Mačka odvodi mačiće

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kulkiver

Ističe se
Poruka
2.117
Jedna moja mačka odvodi mačiće i više ih nikad ne vidim!
Prošle godine posle 3-4 meseca odvede tri mačića i ostavi jedno koje je ostalo do pre neki dan.
Ove godine opet posle mesec-dva odvede sva četiri mačeta (među kojima su dva mala mačorčeta:sad2:) i ovo najstarije od prošle godine:D:think::confused:...
i sad zašto ona to radi pitam ja vas...
 
Poslednja izmena:
Jedna moja mačka odvodi mačiće i više ih nikad ne vidim!
Prošle godine kada se prvi put okotila posle 3-4 meseca odvede tri mačića i ostavi jedno koje je ostalo do pre neki dan.
Ove godine se ponovo okotila i opet posle mesec-dva odvede sva četiri mačeta (među kojima su dva mala mačorčeta:sad2:) i ovo najstarije od prošle godine:D:think::confused:...
i sad zašto ona to radi pitam ja vas...

Oseca se nesigurno u toj sredini u kojoj je...Kakva god tebi da je, njoj nije bezbedna za njenu malu decu:rumenko:
;)
 
nešto interesantno se desilo mojima koji su nam mačku poklonili...
naime od njihovog mačeta je ostala samo koža a u njihovom dvorištu se uselio tvor...
nzm dal je tvor pojeo mačku ili šta već al ovo nikad nisam video:D
 
:dontunderstand: Odakle ti to?! Moj Bili jede granule i uzorke mesa zatrihinoskopiju ali što voli miševe, vrapce i krtice!!! :sad2: Pa se još i navuk'o, muževa ujna svoje nesrećno mače hrani hlebom natopljenim mašću od prženja pa se Bili i mali Marinko redovno trampe. :zcepanje:
 
:dash::roll::dash::roll::dash::roll: Pa sklanja mačiće od pacova! :rtfm: Kako mačka da se izbori sa pacovom?! To je posao za terijera, čak je i moj (pre)ambiciozni mačak od toga odustao. Ne izmišljaj tu toplu vodu nego hrani mačku redovno, raznovrsno i kvalitetno.

па да јој купујем кавијар???
дебилност!
дајем јој оно што остане од једења а ако неможе пацове може мишеве које има у изобиљу. ја да јој купујем посебну храну не пада ми на памет а ово који су ми је дали ни они их не хране превише.
 
уопште није тачно да мачка неможе да се избори с пацовом јер сам видео како једна му лагано ломи врат.
а мени не пада на памет да сеоску мачку храним посебном исхраном јер има шта да једе.
чак и ови који су нам је дали као маче, ретко кад да их хране
 
уопште није тачно да мачка неможе да се избори с пацовом јер сам видео како једна му лагано ломи врат.
а мени не пада на памет да сеоску мачку храним посебном исхраном јер има шта да једе.
чак и ови који су нам је дали као маче, ретко кад да их хране јер тамане пацовчине лагано
 
Pre nego što završimo ovu diskusiju, da razjasnimo nešto: moj mačak je seoski, držimo ga u prodavnici koncentrata čiji sam vlasnik pa pogledaj šta jede koji post iznad. Odlično ga hranimo, on odlično lovi, svi srećni, svi zadovoljni! Ne znam je li konačno odustao od pacova, znam samo da ga je jedan ujeo za nogu i da je nedelju dana vukao otok ali smatram njegovim velikim uspehom to što u prodavnici stočne hrane uopšte nema miševa. Toliko od mene.
 
Slazem se sa dr Steve da oseca nesigurnost u toj sredini i sklanja ih na sigurno.
Moje mace se uglavnom omace na neko skriveno mesto ,ja ih naravno uvek nadjem .Polako im prilazim kako njoj tako i njima.Kad macici progledaju i kad vremenom ojacaju uvek do jedne macke ,sve svoje macice mi donosi ispred vrata.Tad im namestam kutiju,posudice za hranu vodu...To je neka uzajamna veza izmedju mojih macaka i mene.
Ove godine mi se desio slucaj da su mi se omacile dve mace skoro u isto vreme,jedna pored druge.Jedna je posle izvesnog vremena jednostavno nestala.Na svu srecu druga maca je prihvatila te macice kao da su njeni i odrhranila ih kao svoje :)
 
Jedna moja mačka odvodi mačiće i više ih nikad ne vidim!
Prošle godine posle 3-4 meseca odvede tri mačića i ostavi jedno koje je ostalo do pre neki dan.
Ove godine opet posle mesec-dva odvede sva četiri mačeta (među kojima su dva mala mačorčeta:sad2:) i ovo najstarije od prošle godine:D:think::confused:...
i sad zašto ona to radi pitam ja vas...


moja maca ih je dvaput premestila,iygleda da smo joj dosadili stalnim gledanjem...
 
