Odlazak u USA

srboljub1989

Početnik
Poruka
21
Ne znam da li sam na dobrom mesto postavio temu, jer nisam bas nesto za ove forume.

Mene interesuje sledece.

Imam devojku koja zivi i radi u Idahu (USA). Nema njihovo drzavljanstvo, ali ima green card.
Na koji nacin bih ja mogao da odem kod nje, i normalno, da ostanem da zivim tamo?

P.S. Ja sam iz Republike Srpske, ako to ima neke veze.

Hvala unapred!!!

Nisam napisao jos ovo.
Ako treba ona ce da se uda za mene.
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi morali da se vencate, e sada ne znam ima neka opcija da se dobije viza ako ste vereni ali nisam siguran da li vazi i za residente ili samo drzavljane USA. Idi na sajt americke vlade i pogledaj tamo to ti je najbolje i najsigurnije

http://www.state.gov/

Govoris o K3/4 fiance vizi verovatno. Za ovo ona mora da bude citizen.

Preporucijem link
http://www.uscis.gov/portal/site/us...nnel=f15b6d26d17df110VgnVCM1000004718190aRCRD

Idi skroz na kraj strane, imas uputstvo pa to procitaj i saznaj vise.
Ili jednostavno
http://www.uscis.gov/files/form/I-129Finstr.pdf
 
Meni kazu da nije moguce da nista ucinim jer ona ima green card, a ne drzavljanstvo.

Na jednom forumu mi je napisano ovako:
Citiram:

Evo vako moras biti u americi 5 godina da bi mogao podnijeti za drzavljanstvo, e posto ona je tamo vec 5 onda ona bi trebala odma podnijeti za taj zahtjev i to ce otprilike potrajati jedno godinu dana. Nakon toga ona dodje u Bosnu vjencate se, ona se vrati i podnese zahtjev da zeli prevesti supruga u usa i to ce ti trajati najduze do godinu dana. Mislim da ti je to naj brzi nacin. Neznam dali ima ista brze ako zelis ostati da zivis.

mozda neko drugi zna nei drugi brzi nacin

A drugi clan je rekao ovo.

ja mislim da ne mora cekati nakon vjencanja godinu dana da joj se pridruzi. ima neka bracna viza i mislim da moze haman pa odmah da ga povede u ameriku i da tamo nakon tri godine zivota i braka aplicira i on za drzavljanstvo

Sta je sad ustvari moguce uraditi?
 
E,ovako,prosto i jednostavno!
dok god ona ima green card ne mozes nista.
ukoliko ona aplicira za drzavljanstvo pa ga dobije,e tada imas vise mogucnosti.
Ili da ti apliciras za verenicku K1 vizu,sto bi trebalo da traje do sest meseci,mada je obicno 3,4(ali posle kad stignes u USA imas 90 dana da obavic vencanje,pa da onda menjas status,pa da cekas za green card) ili da se vencate pa da onda trazis CR1 vizu(tada bi odmah dobio zeleni karton na dve godine).
ZNACI,PRVO ONA MORA DA POSTANE NJIHOV DRZAVLJANIN!!!
 
E,ovako,prosto i jednostavno!
dok god ona ima green card ne mozes nista.
ukoliko ona aplicira za drzavljanstvo pa ga dobije,e tada imas vise mogucnosti.
Ili da ti apliciras za verenicku K1 vizu,sto bi trebalo da traje do sest meseci,mada je obicno 3,4(ali posle kad stignes u USA imas 90 dana da obavic vencanje,pa da onda menjas status,pa da cekas za green card) ili da se vencate pa da onda trazis CR1 vizu(tada bi odmah dobio zeleni karton na dve godine).
ZNACI,PRVO ONA MORA DA POSTANE NJIHOV DRZAVLJANIN!!!

Upravo ovako. :)

S obzirom da je tvoja devojka dovoljno dugo vec u Americi, neka trazi americko drzavljanstvo i cim ga dobije resavajte ili zarucnicku ili bracnu vizu. Za to vreme prikupljajte dokaze da ste u stvarnoj vezi, tj. snimajte vase MSN razgovore, neka ti devojka sacuva avio karte kad dolazi u posetu, pravite zajednicke fotografije itd...
 

Back
Top