Islamske vrednosti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
16.002
Poznato je da godinama u nazad muslimani sirom sveta ubedjuju ljude, kako je islam miroljubiva vera, koju niko ne razume u pravom znacenju (izopacenjastvu). Zene se batinaju, "jer su one nezniji pol, pa na njih vise treba obratiti paznje, posto njima mogu da zavladaju ljubomora i slicna osecanja". Ubijaju hriscane sirom sveta, "neki tamo, koji krivo tumace islam iz pustinja", koje se nalaze u drzavama, koje obilno finansiraju muslimanske verske objekte sirom Evrope i sveta. Ozloglaseni dzihad, koji svakodnevno odnosi zrtve, tumaci se kao "unutrasnja borba u sebi, koju ima svaki covek. Borba protiv greha." Podrska islamu, jako se povecava medju pravoslavnim Srbima, koji islam, iz nekog nepoznatog razloga cene, kao dobru veru, pored pravoslavlja, iako su te dve vere prilicno kontradiktorne. Ipak, svaremeni talas povrsnosti, koji Srbima posebno, daje da svoju iskonsku osobinu, lupetanje i sveznaje dovedu do maskimuma.
Kako zaustaviti tu laz o islamu?

Otvorena je jedna tema na jednom drugom podforumu, koja govori o pravim posvecenim muslimanima, koji su spremni da daju zivot za svoju veru. Posetite je i razmislite malo u kakvom svetu zivimo.

http://forum.krstarica.com/threads/299019
 
Podrska islamu, jako se povecava medju pravoslavnim Srbima, koji islam, iz nekog nepoznatog razloga cene, kao dobru veru, pored pravoslavlja, iako su te dve vere prilicno kontradiktorne. Ipak, svaremeni talas povrsnosti, koji Srbima posebno, daje da svoju iskonsku osobinu, lupetanje i sveznaje dovedu do maskimuma.
]
Draga, ako bi mogla da nam kazes odakle ti ova informacija? :dontunderstand:
Prvi put cujem....
 
Draga, ako bi mogla da nam kazes odakle ti ova informacija? :dontunderstand:
Prvi put cujem....

Onaj ko je pravi Srbin, on je prepoznaje na sebi. Ne treba mu Jovan Cvijic, niti nemacki geografi s pocetka 20. veka, da bi upoznao svoj narod. Oni koji nisu Srbi, a zele da budu Srbi (pokusavaju iz petnih zila), oni Srbe vide kao mnogo bolje ljude, nego sto zaista jesu.

Molim te, vec sam ti rekla, ne obracaj mi se direktno.
 
Iako ne volim islam, moram iskreno priznati da imaju neke stvari koje su daleko najbolje rešene u svetu.
Dakle ja priznajem islamu sledeće vrednosti:
1. Prva i najveća vrednos islama je što oni i dalje cene porodicu u kojoj se zna ko je glava porodice.
2. Druga vrednost je u tome što je žena postavljena na njeno pravo, prirodno mesto, tj. da rađa decu i da ih odgaja.
3.Treća vrednost, je u tome što je kod njih daleko izraženiji moral nego na zapadu, a pogotovo kod nas. Ne smeju da lažu, kradu i varaju. Ako neko postupa protivno, za njega su određene drakonske kazne.
4.Četvrta vrednost je njihov odnos prema homoseksualcima i pedofilima :klap:
5. Peta vrednost je u tome što je alkoholizam i narkomanija ne toleriše. Istina ja da ima i kod njih toga ali je to zanemarljivo kad se uporedi sa našim procentima.
Eto toliko o dobrim stranama islama (ne smem više, jer ako nastavim da ih hvalim, moraću da se osunetim, a to boliiii :sad2: )
 
Iako ne volim islam, moram iskreno priznati da imaju neke stvari koje su daleko najbolje rešene u svetu.
Dakle ja priznajem islamu sledeće vrednosti:
1. Prva i najveća vrednos islama je što oni i dalje cene porodicu u kojoj se zna ko je glava porodice.
2. Druga vrednost je u tome što je žena postavljena na njeno pravo, prirodno mesto, tj. da rađa decu i da ih odgaja.
3.Treća vrednost, je u tome što je kod njih daleko izraženiji moral nego na zapadu, a pogotovo kod nas. Ne smeju da lažu, kradu i varaju. Ako neko postupa protivno, za njega su određene drakonske kazne.
4.Četvrta vrednost je njihov odnos prema homoseksualcima i pedofilima :klap:
5. Peta vrednost je u tome što je alkoholizam i narkomanija ne toleriše. Istina ja da ima i kod njih toga ali je to zanemarljivo kad se uporedi sa našim procentima.
Eto toliko o dobrim stranama islama (ne smem više, jer ako nastavim da ih hvalim, moraću da se osunetim, a to boliiii :sad2: )

Da, povrsni Srbin, koji ne poznaje svoju veru, ali mu je draza tudja.
 

