Groznica

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ja pa ja

Aktivan član
Poruka
1.402
E ovo me je oduvek interesovalo.
Posto sam podlozan dobijanju groznice na usni (iliti herpesa), interesuje me moze li se to ikako zanavek spreciti, i sta da radim kada pocnem da osecam da se jedna bas promalja u uglu usana.
Do sada sam koristio alkohol (sa spoljasnje strane, a ne unutrasnje). Natapanje alkoholom ili onim antibakterijskim kremama i mazalicama je malo ublazilo celu stvar, ali me interesuje misljenje strucnih ljudi na ovom forumu.
Znaci: Kako spreciti, i leciti herpes na usni?
 
Evo, da probam ja kao dete doktora... :lol:! Groznica ili herpes simplex, se ne moze izleciti, jer je virusnog porekla, tj. organizam se sa njim mora sam izboriti, kao u slucaju gripa! Najgore je sto se on u stvari samo primiri do sledece zgodne situacije (pad imunitete, stres...)i onda se opet aktivira sto znaci da za imas sozivotno!!! Virumerc i ostale kreme, malo ubrzavaju stvar (tj, zaceljenje) ali generalno ne mozes izbeci pojavljivanje groznice!!

Toliko od mene, ako sam pogresila nek me strucna lica isprave!!! :wink:
 
Dolcezza:
Groznica ili herpes simplex, se ne moze izleciti, jer je virusnog porekla, tj. organizam se sa njim mora sam izboriti, kao u slucaju gripa! Najgore je sto se on u stvari samo primiri do sledece zgodne situacije (pad imunitete, stres...)i onda se opet aktivira sto znaci da za imas sozivotno!!!

:wink:

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

Ma znam da ne moze da se izleci, ali je ovaj vrisak bio jaci od mene. Morao sam da ga izbacim.

:) :) :) :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top