazvao voditelja odmah, neki kul tip, i ljubazan, odmah mi je objasnio, a stvarčica je ova..kao juče da je bilo...:aha:
 

Back
Top