Marmaris

Pa zavisi sta te interesuje..ima toliko toga da bi ovde mogli da pisemo do sutra.

Marmaris, Kusadasi, sve je to isti kalup, grad, hoteli, hotelske plaze, jedna vrlo zanimljiva ulica samo sa diskotekama, Turci koji te vuku za rukav na svakom cosku i uvlace u svoju radnju, vicu za tobom "Yugoslavia No1", a pri tom gledaju kako da ti izmame pare.

Marmaris ima i bas ogroman "trzni centar" sto meni vise lici na neki bazar, gde ima bas svega i svacega.

Plaza ne bas nesto specijalno prostrana i siroka, ali prihvatljiva. Pored Marmarisa je Icmeler, 10tak minuta onim njihovim autobusom, gde je plaza mnogo bolja, a i okolina je vise "egzoticnija".

Ima palmi :P
 
Bila sam prosle godine i fantasticno sam se provela. :D Usluga, plaze, nocni zivot - sve je za visoku ocenu. Jedina stvar koja mi je prvih par dana smetala jeste navalentnost osoblja na cijoj si plazi... ali i to ti kasnije postane simapticno. Obavezno idi na izlete: obilazak Efesa, zatim, Daylan - Kaunos ...ma bice ti super :wink:
 
Marmaris je predivan. Bila sam proslog leta, i nosim fantasticne utiske. Plaze su sasvim ok, voda je super. Ima puno mesta za izlazak, kako duz plaze, tako i starom gradu. Ljudi su jako ljubazni, isprva ti se cini da su "too friendly" ali na to se brzo naviknes. Sve je jako cisto, uredjeno. I sto je vrlo vazno, nije mnogo skupo, cene su skoro kao i u Beogradu.
Sto se izleta tice, preporucujem Dalayan obavezno, i Kleopatrina plaza. Ko ima grcku vizu moze i do Rodosa.
Icmeler mi se uopste ne dopada, plaza je bezveze, voda je hladna zbog nekih izvora, i osim hotela nema nista zanimljivo.
 
NIJE LOSE,ALI MOZE BOLJE!TI SI TAMO VRLO NEPRIMETAN TURISTA ZA TURCE,OD SILNIH ENGLEZA,KOJI NE PITAJU ZA CENU,TAKO DA MOZES PRILICNO NA MIRU DA KUPUJES,I DOBRO CENKAS!UVEK SE CENKAJ!
PLAZA NI SE NE SVIDJA,ALI SU KRTARENJA FENOMENALNA,NE MOJ PROPUSTITI RONJENJE!PROBAJ DA IDES NA STO VISE IZLETA:EFES,PAMUKALE...
SVE U SVEMU,POTREBNO TI JE DOBRO DRUSTVO,KLUBOVI SU IM OK.,MALO VISE PARA ZA KOKTELE,I SUPER CES SE PROVESTI!!!
 
Da li je ko bio tamo i kako se proveo?
Planiram da idem ali ne znam kako je tamo.
Da li je zivo ili penzionerski?
Jesu li hoteli grupisani ili udaljeni jedni od drugih?
Kakav je prevoz do centra grada?
Kakva je i posto je klopa?
 
Bila sam u Marmarisu, ali sam odsela u obliynjem gradicu, 4km od Marmarisa, Ichmeleru. Marmaris je najveca luka jedrilicara, zaista fascinantan prizor svakavih vrsta jedrilica, jahti i brodova, koje se i iznajmljuju. Hoteli su svi luksuzni, sa bazenima, prevoz je organizovan dobro ( postoje mini busevi koji stalno cirkulisu ), zivo je i zabavno, jako puno omladine... Klopa je mediteranska i odlicna, mada ima i ostalih vrsta kuhinja. Sladoled ( domaci ) im je fantastican!!! :lol:
Ljudi su jako susretljivi, spremni da ti u svakom trenutku pomognu, ljubazni su i velikodusni. Cenkanje na pijacama je OBAVEZNO!!! Ako se ne cenkas, to je za njih uvreda. :D
Sto se cena tice, nije skupo, smestaj se moze naci cak i za 4-5 Evra dnevno. Ja sam bila 2002. godine, 10 dana, autobusom, i sve zajedno ( put, viza, smestaj i dzeparac ) kostalo me oko 22o Evra.
Mogla bih ti danima pisati o Marmarisu, ali najbolje je da se i sam uveris u njegove lepote. Pogledaj sajt:

http://urska2002.fotopic.net/

Sve najbolje. Pozdrav 8)
 
