mali Star Trek kviz - povezite glumca i vanzemaljca!

TimeTravellingBunny

Ističe se
Poruka
2.215
Iz zabave, ovo je mali kviz koji sam postavila na par stranih Trek foruma, inspirisana nekim diskusijama o izgledu vanzemaljskih rasa u ST i poredjenjima kako neki glumci izgledaju sa i bez sminke. Da vidimo koliko glumaca mozete da prepoznate bez sminke i da li mozete da ih povezete sa vanzemaljcem kog su igrali (neki od njih su igrali i po vise vanzemaljaca). Da budem iskrena, ja bih verovatno prepoznala tek 6-7.

Za pocetak - ovo je tako lako da necu ni da racunam (ipak je ovo jedini glavni lik od ovih glumaca).
.

000-1.jpg


Neki od ovih glumaca su bili istaknuti likovi u velikom broju epizoda, drugi tek u po nekoliko, a neki su bili samo u po jednoj epizodi (ili u filmu). (Neki su takodje malo mladji na slikama nego sto su bili kad su igrali u ST.)

1.
001-3.jpg


ove dve je lako prepoznati:

2.

002-1.jpg


3.

003-1.jpg


4. Jedna od redjih fotki ovog glumca iz mladjih dana koje sam uspela da nadjem - iz jedne ranije uloge.

004a-1.jpg


jedna novija fotka:

004b-1.jpg


5.

005a-1.jpg


005b-1.jpg


6. par fotki ove glumice iz mladjih dana. Ne bih je nikad prepoznala.

006a-2.jpg

006b-1.jpg


7. Ovu bih, sa druge strane, uvek prepoznala...

007a-2.jpg

007b-2.jpg
 
15.

015-2.jpg


16.

016-3.jpg


17.

017-1.jpg


18.

018-1.jpg


Ovu dvojicu je možda i najlakše prepoznati:

19.

019-1-2.jpg


20.

020-1-2.jpg


ali zato...

21.

021-2.jpg


22. Ovog tipa nikad ne bih prepoznala! (Bio je inače isto u samo par epizoda... mada je lik relativno važan za priču jednog od glavnih likova...)

022-2.gif


23.

023-2.jpg


24.

024-2.jpg


25.

025-2.jpg


26. Ovo me je lično najviše šokiralo, glumica se pojavila samo u jednoj epizodi ali sam potražila sliku iz radoznalosti, kad sam već tražila fotke za ovaj kviz... pouka je: ima vanzemaljske šminke koja može svakog da poružni!

026-2.jpg
 
Ovaj bez broja je Vorf naravno :green:
3. Belana
4. Dukat
5. Damar
6. Odova rodjaka - jedna od Changelings
7. borg kraljica
15. Mislim da je Nog
16. Martok ha ha ha - ovo je vec varanje, znam sliku od ranije, ne bih ga inace prepoznala
17. Q
19. kancelar Gowron
20. mozda Rom
29. Orionka iz novog filma
30. Shran, Weyoun, glumio je jos nekoga cini mi se :(
31. valjda Zek
33. Znam. Romulanac, e sad kako se zove to ne znam. Ima ga u par epizoda sa Aenarom :) to je on - 4. sezona
38. Ambasador Gral
Hocu da se ubijem, imam jos 5-6 starsno poznatih, ali ne vredi, ne mogu da se setim. Pregledaj pa reci koliko sam prepoznala
 
Poslednja izmena:
Ovaj bez broja je Vorf naravno :green:
3. Belana
4. Dukat
5. Damar
6. Odova rodjaka - jedna od Changelings
7. borg kraljica
15. Mislim da je Nog
16. Martok ha ha ha - ovo je vec varanje, znam sliku od ranije, ne bih ga inace prepoznala
17. Q
19. kancelar Gowron
20. mozda Rom
29. Orionka iz novog filma
30. Shran, Weyoun, glumio je jos nekoga cini mi se :(
31. valjda Zek
33. Znam. Romulanac, e sad kako se zove to ne znam. Ima ga u par epizoda sa Aenarom :) to je on - 4. sezona
38. Ambasador Gral
Hocu da se ubijem, imam jos 5-6 starsno poznatih, ali ne vredi, ne mogu da se setim. Pregledaj pa reci koliko sam prepoznala
Svaka čast, pogodila si sama više nego iko na stranim Trek forumima gde sam ovo postavljala. :worth: Većina pogodi do 7-8 maksimum. Jedino 17. nije Q, mada liči na Johna De Lancieja. Q ni nema neku šminku/masku, pa njega ne bih ni stavljala, to bi bilo previše lako. Iz istih razloga sam uglavnom izbegavala Betazoide, Trilove i većinu Vulkanaca. Većina glumaca sa spiska ima jako mnogo šminke i maske na sebi. Znači, ima dosta Klingonaca, Kardasijanaca, DžemHadara, poneki Ferengi, Romulanac itd...

