Marmaris

Lep je Marmaris

Posebno mi se dopada panorama na grad, nocni zivot je takodje super,

Marmaris-Turkey.jpg
 
Pa ovde moram da se slozim sa Dekijem jer je Marmaris gradic gde je skoro 90% hotela na plazi, pa mislim da nema potrebe da biras nesto tako udaljeno od plaze. Postoji jedna staza koja deli plazu i hotele, znaci bukvalno red hotela sve jednan do drugog, a to setaliste vodi do centra grada. Tako da ovo sto si napisao mislim da je dosta udaljeno od plaza a i centra obzirom da Marmaris i nije nesto prevelik grad.

Gotovo svi hoteli imaju svoju plazu pa tako kada se cekiras u hotelu daju ti one plasticne narukvice po cemu se peopoznajes kao gost hotela i mozes slobodno na plazu.

Za hotel koji pitas nisam cula. Ja sam licno bila u hotelu Lidya, koji je bio jedan od starijih hotela tada 2007. godine, cula sam da su ga posle renovirali i da je dobio drugo ime. Inace bio je na samoj plazi.

Ah ja sam isao preko Argusa, odnosno preko njegovog subagenta Magelana iz Novog Sada pa prilikom rezervacije nista slobodno nije bilo osim tog hotela obzirom na to da sam to jedino mogao naci prosle nedelje jer je sve bilo zauzeto. Mislim to je bilo jedino slobodno za Tursku uopste. Ok, ajde da kazemo da je malo dalje od centra zbivanja, ali sta je tu je... Mislim da se dolmusima moze stici lako na bilo koju od plaza za ne toliko velike pare. Evo linka hotela (tacka B), jeste na periferiji ali sam mogao da biram, ili taj hotel ili da propustim letovanje ove godine.
 
Ah ja sam isao preko Argusa, odnosno preko njegovog subagenta Magelana iz Novog Sada pa prilikom rezervacije nista slobodno nije bilo osim tog hotela obzirom na to da sam to jedino mogao naci prosle nedelje jer je sve bilo zauzeto. Mislim to je bilo jedino slobodno za Tursku uopste. Ok, ajde da kazemo da je malo dalje od centra zbivanja, ali sta je tu je... Mislim da se dolmusima moze stici lako na bilo koju od plaza za ne toliko velike pare. Evo linka hotela (tacka B), jeste na periferiji ali sam mogao da biram, ili taj hotel ili da propustim letovanje ove godine.

http://maps.google.com/maps?hl=en&tab=wl&q=hotel hermes marmaris

zaboravih da okacim link.
 
Drugarica i ja bismo isle ove godine u Marmaris preko ARGUS Toursa, mada im izbor hotela ove godine i nije nesto narocito. Da li neko ima neku preporuku? Da napomenem, da nismo nesto pri parama, recimo da ne bismo dale vise od 350e po aranzmanu. Takodje me zanima da li postoji opcija da se u jednom smeru ide avionom, a u drugom autobusom, redosled nije bitan?
 
Ja sam bila 2007. u Marnarisu i tada je vazio drugaciji vizni rezim za nas tako da i pored planova da bi mozda mogli da odemo ipak sve proplao, ali culi smo dok smo boravili da idu brodovi i tamo, turisticki. Mozda da se raspitate u nekoj agenciji koja ima Marmaris u ponudi, a i ne znam kakav je vizni rezim izmedju Grcke i Turske jer se oni kao sto je poznato vecito nesto prepiru i biju, pogotov o kada su ta ostrva u pitanju.
 
Idu brodovi (ferry) od Marmarisa do Rodosa, cena karte je 43 evra u jednom pravcu, povratna za isti dan 45 a povratna karta koja nema odredjen datum povratka je 65 evra. Imaju popust i za decu. A kada su vize u pitanju i prelazak iz jedne zemlje u drugu najbolje je da pitas u nekoj agenciji. :)
 
neverovatno da toliko kosta karta za toliko kratku destinaciju. jel to proverena informacija?
a viza ne treba, nije bitno sa koje se teritorije ulazi u sengen zonu. BAR ZA SADA, ako se nesto ne promeni i ponovo nas zakucaju u dno, pa ponovo cekanje ispred ambasada.
 
neverovatno da toliko kosta karta za toliko kratku destinaciju. jel to proverena informacija?
a viza ne treba, nije bitno sa koje se teritorije ulazi u sengen zonu. BAR ZA SADA, ako se nesto ne promeni i ponovo nas zakucaju u dno, pa ponovo cekanje ispred ambasada.