Cao,
Ja sam se ipak odlučila za Marmaris.Juče sam bila u agenciji i uplatila,pa šta bude.Raspitala sam se i nije baš tako loše kao što su forumaši pisali u mom postu.
Mesto u kome je Sirenica bila je oko 7-8km od Marmarisa.Tu je plaža najbolja i voda je najčistija. Tako da ćemo mi biti u centru u hotelu, :D a putovaćemo do plaže.Noćni život je isti kao i u Kušadasiju.
Ono što sam videla od slika i hotela je zadovoljilo moju kolebljivost i radoznalost.
Pozdrav, :D
 
Bili smo prosle godine i biloo je divnoooo !!
Super smo se proveli i nije nikako penzionerski !! Nocni zivot je bolji nego u Kusadasiju to je sigurno ( tamo smo bili pretprosle).
Jedan dan obavezno iznajmite brodic , ceo dan sa posadom ( muz i zena) nas 13 je kostalo 130 e. Vozika vas gde hocete, staje kad hocete, rucak ( rostilj, lubenica...). Sami pustamo muziku, a ispod palube imaju 3 kabine ( za one umornije kojima je bilo tesko da ustanu u 9 :)
 
cao, da li je neko bio u marmarisu i ako moze da mi napise prosecne cene izleta za efes i pamukale?
sta jos preporucujete da se vidi?

pozdrav
 
idi na plazu careta careta (talsi su fenomenalni popodne) i da vidis likijske grobnice.

ima brodova koji voze na razna ostrvca - trebalo bi da je oko 20-30 eur cena po osobi
 
Iz marmarisa pamukale su 40e a efes 45e(daleko je oko 6 sati voznje).Poseti Dalyan(30e) i krstarenje do kleopatrinog ostrva(25e)-frnomenalno je! :D
 
ulaznica za Efes je pre dve godine bila 25€ a prevoz sam imao uracunato u aranzman tako da ti tu ne mogu pomoci ni otprilike a uasput ti je Artemidin hram ili ono gde se nalazio
 
Marmaris je prelep grad i sa bogatim sadrzajima za aktivan odmor. Preporucujem polupansion jer je u restoranima sve skupo. Mozda ce vas primamiti povoljna cena na istaknutim jelovnicima, ali turcima nece biti zao da vam za 2 **** uzmu 10, 12 eura. Mnoge zabave na plazama a i u gradu mogu ojaditi vas novcanik. U prodavnicama uglavnom nema cenkanja (za razliku od Kusadasija), ali u vecernjim satima moguce je naici na nize cene. Nije cudna pojava da kada se budete vracali iz diskoteke u 2h ujutro vidite da je vecina butika i prodavnica otvorena. Npr. ja sam jedan strava sesir merkala danima (22eur) i slucajno navratim s izlaska i priupitam posto je, a ono 15eur, pa je ubedim da mi proda za 12. :p
HOTELI su uglavnom smesteni uz samu gradsku plazu od koje do centra ima oko 200m, tako da je to jedno od retkih mesta koje je veliko a ujedno ste i u centru i na plazi.
PLAZA je lepa, sitan sljunak, uglavnom cista, retko gde se mozete smestiti a da niste na lezaljci koje se imace naplacuju 2 do 4 eur zavisi na kom delu plaze se nalazite. Postoje i mnogi kafici i restorani cije lezaljke mogu da se koriste besplatno ukoliko uzmete pice kod njih, za uzvrat vam cuvaju vase stvari, i nema sanse da ih neko ukrade, dobijete mali stolic i cup za odlaganje smeca koji prazne na svakih sat, dva. Super!
Jos lepsa plaza je u zalivu Icmeler koji je 6km od Marmarisa, dolmusi za Icmeler saobracaju veoma cesto, 10, 20 min. (mi smo se uglavnom tamo kupali).
PREVOZ je jedina stvar u marmarisu za koju se moze reci da je jeftina, imate Dolmuse koji staju na skoro svakom cosku i sa vrlo cestim polascima, taxi je nesto skuplji, ali obavezno dogovoriti cenu unapred i malo se cenkati.
ZABAVA... onaj ko voli lud provod i zezanje izabrao je pravo mesto za letovanje. Marmaris je poznat po Bar street, kao sto samo ime govori ulica je puna barova, kafica, diskoteka sa vrlo zanimljivim i saroilikim sadrzajima, na jednom mestu imacete dozivljaj kakav odaberete za svoj provod, ispred mnogih diskoteka videcete igrace koji vas mame da udjete bas kod njih,... Enterijer nekih mesta je izuzetno zapanjujuc,....
IZLETI
OBAVEZNO OBICI !!! Kleopatrina ostrva i Kleopatrinu plazu. Nikako ne ici s nasim agencijama jer su cene nerealne. Npr. Nasi su za ovaj izlet trazili 35 eur, a mi isli preko turskih za 16 eur po osobi. Izlet je koncipiran na prevozu kombijem (20min) do doka za ukrcavanje u prelepe brodove i plovidba do navedenog odredista, iskrcavanje na Kleopatrinoj plazi koja je fenomenalna, sa savrseno cistom i toplom vodom, i peskom iz Egipta koji je bisernog oblika (zabranjeno iznosenje). Na plazu se ulazi iskljucivo u kupacem i po izlasku mora se proci kroz nekoliko tuseva kako bi se sav taj pesak zadrzao tu. Ogromne su kazne za one kod kojih se pronadje bilo kakva kolicina istog. Dovitljive (nase) dame uspevaju tako sto ga zavuku u gornji deo kupaceg kostima).Rucak uracunat u cenu. Posle nekoliko sati na pomenutoj plazi krstari se i obilazi par plazica, uvala sa zadrzavanjem radi kupanja, povratak na dok gde dobijate turski caj i palacinke, povratak uvece.
NOCNO KRSTARENJE upriliceno je na brodu diskoteci, traje 3 sata i krstari se zalivom sa obilaskom luke ge ce vam vodic pokazivati ogromne prelepe jahte poznatih licnosti. Uzivancija. Izlet je oko 10 eura, imate 1 konzumaciju, svako pice kosta 5eur.
DNEVNO KRSTARENJE je celodnevni izlet sa ruckom na brodu, odlazi se na najlepse plaze na koje je moguce doci samo brodom i kupanje na istim, pecina, akvarijum na otvorenom, kupanje na pucini. S obzirom da je Marmaris na Egejskom moru, krstaricete do Sredozemnog i moci se pohvaliti prijateljima da ste se kupali u 2 mora ove godine! :)
RONJENJE ne treba propustiti zbog prelepog podvodnog sveta i prizora koji oduzimaju dah. Cena izleta je (turska agencija) 25eura, sa instruktorom, ruckom na brodu, ronjenje na 3 lokacije i 2 podvodne fotografije formata A4.