Recimo, ovog sa slike 23. bi bilo apsolutno nemoguće prepoznati po liku (a još manje glasu ;) mada igra popularan lik, sem ako ne vidiš glumca u epizodi u kojoj se na kratko pojavi bez maske (neko na Trek BBS ga je prepoznao zato što je gledao DVD dodatke).

Ostalo je sve tačno. Jeffrey Combs je pored Weyouna i Shrana igrao i Brunta (sećam se da sam to prvo saznala od tebe i da sam se iznenadila, ne bih nikad pogodila da je isti lik), i još nekoliko manje važnih likova (mislim da je on jedan od glumaca koji su igrali najviše različitih uloga u ST).

33 - Brian Thompson, igrao u gomili SF i fantasy serija i filmova (možda najpoznatiji kao Alien Bounty Hunter, ili popularno Schwarzenalien :zcepanje: u The X-Files), u Treku je igrao Romulanca' admirala Valdorea u Enterprise, kao i jednog od Jem'Hadara u DS9 epizodi "To the Death" - on je bio onaj što je pravio probleme pa je Prvi morao da ga kazni tj. ubije (za divno čudo, to je jedini put da sam odmah prepoznala glumca koji igra Jem'Hadara, i to čim se pojavio u epizodi, valjda zato što tip ima tako karakterističnu facu, i gledala sam ga dosta puta u raznim ulogama). Plus je igrao još par Klingonaca i člana neke rase (koja je izgledala vrlo sčićno ljudima) u jednoj DS9 epizodi.
292px-Valdore_(Admiral).jpg

662px-Tomantorax.jpg

Klag.jpg

Inglatu.jpg

Svaka čast za 38, ti si prva na bilo kom forumu koja je to pogodila! Morala sam i nekog Telarita da stavim. Lik je izgleda igrao još nekoliko vanzemaljaca (kao i mnogi sa ovog spiska), uključujući nekoliko različitih Ferengija. http://memory-alpha.org/en/wiki/Lee_Arenberg
180px-Gral.jpg


Jedino me čudi što nisi prepoznala br. 28, to bih očekivala. Ili si možda samo zaboravila da ga pomeneš. :)

p.s. Osnivačica - "Odova rođaka" :hahaha: To mi se sviđa. Mada takav način razmišljanja čini neke od njenih, hm... kontakata sa Odom još jezivijim... ako je to uopšte moguće :bljak:
 
Poslednja izmena:
Ha ha ha - pa oni su svi rodjaci, mnogo povezaniji nego ijedna druga vrsta :zcepanje:

Sva sreca pa sam skoro gledala Ent. Imam resenje za 36. Xindi reptilian - Dolin, ali imao je i on jos neke uloge. Prepredeno cudovisto - nisam ljubitelj reptila. Insekti su andjelcici naspram njih.
Takodje sam odgonetnula i dve Kardasijanke iz DS9 (zato sto su epizode sa Quarkom uvek bile upecatljive) , ali treba nesto ostaviti i drugima :mrgreen:

Verujem da ima jos ratnika Dominiona i mozda jos koji debelokozac kao sto su Gral i Reptil, ali njihove maske su maske u pravom smislu. Opet ima dosta likova zbog kojih lupam glavu, posebno zena. Sve imam neki utisak da se tu krije jos neka Orionka i tako npr. number 14.