Pre nego što završimo ovu diskusiju, da razjasnimo nešto: moj mačak je seoski, držimo ga u prodavnici koncentrata čiji sam vlasnik pa pogledaj šta jede koji post iznad. Odlično ga hranimo, on odlično lovi, svi srećni, svi zadovoljni! Ne znam je li konačno odustao od pacova, znam samo da ga je jedan ujeo za nogu i da je nedelju dana vukao otok ali smatram njegovim velikim uspehom to što u prodavnici stočne hrane uopšte nema miševa. Toliko od mene.

dobro nemoj da se ljutiš al ja štedim pare za plačanje poreza a i nemam ih puno tako da bi to bilo mnogo za mene a mački se sviđa ono što i sad jede.
 
Slazem se sa dr Steve da oseca nesigurnost u toj sredini i sklanja ih na sigurno.
Moje mace se uglavnom omace na neko skriveno mesto ,ja ih naravno uvek nadjem .Polako im prilazim kako njoj tako i njima.Kad macici progledaju i kad vremenom ojacaju uvek do jedne macke ,sve svoje macice mi donosi ispred vrata.Tad im namestam kutiju,posudice za hranu vodu...To je neka uzajamna veza izmedju mojih macaka i mene.
Ove godine mi se desio slucaj da su mi se omacile dve mace skoro u isto vreme,jedna pored druge.Jedna je posle izvesnog vremena jednostavno nestala.Na svu srecu druga maca je prihvatila te macice kao da su njeni i odrhranila ih kao svoje :)

verovatno je to jer ih moji hvataju i meškere a mačka nemoćna pa ih na kraju odnese negde:D
 
па да јој купујем кавијар???
дебилност!
дајем јој оно што остане од једења а ако неможе пацове може мишеве које има у изобиљу. ја да јој купујем посебну храну не пада ми на памет а ово који су ми је дали ни они их не хране превише.

tebi treba zabraniti da imas macku!!!

MACKE NE JEDU PACOVE!!!

i dobro je sto sklanja macice od tebe.... sve je to sa razlogom, nisu one glupe.
 
Hleb i ljudska hrana sadrže nezdravo velike količine soli, ne samo za ljude nego i za životinje, tako da budi uveren da joj smeta.
Uporedi veličine burega čoveka i mačke.
Dalje, mačke jedu hranu sa više proteina, a manje masti u odnosu na pse i daleko manje šećera i masti u odnosu na prosečnog čoveka.
To što tvoja mačka jede ono što ostane posle jela je zato što ona zna da si ti jeo tu hranu, a kao vođa čopora ne možeš da pogrešiš u njenim očima, a i njoj se diže rejting ako deli hranu sa vođom čopora.
Drugim rečima tvoja mačka ti je poklonila bezrezervno poverenje.
Ako držiš do sebe zaslužićeš ga, ako ne... i dalje ćeš je hraniti ostacima jela.
Što se tiče sklanjanja mačića, ako se pacovi nalaze u blizini, za očekivati je da ih sklanja.
 
Poslednja izmena:
Hleb i ljudska hrana sadrže nezdravo velike količine soli, ne samo za ljude nego i za životinje, tako da budi uveren da joj smeta.
Uporedi veličine burega čoveka i mačke.
Dalje, mačke jedu hranu sa više proteina, a manje masti u odnosu na pse i daleko manje šećera i masti u odnosu na prosečnog čoveka.
To što tvoja mačka jede ono što ostane posle jela je zato što ona zna da si ti jeo tu hranu, a kao vođa čopora ne možeš da pogrešiš u njenim očima, a i njoj se diže rejting ako deli hranu sa vođom čopora.
Drugim rečima tvoja mačka ti je poklonila bezrezervno poverenje.
Ako držiš do sebe zaslužićeš ga, ako ne... i dalje ćeš je hraniti ostacima jela.
Što se tiče sklanjanja mačića, ako se pacovi nalaze u blizini, za očekivati je da ih sklanja.

хвала
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top