Kazi da imas 6. godina i dobices popust :)
 
e sad ja.... Marmaris prelep, prelep, prelep.
Sve je centar, gde god da krenes ima desavanja.
Turci preljubazni, druzeljubivi.....
Gradska plaza nije lepa, ali sa druge strane retko gde i bude. Nije mi se svideo pesak-sljunak i necistoca vode, ali dobro ima dosta toga drugog sto me je odusevilo.
Bukvalno 3 dana pred polazak kuci, nasli smo plazu kad se krene ka Bozburunu koja je ok, voda precista, ali ne znam tacan nazin plaze, jer karta koju smo kupili nije dobro ucrtana.
Pijaca sa garderobom u Marmarisu- svega i svacega na jednom mestu, mada me od garderobe nije nista ni odusevilo, tako da nisam ni kupila nista!
Savet onima koji ce da klopaju brzu hranu, blizu bar strita, pijace, centra....da traze ''meni'', jer ce inace dva pileca kebaba, koka kolu i kiselu platiti skoro 20e. Inace sve to na drugom mestu bi kostalo 8e. Koristim euro, da se oni koji citaju ne preracunavaju sa lire, na e, pa na rsd. :)
Ako nekog nesto zanima, neka pita.... Sve u svemu ove godine je Turska jeftinija, nego Grcka, posto smo se vracali preko Grcke....
 
Hvala na ovakvim pozitivnim informacijama;) Ja idem u utorak sa drugaricom,odsedam u hotelu hawaii 2.Zanima me ako mozes molim te mi kazes cene za izlazak i neki predlog gde nije mnogo bas skupo s obzirom da nosim oko 300e samo,za 11 dana....:@ od pica me zanimaju kokteli uglavnom;) kakve su cene u bar streetu i da li se negde placa ulaz? hvala unapred!!!!:)
 
Da li neko moze molim vas da mi kaze cene u Marmarisu?lezaljka,suncobran,nes u kaficu,kokteli,brza hrana...da li se placa ulaz u klubove?da li postoje neki jeftiniji klubovi,neke jeftinije ponude tipa happy hour i gde?Nosim neplanirano samo 300e za 10 dana i bojim se da li ce mi biti dovoljno a putujem za 2 dana:(((( hvala unapred!!!!!
 
Da li neko moze molim vas da mi kaze cene u Marmarisu?lezaljka,suncobran,nes u kaficu,kokteli,brza hrana...da li se placa ulaz u klubove?da li postoje neki jeftiniji klubovi,neke jeftinije ponude tipa happy hour i gde?Nosim neplanirano samo 300e za 10 dana i bojim se da li ce mi biti dovoljno a putujem za 2 dana:(((( hvala unapred!!!!!

oko 7-8tl su lezaljke i suncobran, ali na vecini mesta popijes pice i ne placas lezaljke. espreso je od 3-5 tl. efes pivo je od 3-5 tl, u klubovima oko 10 tl,vino 15tl a za koktele ne znam jer ne pijem koktele. kebap je oko 4-5 tl. ulaz u klubove se uglavnom ne placa.

obavezno i uvek trazi meni i kada odes na kafu, brzu hranu kada kupujes ako nema nigde cene. u suprotnom te klepe po usima.
nama su naplatili 2 kebapa, koka kolu i kiselu vodu 40 tl a realna cena je do 15tl.
fiskalne racune nigde ne daju sem u mc-u i burger kingu.
 
Ja sam se juce vratila iz Marmarisa, bilo je stvarno predivno, temperatura je konstantno bila oko 40 stepeni, niti jednog oblaka na nebu za 10 dana. Vodic nam je rekao da su tamo od 365 dana 352 suncana tako da pretpostavljam da ce i u tom periodu kad vi budete isli biti fino vrijeme. Sezona im inace traje od 1.5. do 30.9.
 

Back
Top