Ovo ti je stvarno super, al ja nemam vise snage :klap: verovatno cu se posle smejati i cuditi kad saznam za ostale
 
Ha ha ha - pa oni su svi rodjaci, mnogo povezaniji nego ijedna druga vrsta :zcepanje:

Sva sreca pa sam skoro gledala Ent. Imam resenje za 36. Xindi reptilian - Dolin, ali imao je i on jos neke uloge. Prepredeno cudovisto - nisam ljubitelj reptila. Insekti su andjelcici naspram njih.
Takodje sam odgonetnula i dve Kardasijanke iz DS9 (zato sto su epizode sa Quarkom uvek bile upecatljive) , ali treba nesto ostaviti i drugima :mrgreen:

Verujem da ima jos ratnika Dominiona i mozda jos koji debelokozac kao sto su Gral i Reptil, ali njihove maske su maske u pravom smislu. Opet ima dosta likova zbog kojih lupam glavu, posebno zena. Sve imam neki utisak da se tu krije jos neka Orionka i tako npr. number 14.

Ovo ti je stvarno super, al ja nemam vise snage :klap: verovatno cu se posle smejati i cuditi kad saznam za ostale
Jeste, 14 je Orionka, i to iz TOS. :)

19.jpg

marta.jpg


36 http://memory-alpha.org/en/wiki/Scott_MacDonald je izmedju ostalog igrao i meni najsimpaticnijeg Jem'Hadara, onog iz epizode "Hipocratic Oath" u kojoj ga Bashir izleci od zavisnosti od 'belog' pa on misli da je moguce da se to uradi i sa njegovim vojnicima, ali nista od toga... itd... Igrao je i onog vanzemljca iz epizode "Captive Pursuit" u prvoj sezoni. I naravno i Reptila koga si pomenula. A izgleda da je igrao u Romulanca u TNG.. i coveka - Starfleet oficira u Voyager pilotu. Kako je to zgodno kad se glumci mogu x puta ponovo angazovati a da ne zbunjuju gledaoce. :p

Ja ne volim reptile, ukoliko ne govorimo o Kardasijancima. :heart: ;)
 
Poslednja izmena:
Konačno još neko hoće da proba. :D

2. Q
11. Donatra
23. Morn
28. Garak
Jeste, igrala je i Q, ali i još 3 uloge sa malo više šminke :) Je l možeš da se setiš neke od njih?

Svaka čast za pogađanje. "Morna" pretpostavljam da si video ili u nekom intervjuu ili znaš da je on bio onaj lik u epizodi "Who Mourns for Morn" koga Quark namesti da sedi na mestu "pokojnog" Morna... Inače bi ga bilo malo teže prepoznati :mrgreen:
 
Imam potencijalno glupu ideju.

22. sin kapetana Kirka

Ne. Sin kapetana Kirka nije vanzemaljac i nije imao 'vanzemaljski' sminku... ovi svi jesu. Taj lik je posebno neprepoznatljiv, bas sam pre neki dan ponovo gledala epizode u kojima se pojavljuje, i opet ne verujem da bi provalila sve i da imam fotku pored. :think:
Mada, na Trek BBS su za divno cudo uspeli na kraju sve da pogode... jedan lik na kraju pogodio i 22 i joe nekoliko teskih.


Znam da je glumila nekoliko uloga. Ali meni je bila najbolja kao Q. Glumila je i Worfovu devojku - Alexanderovu majku....
K'Ehleyr... meni je ona bila bas simpaticna. :heart:
I jedna je od retkih osoba koje dobro izgledaju i sa Klingonskim celom.

kehleyr3-1.gif
kehleyr-1.gif


Igrala je i doktorku-Vulkanku u TNG i neku Andorijanku u ENT.

Morn - meni bas lici na Morna i bez sminke ;)
:lol:
U njegovom slucaju to bogami i nije samo sminka, nego prava pravcate maska.

ds9_morn-1.jpg


Off-topic: pre neki dan sam pogledala na Youtube neki glupi SF film s kraja 80-tih "Arena", zato sto su u njemu igrali glumci iz DS9 i Babylon 5 (Marc Alaimo, Armin Shimerman i Claudia Christian)... po tome je jedino i zanimljiv... evo prvog dela ovde ako nekog zanima:
U stvari vise kao klasican sportski (rvacki) film prepun klisea, samo je SF momenat sto su gomila likova u filmu kao vanzemaljci (mada to uopste nema neke veze), glavni lik je naravno covek i to neki onako plavi misicavi americki decko blagotelece face, vecina ostalih rvaca su neki ogrmini vanzemaljci jezivog izgleda...
Zabavno je to sto svi igraju slicne uloge kao one po kojima su kasnije bili poznati (sem sto je Shimerman mnogo antipaticniji): Claudia Christian je glavni zenski lik - tough chick ali i dobrica, Alaimo je - surprise, surprise - glavni negativac (ko bi rekao :roll: ) a valjda je i on neki vanzemaljac, sta li, sudeci po srebrkastoj boji koze... ali sa tom kozom i frizurom mi vise deluje kao u nekom Goth-androidnom fazonu :lol: Al meni se bas super sa tim lookom, zato sam i odgledala filmic do kraja ;)
Shimerman igra njegovog totalno ljigavog pomocnika, izgleda kao lasica, a zove se Weezil :zcepanje: U odnosu na to kako izgleda tu Quark je prelep. :eek:
Nekoliko snapshotova:

vlcsnap-87491-1.png
:
vlcsnap-90986-1.png


vlcsnap-102819-1.png
vlcsnap-101870-1.png
 
12. Gilora Rejal
37. Omet'iklan
18. Broca
8. Grilka
9. Natima Lang

26. sarin ?
edit : ( ovo nije - 24. seska ? )

24 Lursa
1. B'Etor
(durasove sestre)

13. Ba'el
17. Gal Rusot
22. Duras
:klap: Dobro si istrazio! Ja vec mislila da niko vise nece ni da pokusa... A bogami je neke likove tesko prepoznati, ja se ponekad bas iznenadim kad im vidim sliku bez sminke. :D


Znaci, da, 37 je JemHadar Omet'iklan, Prvi iz DS9 episode "To the Death"...
8. i 9. - dve Kvarkove ljubavi :mrgreen: Grilka i Natima, Klingonka i Kardasijanka. Ostali su Klingonci(ke) - porodica Duras - i Kardasijanci (ona gnjida Broca i budaletina Rusot... (igrao je taj jos ponekog lika u Treku, a bio je i u Babylon 5, kao i Tracy Scoggins (Gilora Rejal).

26. je jedna Ferengi riba, verovali ili ne. :eek: Totalno sam se zaprepastila kad sam videla sliku, zato sam je i stavila, cisto radi poredjenja!
 
onda je
26. Pel
( imali smo pomoc sa Ferengi informacijom :D )

still unknown
10 .....
16 .....
21 .....
27 .....
32 .....
34 .....
35 .....



(27 i 35 su relativno srednje poznati glumci možda 35 vulkanac ?
32 kao da je iz law and order slika ? 34. je bio star fleet ? ili u voyogeru ili neki film iz 80-tih ? , samo pretpostavke , ne pomaži nam još previše :D )
 
Poslednja izmena:
onda je
26. Pel
( imali smo pomoc sa Ferengi informacijom :D )

still unknown
10 .....
16 .....
21 .....
27 .....
32 .....
34 .....
35 .....



(27 i 35 su relativno srednje poznati glumci možda 35 vulkanac ?
32 kao da je iz law and order slika ? 34. je bio star fleet ? ili u voyogeru ili neki film iz 80-tih ? , samo pretpostavke , ne pomaži nam još previše :D )
Jeste Pel :) Nema bas mnogo Ferengi zena koje smo videli, pa je bilo ili Pel ili Kvarkova mama :lol:

Ne, 27 je The Look odmah prepoznala, to je J.G.Herzler, tj. Martok...a igrao je i jos nekoliko likova. Trek bas voli da "reciklira" glumce, a i SFu je to lakse, samo im promenis sminku ili skines sminku, i niko ih ne prepozna. Sad sam skoro krenula ponovo da gledam DS9 od pocetka, i odgledam pilot epizodu i prvi put provalim da je onog Vulkanca, kapetana Saratoge (broda na kome je sluzio Sisko kao prvi oficir u vreme napada Borga) igra bas on. Zabavno je gledati glumce u manjim ulogama u kojima su se pojavili pre onih vecih... Recimo, neko okacio celu TNG epizodu "Time's Arrow" na Youtube (to je ona sa Datinom glavom i Markom Tvenom) a YT komentari na
: "Evo ga Dukat!!" :lol:

Nema Vulkanaca ovde... njih sam izbegavala posto su lako prepoznatljivi...mada je moguce da ima pokoji Romulanac. :D Al uglavnom su to ovi sa gomilom sminke, znaci ima jos Dzem Hadara, Kardasijanaca... Mada je ovaj sa 35. igrao i ljude u Star Treku.

Pravo da ti kazem, nisam znala odakle je slika sa 32 pa sam proverila, nije L&O ali jeste neka pravna serija.
 
Poslednja izmena:

Back
Top