Da, povrsni Srbin, koji ne poznaje svoju veru, ali mu je draza tudja.

Svoju veru jako dobro poznajem (ali moja vera nije pravoslavna) mada poznajem i pravoslavlje jer sam dovoljno dugo bio pravoslavac da shvatim sve zablude te nazovi-religije. A islamu se mora priznati da je sad trenutno najsuperiornija religija. Po Hristu i hrišćanstvu, danas svako može nekažnjeno da pljuje, a pokušaj da dirneš u Muhameda i sve će ti biti jasno. :bye:
 
Onaj ko je pravi Srbin, on je prepoznaje na sebi. Ne treba mu Jovan Cvijic, niti nemacki geografi s pocetka 20. veka, da bi upoznao svoj narod. Oni koji nisu Srbi, a zele da budu Srbi (pokusavaju iz petnih zila), oni Srbe vide kao mnogo bolje ljude, nego sto zaista jesu.

Molim te, vec sam ti rekla, ne obracaj mi se direktno.
Srbin =/= pravoslavac. Tesko onom narodu i drustvu u kome se pripadnost odredjuje kojoj religij pripadas. To vazi i za nas,a i za mnoge druge drzave.
 
Pa nije bas da laze. ima i tacnih stvari koje je rekao. Samo nisam upucen u to kako se oni ophode prema pederima i pedofilima.

Jel mozes Tetra da me upoznas sa tim?

Ovako sa pedofilima :klap:
jemen-x.jpg
 
Onaj ko je pravi Srbin, on je prepoznaje na sebi. Ne treba mu Jovan Cvijic, niti nemacki geografi s pocetka 20. veka, da bi upoznao svoj narod. Oni koji nisu Srbi, a zele da budu Srbi (pokusavaju iz petnih zila), oni Srbe vide kao mnogo bolje ljude, nego sto zaista jesu.

Molim te, vec sam ti rekla, ne obracaj mi se direktno.
Opet lupetas :roll: To sto si rekla nema nikakve veze sa mojim pitanjem, pa te molim da ne vrdas, vec da odgovoris :p
To, ko su pravi i nepravi Srbi cemo ostaviti za drugi put, politika je k***a, samo posvadja ljude....
To "draga" je bilo ironicno, ne brini, nisam lezbos :mrgreen:
P.S. Nemas razloga da budes nadrkana na mene, sve sto sam ti rekla onda je bilo u najboljoj namjeri.
P.P.S. Ne mogu da provalim jesi li sada ozbiljna ili se i dalje salis :dontunderstand:
 
Kad pricamo o Srpstvu,govoriti o njemu je isto sto i govoriti o Pravoslavlju. Mi smo jedno.

Kad neko kaze u zdravici Bog cuva Srbe! Ja mu na to odgovaram: I Srbi cuvaju Boga!

O tom stetnom nacionalizmu pricam. Nije srbin onaj sto se krsti sa tri prsta, nego onaj sto mu se srce napuni ponosom kad cuje nasu himnu (ma koliko lose bila u odnosu na staru). Ko zna istoriju svog naroda, voli svoje a postuje tudje. Onome kome srce utrne kada se seti ratova i sprskih zrtava. A ne onaj sto ne zna kada smo isterali turke, nema pojma o plavoj grobnici a prsi se i krsti.
 
Nacionalizam ide pod ruku sa religijom kod nas Srba,a nemam pojma zasto.
Kao veci sam Srbin ako stalno isticem kako sam i veliki pravoslavac,a pritom ti ljudi nemaju ni neko najosnovnije znanje o svojoj veri koju sa tolikim ponosom isticu.Ako su i pipnuli nekada Bibliju,a tek procitali.

Islam?
Nekada mi ih je zao,kao da su izgubljeni u nekoj drugoj dimenziji,zive van ovog vremena,kao i svi fanatici,a nekada me bas nerviraju,ne mogu nikako da ih posmatram sa razumevanjem jer mi je totalno neprihvatljivo njihovo tretiranje zena,kao i to da su poprilicno agresivna,nasilna religija.
Opasna religija,kao i sve druge,ali ipak za nijansu opasnija od hriscanstva.
 
Ne izvlaci zakljucke tako brzo pevacice. NIgde nisam rekao kako je islam dobra religija. Za mene su sve iste.

Izvini, nisam stavila tri tackice, da se nastavlja na ono sto si ti pisao, pa je ispao nesporazum. Nisam mislila na tebe, tvoj post mi je zvucao prilicno realno, ali sam nadovezala, jer opisuje bas te koji su ljubitelji islama, a pri tom su zadrti pravoslavci, koje terorise Amerika, a na Kosovu i u BiH, gde su pravoslavci, su upravo ti muslimani pravili pokolj.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top