Američka "spoljna" politika

Zlatooki

Domaćin
Poruka
3.530
Malo da se pozabavimo američkom "spoljnom" politikom, tako možda naučimo više o njima, najvećoj "demokratiji" na svetu. Ovde nisam naveo sve sjajne poteze američke spoljne politike. Ali, videćete da ima i više nego dovoljno primera.


HAITI
1914 godina. Haiti - Tokom godine američke vojne snage izvršile su invaziju na Haiti kako bi tokom vremena revolucije i nereda, prema Admiralu Vilijamu Bandiju, štitile američke i strane interese.

NIKARAGVA
1912-Izvršena invazija na Nikaragvu kako bi se zaštitili americki interesi tokom pokušaja revolucije. "Mala vojna sila" ostala je prisutna kako bi promovisala mir i bezbednost. Ostali su do 1925.
1926-Ponovni pokušaj revolucije od strane Generala Chamorra doveo je do ponovne invazije Amerike ponovo sa istim razlogom, zaštita americkih interesa, ostali su od 1933.

1 Svetski rat
1917-18 -- Amerika tek 6 aprila 1917. objavljuje rat Nemackoj a 7 decembra i Austro-Ugarskoj. Hmmm, pa da, videli da je đavo odneo šalu i hteli ljudi da budu na strani pobednika.

MEKSIKO
1918-19 - Meksiko - Americke snage ušle u Meksiko u poteri za banditima bar tri puta u 1918 i šest puta tokom 1919. U Avgustu 1918 americke i meksicke snage su se sukobile kod Nogalesa. Meksikanci su se predali na kraju.

DALMACIJA
1919 Dalmacija Hrvatska - Americke snage na poziv Italije iskrcale se na Trau (Edit-Trogir) kako bi zavele red izmedu Italijana i Srba odnosno lupale packe Srbima koji su bili "nemirni".

"Najhumaniji akt" u istoriji ratovanja
1945-52 Japan - Avgust 1945 Bacene atomske bombe na Hirošimu i Nagasaki. Više od 140 hiljada mrtvih, mahom civila, muškarci, žene, deca... Nedužni narod. Cilj opravdava sredtsvo prema americkom videnju stvari. Jedan od tri kriterijuma kada su birali mete za atomski napad bio je da meta treba da bude veca od tri milje u precniku I DA BUDE VAŽNA I LOCIRANA U URBANOM PODRUCJU!!! Niko nikada nije odgovarao za ovaj "herojski akt" Amerike. Nakon toga pocinje americka okupacija Japana do 1952. godine.

KOREJA
1950-1953- Korejski rat. Više od 300 hiljada američkih vojnika je iskrcano. 36,600 ubijeno u "akciji".

EPIZODA U VIJETNAMU
1955-75 - Vijetnam. Američki vojni savetnici su bili prvo poslani u Vijetnam u februaru 1955. Do 1964 broj trupa je narastao do 21 hiljade. Kako bi zaštitile svoje snage i interese Kongres 1964 donosi "Razoluciju" (Tonkin Gulf Resolution) koja je dozvoljavala da se preduzmu svi neophodni koraci kako bi se odvratili napadi na američke trupe i sprečila dalja pobuna. DO 1969 godine ovo je rezultiralo porastom trupa na više od pola miliona. 1975 su se evakuisali iz Vijetnama odnosno pobegli odande. :mrgreen:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA
1965 - Dominikanska Republika - SAD su izvršile invaziju na Dominikansku Republiku kako bi zaštitili živote i infrastrukturu tokom Revolucije u ovoj zemlji. Što su fini ovi Ameri. Baš lepo od njih.

GRENADA
1983 - Grenada - 1983 godine pod izgovorom da Grenada previše potpada pod uticaj Sovjeta i Kube SAD su izvršile invaziju i okupaciju ove suverene zemlje. sad je pod "demokratskom" kontrolom.

IRAK 1 deo
1990-91-Početak sage o Iraku, zalivski rat. Tata Buš napada Irak.

SOMALIJA
1992-95 -- Somalia, Ameri došli, videli, dobili batine, pobegli. :mrgreen:

SRBIJA
1999 - NATO bombradovanje Srbije zbog Kosova. Navodno je Kosovo sada nezavisno a u stvari je pod američkom kontrolom.

