Zašto nisam KOSMOPOLITa?
Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 178

Tema: Zašto nisam KOSMOPOLITa?

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Zašto nisam KOSMOPOLITa?

Nedavno se jedan moj drug, smišljajući kojom mukom da me muči, setio teme sa kontrolnog iz srednje škole... Zaigrali smo kao nekad... podeljeni u debatne timove, gde jedan brani/dokazuje, a drugi napada/obara navode diskusione teme, bez obzira da li se lično (intimno) slaže sa tim ili ne.
    Filosofiranje, onda kad se igramo (a ovde se igramo, zar ne?... nije valjda da neko umišlja da stvarno filosofiramo!?) može da bude iznošenje sopstvenih impresija i poimanja sveta. To se ovde obično i čini. Mala je draž takvo prepucavanje... argumentovati nešto svoje – suviše je lako.

Evo teme za diskusiju. Treba odabrati stranu... ZA ili PROTIV i zagristi za nju...
    Zašto nisam KOSMOPOLITa?

P.S. Ja sam tada loše zaigrala... Odabrala da branim tezu da JESAM, i onda (u jednom trenutku)... učinivši se sebi nedovoljno ubedljivom - ne mareći što ću time priznati da sam loš diskutant - istresla sve ono što sasvim nesumnjivo govori da NISAM kosmopolita...
    Kakvi ste vi igrači?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

ista tema???
    ja biram da nisam...pouchen tvojim iskustvom
    za pocetak samo ovo:
    nisam zato shto bi to pored ostalog znachilo da sam prilagodljiv na sve zivotne uslove...a nisam...to vishe nije moguce ispraviti...mozda i jeste ali to bi znachilo moju smrt...u nekom obliku

Aktivan član Hektor (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Ja nisam kosmopolita:Covek koji pripada svugde-ne pripada nigde!

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Ja sam i kosmopolita i naciopolita (sad sam izmislila ovu reč... )... 8)

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Ja sam tom prilikom krenula sa mnogo jednostavnijim, konkretnijim stvarima. Otprilike... Zato što nikad nisam naučila esperanto (olakshavajuća ili otežavajuća okolnost?), zato što su mi mrtvi latinski i nemački još po samom izlasku iz školske klupe izvetreli iz glave (na nemačkom bih, doduše, umela i sad da ukrstim "bar tri pametne" :-))... Zato shto se samo na engleskom (nekako) sporazumevam... Zato što mi "Hej Sloveni" po uslovnom refleksu izaziva drhtanje u grudima... Zato što nikada neću postati graditelj tog sveta (kome mislim da pripadam) niti moći da učinim išta tako značajno i veliko za dobrobit svih. Da... "po meni se ništa neće zvati..." Zato što sam u stvari jedan obačan selektivni (situacioni) altruista... Zato što sam u stanju samo bezuspešno da obrazlažem da jesam kosmopolita, a to bi - da zaista jesam - bilo očigledno...

Uh! ima dosta toga... Ne izgleda baš teško.
    Mislim da ću ovog puta da promenim stranu...

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio goodday
    ista tema???
    ja biram da nisam...pouchen tvojim iskustvom
    za pocetak samo ovo:
    nisam zato shto bi to pored ostalog znachilo da sam prilagodljiv na sve zivotne uslove...a nisam...to vishe nije moguce ispraviti...mozda i jeste ali to bi znachilo moju smrt...u nekom obliku
    Zbog tebe i menjam stranu... :wink: ... dokazivaću da JESAM, mada baš i ne verujem u to! :?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

ebi ga onda....sada su svi izabrali da nisu..nema nishta od igre :?
    onda cu se pozvati na svoje pravo promene identiteta jednom u toku igre...evooooo...gotovoc
    tako...sada sam deklarisani kosmopolita...
    ajde sada napadajte poshto nemam ideje...ne mogu da vas napadnem...sada sam kosmopolita u najshirem smislu

Primećen član
    Učlanjen
    23.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

ja sam na strani JESAM KOSMOPOLITA :wink:

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano

[quote="Hektor"]Ja nisam kosmopolita:Covek koji pripada svugde-ne pripada nigde!

Bravo, Hektore ! Jedina je mana, sto pripadnost brise identitet i integritet pojedinca ( procunjaj malo po Nicetu ) !!!

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

...samo jedan igrach sme da menja stranu...jeeeee..pa ti ne znash pravila

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio Hektor
    Misliš da KOSMOPOLITA pripada svugde (odnosno nigde, kako kažeš...= uzmimo da je tako)!? Ili njemu nešto pripada? Nebitno.
    Ti negde pripadaš (jer nisi kosmopolita). Gde i zašto?

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio goodday
    ebi ga onda....sada su svi izabrali da nisu..nema nishta od igre :?
    onda cu se pozvati na svoje pravo promene identiteta jednom u toku igre...evooooo...gotovoc
    tako...sada sam deklarisani kosmopolita...
    ajde sada napadajte poshto nemam ideje...ne mogu da vas napadnem...sada sam kosmopolita u najshirem smislu
    Šta!!! :shock: opet smo na istoj strani!!!?
    Mogu samo da ti pomažem.
    Ili da, kao zapodevač, iskoristim privilegiju ponovnog predUUUmišljanja...

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Citat Original postavio Omen
    Misliš da KOSMOPOLITA pripada svugde (odnosno nigde, kako kažeš...= uzmimo da je tako)!? Ili njemu nešto pripada? Nebitno.
    Ja sam Srbin i kao takav ulazim u ovaj svet.Suprotno bi bilo kad bi prestao da budem ono sto jesam(=Srbin) i postao gradjanin sveta.To je smisao mojih reci da ako pripadas svugde-ne pripadas nigde.Dakle,kao srbin,a srbi su deo sire porodice=sveta ,tek onda sam i gradjanin sveta.