Uh, ako sam nesto zaboravila da napisem, pitaj...
 
Nama je Marmaris najlepse letovaliste u Turskoj. Predivan je , lepa pescana plaza koje je duga oko 10 kmi povezana je sa Icmelerom. Duz cele plaze proteze se setaliste a iznad setalista hoteli pa tek iznad glavna ulica. Prelepo. Turci su jako ljubazni, cisti, vole nase turiste. Tamo su ti hoteli sa 3 * kao neki sa 5* u Grckoj. Ja ti preporucujem nesto 3*, 4* ili 5* (ako imas love) all inclusive, gde ti je sve placeno i nerazmisljas niocemu, imas organizovane veceri - animacije. Programi su im dobri. Sve u svemu Marmaris je vise pro-evropski gradic i toplo ti ga preporucujem. Mi smo vec za sledecu sezonu tipovali hotel Classnouhoglu (radi ga Odeon), on ti je na samoj plazi, imas all , 3 km od centra (ali je u gradu na setalistu) i 3 km od Icmelera. Na Odeonovom sajtu imas www. hotela sa bezbroj slikica. Idi vidi.

Cula sam i da je Bodrum dobar za nocni zivot. Nisam izlazila imam malo dete. Ni Kusadasi nije los mada je on vise onako orijentalni pa ko to voli. Meni je Marmaris divan tako da znamo gde cemo naredih nekoliko godina na letovanje. Ove godine je pao Tasoss zato smo smo nasli agenciju koja radi 21 dana .Za Tursku to je malo veci problem zato sto sve agencije naplacuju avion dva puta.

Ako ides u Marmaris lepo se provedi. Mislim da ce ti se svideti.
 
Duskas ti je uglavnom sve rekla. Ja bih jos dodala da ne propustis ni izlet na reku Dalijan i ostrvo kornjaca - to je stvarno mnogo dobro. Ide se autobusima do grada Dalijan, onda spakuje u camce i vozi se rekom Dalijan, svraca se do blatne banje gde je super zezanje, kupanje u bazenu sa mineralnim lekovitim blatom u kome je voda iznad kolena ali u kojo ne mozes da sedis vec te stalno izbacuje na povrsinu pa plutas, susenje i tusiranje, onda se ide na ostrvo kornjaca koje je u stvari poluostrvo i mesto gde se reka uliva u more tako da je sa jedne strane reka a sa druge more, i plaza je super pescana. I usput se svraca na rucak. Nas je to kostalo preko Argusa 25e,Turci su vozili za 15 ali samo na ostrvo i to brodom(oko 2sata voznje u jednom pravcu).
Bice ti super, uzivaj!
 
Hi babes,

I will be in Marmaris - Icmeler for 2 months starting from September 2006.
Ive got a clean and well furnished big house there with all amenities including wireless internet. Just 90 steps to the icmeler beach. Contact me for the photos.
I'd love to share the house with easygoing people.
Please contact me via declite@hotmail.com if interested.

HAVE A NICE TIME IN MARMARIS....
 

Back
Top