AFGANISTAN
2001-02 - Invazija i okupacija Afganistana. I dalje traje.

IRAK 2 deo
2003 - Invazija i okupacija Iraka. I dalje traje. Sin Buš nastavlja tatinim stopama. Šta su porodične vrednosti, obojica ne vole Irak pa to ti je.

Ostale intervencije

U sklopu svojih vojnih operacija američka "spoljna politika" koristi mnoge druge metode da utiče na događaje u drugim zemljama. Ove metode uključuju DILOVANJE ORUŽJA, vojne savete i obuku za kupce. Čoveče, kako su divni ovi Ameri. Pa, oni uče neznalice kako da se što bolje poubijaju.

Saga continues... odnosno SAGA SE NASTAVLJA I DAN DANAS.

BRAVO ZA AMERICKU DEMOKRATIJU :dash: :evil:

Inače, kako tema ne bi bila zatvorena, evo i linka - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_military_history_events#1900-1909

Takođe, korišćene su informacije iz knjige Noaha Čomskog - Partial List of US Military Interventions.


EDIT - Prevedeno Trau - Trogir
 
Poslednja izmena:
i nije to potpun spisak
inash gomilu zemalja juzne amerike od 50-tih do danas
panamski kanal,nikaragva,odredi smrti,ujedinjeno voce itd.

Ma spisak je toliko dugačak i raznovrstan da ne znam odakle da počnem, oči bi mi ispale kad bih sve napisao. Nego rekoh da izaberem odokativno. Inače, bi post bio na 10 strana i to bez njihovih intervencija protiv Indijanaca, onda bar na 30. Pa znaš ti kako su oni mirni. Pacifisti. :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Kad sabereš, koliko se sećam suma-sumarrum, preko 12 miliona ljudi pobijeno je u "mirovnim" operacijama amerikanaca. Ne znam da li je tačna cifra, ali sigurno nije manja.

Evo ja sam ovo izvadio sa Neta i iz ove knjige. Ako neko ima volje neka doda. Ja sam crkao dok sam i ovo preveo. :) Za taj podatak ne znam, ali koliko su "mirovno" angažovani sumnjam da može da bude manji. Jedino veći. :sad2: Je.beš ti tu Ameriku.
 
Evo ja sam ovo izvadio sa Neta i iz ove knjige. Ako neko ima volje neka doda. Ja sam crkao dok sam i ovo preveo. :) Za taj podatak ne znam, ali koliko su "mirovno" angažovani sumnjam da može da bude manji. Jedino veći. :sad2: Je.beš ti tu Ameriku.

Bilo je pred naše bombardovanje navedeno pojedinačno stradalih civila i vojnika od početka veka do 1999. Tada je bilo milioni i milioni duša. Otud ta cifra. Sad kad dodaš Afganistan, Somaliju, Srbiju i Irak, biće tu mnogo, mnogo više.
 
Malo da se pozabavimo američkom "spoljnom" politikom, tako možda naučimo više o njima, najvećoj "demokratiji" na svetu. Ovde nisam naveo sve sjajne poteze američke spoljne politike. Ali, videćete da ima i više nego dovoljno primera.


HAITI
1914 godina. Haiti - Tokom godine američke vojne snage izvršile su invaziju na Haiti kako bi tokom vremena revolucije i nereda, prema Admiralu Vilijamu Bandiju, štitile američke i strane interese.

NIKARAGVA
1912-Izvršena invazija na Nikaragvu kako bi se zaštitili americki interesi tokom pokušaja revolucije. "Mala vojna sila" ostala je prisutna kako bi promovisala mir i bezbednost. Ostali su do 1925.
1926-Ponovni pokušaj revolucije od strane Generala Chamorra doveo je do ponovne invazije Amerike ponovo sa istim razlogom, zaštita americkih interesa, ostali su od 1933.

1 Svetski rat
1917-18 -- Amerika tek 6 aprila 1917. objavljuje rat Nemackoj a 7 decembra i Austro-Ugarskoj. Hmmm, pa da, videli da je đavo odneo šalu i hteli ljudi da budu na strani pobednika.

MEKSIKO
1918-19 - Meksiko - Americke snage ušle u Meksiko u poteri za banditima bar tri puta u 1918 i šest puta tokom 1919. U Avgustu 1918 americke i meksicke snage su se sukobile kod Nogalesa. Meksikanci su se predali na kraju.

DALMACIJA
1919 Dalmacija Hrvatska - Americke snage na poziv Italije iskrcale se na Trau (Edit-Trogir) kako bi zavele red izmedu Italijana i Srba odnosno lupale packe Srbima koji su bili "nemirni".

"Najhumaniji akt" u istoriji ratovanja
1945-52 Japan - Avgust 1945 Bacene atomske bombe na Hirošimu i Nagasaki. Više od 140 hiljada mrtvih, mahom civila, muškarci, žene, deca... Nedužni narod. Cilj opravdava sredtsvo prema americkom videnju stvari. Jedan od tri kriterijuma kada su birali mete za atomski napad bio je da meta treba da bude veca od tri milje u precniku I DA BUDE VAŽNA I LOCIRANA U URBANOM PODRUCJU!!! Niko nikada nije odgovarao za ovaj "herojski akt" Amerike. Nakon toga pocinje americka okupacija Japana do 1952. godine.

KOREJA
1950-1953- Korejski rat. Više od 300 hiljada američkih vojnika je iskrcano. 36,600 ubijeno u "akciji".

EPIZODA U VIJETNAMU
1955-75 - Vijetnam. Američki vojni savetnici su bili prvo poslani u Vijetnam u februaru 1955. Do 1964 broj trupa je narastao do 21 hiljade. Kako bi zaštitile svoje snage i interese Kongres 1964 donosi "Razoluciju" (Tonkin Gulf Resolution) koja je dozvoljavala da se preduzmu svi neophodni koraci kako bi se odvratili napadi na američke trupe i sprečila dalja pobuna. DO 1969 godine ovo je rezultiralo porastom trupa na više od pola miliona. 1975 su se evakuisali iz Vijetnama odnosno pobegli odande. :mrgreen:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA
1965 - Dominikanska Republika - SAD su izvršile invaziju na Dominikansku Republiku kako bi zaštitili živote i infrastrukturu tokom Revolucije u ovoj zemlji. Što su fini ovi Ameri. Baš lepo od njih.

GRENADA
1983 - Grenada - 1983 godine pod izgovorom da Grenada previše potpada pod uticaj Sovjeta i Kube SAD su izvršile invaziju i okupaciju ove suverene zemlje. sad je pod "demokratskom" kontrolom.

IRAK 1 deo
1990-91-Početak sage o Iraku, zalivski rat. Tata Buš napada Irak.

SOMALIJA
1992-95 -- Somalia, Ameri došli, videli, dobili batine, pobegli. :mrgreen:

SRBIJA
1999 - NATO bombradovanje Srbije zbog Kosova. Navodno je Kosovo sada nezavisno a u stvari je pod američkom kontrolom.

AFGANISTAN
2001-02 - Invazija i okupacija Afganistana. I dalje traje.

IRAK 2 deo
2003 - Invazija i okupacija Iraka. I dalje traje. Sin Buš nastavlja tatinim stopama. Šta su porodične vrednosti, obojica ne vole Irak pa to ti je.

Ostale intervencije

U sklopu svojih vojnih operacija američka "spoljna politika" koristi mnoge druge metode da utiče na događaje u drugim zemljama. Ove metode uključuju DILOVANJE ORUŽJA, vojne savete i obuku za kupce. Čoveče, kako su divni ovi Ameri. Pa, oni uče neznalice kako da se što bolje poubijaju.

Saga continues... odnosno SAGA SE NASTAVLJA I DAN DANAS.

BRAVO ZA AMERICKU DEMOKRATIJU :dash: :evil:

Inače, kako tema ne bi bila zatvorena, evo i linka - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_military_history_events#1900-1909

Takođe, korišćene su informacije iz knjige Noaha Čomskog - Partial List of US Military Interventions.


EDIT - Prevedeno Trau - Trogir
Glupost američke idiotske diplomatije i qrčenja ima mnooogo dužu tradiciju:
dhm929.jpg
:dash:
Little_bighorn_019_med.jpg
 
Poslednja izmena:
Malo da se pozabavimo američkom "spoljnom" politikom, tako možda naučimo više o njima, najvećoj "demokratiji" na svetu. Ovde nisam naveo sve sjajne poteze američke spoljne politike. Ali, videćete da ima i više nego dovoljno primera.


HAITI
1914 godina. Haiti - Tokom godine američke vojne snage izvršile su invaziju na Haiti kako bi tokom vremena revolucije i nereda, prema Admiralu Vilijamu Bandiju, štitile američke i strane interese.

NIKARAGVA
1912-Izvršena invazija na Nikaragvu kako bi se zaštitili americki interesi tokom pokušaja revolucije. "Mala vojna sila" ostala je prisutna kako bi promovisala mir i bezbednost. Ostali su do 1925.
1926-Ponovni pokušaj revolucije od strane Generala Chamorra doveo je do ponovne invazije Amerike ponovo sa istim razlogom, zaštita americkih interesa, ostali su od 1933.

1 Svetski rat
1917-18 -- Amerika tek 6 aprila 1917. objavljuje rat Nemackoj a 7 decembra i Austro-Ugarskoj. Hmmm, pa da, videli da je đavo odneo šalu i hteli ljudi da budu na strani pobednika.

MEKSIKO
1918-19 - Meksiko - Americke snage ušle u Meksiko u poteri za banditima bar tri puta u 1918 i šest puta tokom 1919. U Avgustu 1918 americke i meksicke snage su se sukobile kod Nogalesa. Meksikanci su se predali na kraju.

DALMACIJA
1919 Dalmacija Hrvatska - Americke snage na poziv Italije iskrcale se na Trau (Edit-Trogir) kako bi zavele red izmedu Italijana i Srba odnosno lupale packe Srbima koji su bili "nemirni".

"Najhumaniji akt" u istoriji ratovanja
1945-52 Japan - Avgust 1945 Bacene atomske bombe na Hirošimu i Nagasaki. Više od 140 hiljada mrtvih, mahom civila, muškarci, žene, deca... Nedužni narod. Cilj opravdava sredtsvo prema americkom videnju stvari. Jedan od tri kriterijuma kada su birali mete za atomski napad bio je da meta treba da bude veca od tri milje u precniku I DA BUDE VAŽNA I LOCIRANA U URBANOM PODRUCJU!!! Niko nikada nije odgovarao za ovaj "herojski akt" Amerike. Nakon toga pocinje americka okupacija Japana do 1952. godine.

KOREJA
1950-1953- Korejski rat. Više od 300 hiljada američkih vojnika je iskrcano. 36,600 ubijeno u "akciji".

EPIZODA U VIJETNAMU
1955-75 - Vijetnam. Američki vojni savetnici su bili prvo poslani u Vijetnam u februaru 1955. Do 1964 broj trupa je narastao do 21 hiljade. Kako bi zaštitile svoje snage i interese Kongres 1964 donosi "Razoluciju" (Tonkin Gulf Resolution) koja je dozvoljavala da se preduzmu svi neophodni koraci kako bi se odvratili napadi na američke trupe i sprečila dalja pobuna. DO 1969 godine ovo je rezultiralo porastom trupa na više od pola miliona. 1975 su se evakuisali iz Vijetnama odnosno pobegli odande. :mrgreen:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA
1965 - Dominikanska Republika - SAD su izvršile invaziju na Dominikansku Republiku kako bi zaštitili živote i infrastrukturu tokom Revolucije u ovoj zemlji. Što su fini ovi Ameri. Baš lepo od njih.

GRENADA
1983 - Grenada - 1983 godine pod izgovorom da Grenada previše potpada pod uticaj Sovjeta i Kube SAD su izvršile invaziju i okupaciju ove suverene zemlje. sad je pod "demokratskom" kontrolom.

IRAK 1 deo
1990-91-Početak sage o Iraku, zalivski rat. Tata Buš napada Irak.

SOMALIJA
1992-95 -- Somalia, Ameri došli, videli, dobili batine, pobegli. :mrgreen:

SRBIJA
1999 - NATO bombradovanje Srbije zbog Kosova. Navodno je Kosovo sada nezavisno a u stvari je pod američkom kontrolom.