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Ja sam Srbin i kao takav ulazim u ovaj svet.Suprotno bi bilo kad bi prestao da budem ono sto jesam(=Srbin) i postao gradjanin sveta.To je smisao mojih reci da ako pripadas svugde-ne pripadas nigde.Dakle,kao srbin,a srbi su deo sire porodice=sveta ,tek onda sam i gradjanin sveta.
    Dakle, familijarno gledano ti ipak JESI kosmopolita?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

[quote="Hektor"]
    ok...pomenut je niche "drzava je laz"....stega koja drzi masu na okupu brishuci tako identitet pojedinca...shta je to shto te chini srbinom...krsna slava???

Učlanjen
    14.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Ja sam kosmopolita,ali ne prestajem zato biti Srbin!

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Ja sam kosmopolita,ali ne prestajem zato biti Srbin!
    Ma, daaaaj... Poštujem to što si kosmopolita i u isto vreme ne prestaješ da budeš Srbin. Ali... hajde da se igramo drugačije. Odaberi stranu: kosmopolita ili ne! A onda... argumentuj!

Guest

Podrazumevano ...ja sam i jedno i drugo... that's how i feel...

A zasto mislite da jedno iskljucuje drugo? Zasto neko ne moze biti i Srbin i kosmopolita?

Aktivan član
    Učlanjen
    09.10.2003.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Čista je predrasuda da neko ne može u isto vreme biti i kosmopolita i Srbin

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Re: ...ja sam i jedno i drugo... that's how i feel...

Citat Original postavio Jekyll_doesnt_Hyde
    A zasto mislite da jedno iskljucuje drugo? Zasto neko ne moze biti i Srbin i kosmopolita?
    Ko isključuje!? Jekyll, nije u tome fora. Budi šta god hoćeš... Ali, ponuda je konkretna: jesam ili nisam kosmopolita. Ono šta odabereš (ako odabereš), za to zalegni i brani. Al' DOoooBRO! OK?

Iskusan
    Učlanjen
    09.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano

hm...slabo masa kapira igru...evo ovde je shansa za pravo debatovanje...pa navalite

Guest

Podrazumevano

E, pa onda biram da sam kosmopolita (to ukljucuje i moju naciju). Dakle, biram vece jer deo tog veceg jeste i moja nacija.
    Ovo je kao da vas neko pita da li ste vi clan porodice ili ste gradjanin svoje drzave?
    Razumem one rolplejing gde se debatuje npr. za i protiv abortusa i sl. (na faksu mi se rolplejing popeo na glavu) gde su strane jasno odvojene 8)

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano Dobro... evo!

(sad, dakle :? ) JESAM kosmopolita!
    ZATO što sam po vokaciji... DETE CVEĆA... "bolesni" romantik i iluzionista... neizlečivi utopista... uvek u rušilačkom pohodu na glupave tarabe i granice, međe i predrasude. Priznajem (jedna od mojih neporecivih mana!) da nikad nisam umela da volim "zelenu travu doma mog" više nego što volim travu uopšte. Ja ne poznajem u sebi patriotizam skučen osećajem pripadnosti jednom narodu. Ne umem bezbolnije da izrazim svoju nesposobnost da veličam svoj narod (mada ga se nikako ne odričem!)... kad mi u njegovoj = našoj istoriji sve dozlaboga smrducka... kad sam se uvek osećala pomalo palo-s-marsa... pomalo neprilagođeno.
    Hm...

Primećen član
    Učlanjen
    23.06.2004.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: Dobro... evo!

(sad, dakle :? ) JESAM kosmopolita!
    ZATO što sam po vokaciji... DETE CVEĆA... "bolesni" romantik i iluzionista... neizlečivi utopista... uvek u rušilačkom pohodu na glupave tarabe i granice, međe i predrasude. Priznajem (jedna od mojih neporecivih mana!) da nikad nisam umela da volim "zelenu travu doma mog" više nego što volim travu uopšte. Ja ne poznajem u sebi patriotizam skučen osećajem pripadnosti jednom narodu. Ne umem bezbolnije da izrazim svoju nesposobnost da veličam svoj narod (mada ga se nikako ne odričem!)... kad mi u njegovoj = našoj istoriji sve dozlaboga smrducka... kad sam se uvek osećala pomalo palo-s-marsa... pomalo neprilagođeno.
    Hm...
    COVECE!!!
    STA RECI NA SVE OVO? JA SE ISKLJUCUJEM IZ DISKUSIJE BEZ IJEDNOG KOMENTARA. NAMA OVDE IZGLEDA JE JEDINI SORT DA TERAMO SVOJU PRICU.
    A KOSMOPOLITA TO NE RADI, ON PRIHVATA SVAKU RAZLICITOST. MA BICU ESKIM OD DANAS
    POZDRAV SVIMA

Domaćin
    Učlanjen
    21.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio kebda
    ja sam na strani JESAM KOSMOPOLITA :wink:
    A, šta bi sa ovim!?
    Argumentuj i ti kako god hoćeš, al'... da valja!
    Ne, možeš i da pljuješ po mojim argumentima... Jednako će biti dobro samo što ću ja onda morati da zalegnem za ono što napisah i da se potrudim da sperem... hm! svaku sumnju da to stoji!
    Vredi? :wink:

Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 21.09.2008., 22:33
  2. Zasto, zasto,zasto neki 'savremeni muskarci'...
    Autor Aleksej_BASO u forumu Muškarci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.07.2005., 08:31
  3. Odgovora: 79
    Poslednja poruka: 25.06.2005., 23:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •