Molim za savet, HITNO!!!!

NeshaTheBigGuy

Primećen član
Poruka
786
Imam jedno pitanje. Moja drugarica se zabrinula jer uskoro putuje daleko na mesec dana, a ima psa za kog je mnogo vezana, a i pas za nju! Kad kažem mnogo mislim MNOGO!!!! Nerazdvojni su. Zabrinula se da li će nešto biti psu kad ona ode, da li će pas mnogo da pati ili tako nešto. Ja sam čuo za par slučajeva da su psi umirali od tuge kad im gazda umre!!!!! Drugarica neće da umre, ali je zabrinuta svejedno! :zcepanje::hahaha::hahaha::)
 
Bas da ce da ugine od tuge, nece ali da ce patiti-hoce sigurno. To moze da se manifestuje na razne nacine al najcesce je odbijanje hrane, vode, kunjanje, eventualno kao vid inata moze da bude obavljanje fizioloskih potreba u kuci/stanu. Najbolje bi bilo da mu se posveti dosta vremena, da se prica sa njim, da se mazi itd. Nakon par dana ce verovatno zivnuti malo. Nece mu biti drago, ali prezivece:)
 
Bas da ce da ugine od tuge, nece ali da ce patiti-hoce sigurno. To moze da se manifestuje na razne nacine al najcesce je odbijanje hrane, vode, kunjanje, eventualno kao vid inata moze da bude obavljanje fizioloskih potreba u kuci/stanu. Najbolje bi bilo da mu se posveti dosta vremena, da se prica sa njim, da se mazi itd. Nakon par dana ce verovatno zivnuti malo. Nece mu biti drago, ali prezivece:)
uvaljivanje u njen orman i prezvakavanje njene odjece :neutral:
 
Sigurno da nece uginuti,al ce biti tuzan (bas mi ga zao) :rida:
Treba da poslusas gornji post :)
Naravno ja delim misljenje sa njom :)

slazem se.
imao sam tojest imam idalje 4 psa od kojih je 1 pekinezer i vezan sam za njih bas.
godinu dana se nismo razdvajali i onda sam trebao da idem na zimovanje sa devojkom.
nisam imao duse da ih ostavim same jer su kako se taj dan odlaska blizio bili sve tuzniji.
i naravno nisam otisao... ali sam na leto resio da odem. zivim sam, sa njima, i tada su oni ostali sami kuci, komsinica bi dosla da ih nahrani. jeste da su vaspitani super, ali ipak su patili. ali sve je proslo ok. kad sam dosao svi su skocili na mene ne mogu da vam opisem srecu njihovu. i mogu reci da me se pekinezer najvise uzeleo.
znaci kazi toj drugarici nek ide i nek luduje, bice pas dobro... i reci joj da se pazi kad se vrati, pas ce biti presrecan, ne mozete da verujete koliko. :ok:
 
Neka pocne polako da navikava svog psa da provodi duze i duze vremena kod osobe koja ce ga cuvati tih mesec dana. Takodje treba toj osobi reci da ga dosta seta (paziti kada je oavko toplo vreme doduse), igra se sa njim, mazi ga, da ga ne zapostavi, ako je pas drusven i podnosi druge kerove, onda ga voditi da se igra sa drugim kerovima (pripaziti da ti drugi kerovi nisu slucano agresivni), i brzo ce to proci tih mesec dana za kucu :).
 
Zasto mislis da je za psa bolje da ga cuvaju potpuni neznanci, gde ce biti okruzen gomilom nepoznatih pasa i nece dobijati ni upola paznje koliko bi dobijao od poznate osobe? Pansion je po meni krajnja opcija kad se bas ne moze nista drugo srediti jer je boravak u pansionu za psa veliki stres.
 

Back
Top