AFGANISTAN
2001-02 - Invazija i okupacija Afganistana. I dalje traje.

IRAK 2 deo
2003 - Invazija i okupacija Iraka. I dalje traje. Sin Buš nastavlja tatinim stopama. Šta su porodične vrednosti, obojica ne vole Irak pa to ti je.

Ostale intervencije

U sklopu svojih vojnih operacija američka "spoljna politika" koristi mnoge druge metode da utiče na događaje u drugim zemljama. Ove metode uključuju DILOVANJE ORUŽJA, vojne savete i obuku za kupce. Čoveče, kako su divni ovi Ameri. Pa, oni uče neznalice kako da se što bolje poubijaju.

Saga continues... odnosno SAGA SE NASTAVLJA I DAN DANAS.

BRAVO ZA AMERICKU DEMOKRATIJU :dash: :evil:

Inače, kako tema ne bi bila zatvorena, evo i linka - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_military_history_events#1900-1909

Takođe, korišćene su informacije iz knjige Noaha Čomskog - Partial List of US Military Interventions.


EDIT - Prevedeno Trau - Trogir



pa ne znam sta se tu cudis
njihova demokratija funkcionise...to su njihovi interesi da bi im bio mir kod kuce,i srbija bi to radila da moze,rusija je drzala pola evrope pa nikom nista
 
pa ne znam sta se tu cudis
njihova demokratija funkcionise...to su njihovi interesi da bi im bio mir kod kuce,i srbija bi to radila da moze,rusija je drzala pola evrope pa nikom nista

Sve imperije su vodile politiku "pljackaj i ubijaj po svetu da bi kuci bilo mirno i lepo". Tome se ne cudim. Cudim se ovim nasim imbecilima koji u Ameriku gledaju kao u Majku Terezu, a kada neko od nas spomene bilo koju drugu zemlju urlaju na sav glas kako smo pukli sa mozgom. Za te idiote (LDP-ovce pogotovo) Amerika je svet, da im Amer kaze da su go.vna zdrava, oni bi ih jeli i vikali HOCEMO JOS!!!!
 
:eek::eek: Auuu, pa znam da oni bolidi stalno nekog napadaju ovaj pardoniram "spasavaju" i uvode im demokratiju. :hahaha: Ali, nisam znao da su toliko bili "vredni". Da li mozes da kazes odakle si iskopao taj podatak... Link neki postavi ako imas... Hvala unapred.

NEMOGU DA NAĐEM SADA LINK
TRAŽIM PO BUKMARKS ALI IH IMAM JAKO MNOGO
U NAREDNIH PAR DANA ĆU TI NAĆI
 
To sto SAD nisu ratovale samo 68 dana tokom 20. veka nije uopste cudno ako se zna da je vojna industrija jedan od oslonaca americke ekonomije. Ona donosi stotine milijardi dolara prihoda svake godine sto na domacem sto na inostranom trzistu. Negde sam procitao podatak da oko 50 miliona Amerikanaca rad u vojnoj industriji, ne znam koliko je podatak tacan ali nije nemoguce ako se uzmu u obzir svi koji sa njom saradjuju.

Zato je njima uvek potreban neki rat kako bi se nova oruzja stancovala i visoki profiti i dalje ostvarivali. Prica o demokratiji i zastiti ljudskih prava je samo paravan, kome to nije jasno njemu ne vredi ni objasnjavati. Ali ne treba se zaludjivati da su drugi bolji, tokom ljudske istorije je to uvek bilo tako - sila boga ne moli...
 
Američka spoljna politika= agresija

Dodatak:
americka spoljna politika = trosenje vojnih robnih rezervi zarad pravdanja ustanovljenog budzeta i ostvarivanja novog budzeta za narednu godinu
...jer im je ta industrija procvetala jos u toku drugog svetskog rata i primili su se i kad je rat prestao...sa zaustavljanjem rada vojne industrije, veliki deo americke privrede bi bio u zastoju i njih od toga hvata prpa...dolazi do zasicenja trzista i svega sto to donosi.
 

Back
Top