Zoran Đinđić (libertarijanski aspekt)

Perović: "Ja duboko poštujem i uvažavam srpski narod, moja tašta je, gospodine, Srpkinja"

:hahaha1:


Е мој земљак !!!
Смеј се ти само , али ваљда знаш да је то ЈЕДИНИ ПОЛИТИЧАР НА ПРОСТОРИМА ЕКС ЈУ, КОЈИ ЈЕ ДАТО ОБЕЋАЊЕ ПРЕ ИЗБОРА, да ће у случају лошег изборног резултата његове Либералне странке, ИСПУНИО, тј повукао се са чела странке а мислим и из политике!!! :worth::worth::worth:

Нисам га волео ни тада, не волим га ни сада,
али га због тог чина поштујем и ценим!!!:worth::worth::worth:
 
Е мој земљак !!!
Смеј се ти само , али ваљда знаш да је то ЈЕДИНИ ПОЛИТИЧАР НА ПРОСТОРИМА ЕКС ЈУ, КОЈИ ЈЕ ДАТО ОБЕЋАЊЕ ПРЕ ИЗБОРА, да ће у случају лошег изборног резултата његове Либералне странке, ИСПУНИО, тј повукао се са чела странке а мислим и из политике!!! :worth::worth::worth:

Нисам га волео ни тада, не волим га ни сада,
али га због тог чина поштујем и ценим!!!:worth::worth::worth:

Nisam to napisao da bi njega popljuvo, nego smešno zvuči, pa zato.
 
Е мој земљак !!!
Смеј се ти само , али ваљда знаш да је то ЈЕДИНИ ПОЛИТИЧАР НА ПРОСТОРИМА ЕКС ЈУ, КОЈИ ЈЕ ДАТО ОБЕЋАЊЕ ПРЕ ИЗБОРА, да ће у случају лошег изборног резултата његове Либералне странке, ИСПУНИО, тј повукао се са чела странке а мислим и из политике!!! :worth::worth::worth:

Нисам га волео ни тада, не волим га ни сада,
али га због тог чина поштујем и ценим!!!:worth::worth::worth:

Kada je jedna novinarka pitala Slavka Perovica, sta je za njega najvece postignuce u zivotu, rekao je: "Da umrem kao dobar i chastan chovek"
 
Naseg Djindju, najveceg velikana i mislioca i ucenjaka i vilozofa sto je nasa drzava ikad imala.

Ti izgleda nisi upoznata sa njegovim politickim aforizmima, tom esencijom mudrosti.

Sve do čega sam mogla da dođem sam pogledala (a pošto sam petljala po jednoj televizijskoj arhivi mnogo toga sam našla). I ne dopada mi se ni malo ... pored kao neke odlučnosti i dobro osmišljenih fraza nisam videla ništa što bi me impresioniralo. Izvinjavam se ako nekoga pogađa moje mišljenje ali smatram da mu je u svakom javnom nastupu nedostajala doza ljudskosti.
 
Na ideološkom planu, Zoran Đinđić je bio socijaldemokrata i populista. Kad pogledam recimo ovaj snimak njegovog duela sa Vojislavom Šešeljem iz 1998, ja moram da priznam, da ako izuzmemo priče o Kosovu i Zapadu, patriotima i izdajnicima, ja se slažem sa 90% onoga što kaže Vojsilav Šešelj, a samo 10 što kaže Đinđić. Šešelj priča o privatnoj svojini, konkurenciji, poziva se na američki primer da bi dokazao da se kvalitet obrazovnih institucija dokazuje plasmanom njenih kadrova na tržištu, a ne poštovanjem birokratskih propisa države. Đinđić zagovara čistu socijalnu demagogiju u najvećem delu intervjua. Za jednog liberala, Šešelj zvuči 5 puta suvislije od Đinđića u toj debati.

Da, i ja sam gledao to i dobro sam to upamtio, u duelu sa Seseljem Djindjic se zalaze doslovno za ocuvanje drustvene svojine, Kardeljevog samoupravljanja i protiv je "pljackaske privatizacije", a Seselj mu lepo odgovara da je i najgora moguca privatizacija bolja od drustvene svojine u privredi, sto i jeste tako, Seselj kratko i jasno Djindjica nokautira u tom duelu.
 
Imam velikog respekta za sva tri imena pomenuta u ovom gore tekstu,s´tim sto Ivan Djuric sa svojim idejama sa pocetka ´90.god. proslog veka nije imao nikakve sanse i prodje kod brace Srba.
U to vreme su se stancale granice nove srpske drzave ,a novovaspostavljeni srpski vozd je pravio neku YU po svojim merilima gde bi on nasledio njemu omiljenog druga Tita, "crveni vojvoda" je razmisljao gde da udari koceve dali kod Ljubljane jer je i vojvoda Bojovic istu oslobadjao ili kod Kavlobaga,Kavlovca,Vilovitice...Draskovic je menjao teriotorije sa Mesicem,pa je ponudio u zamenu za Krajinu deo BiH,a DS je pricao da su nase granice tamo gde vecinski zive Srbi.

Sve u svemu,dva imena su obelezila tadasnju opozicionu politicku delatnost,a to su bili Vuk Draskovic i Zoran Djindjic,sve ostalo je bilo trla baba lan da joj prodje dan,to pogotovu vazi za Kostunicu,kojega nigde nije bilo kada je grnilo i sevala ..jedino sto im nikad necu oprostiti razbijanje apsolutno pobednicke koalicije "Zajedno".....svako ima svoju istinu o tome..Draskovic je u svojoj poslednjoj knjizi "Meta" otvoreno optuzio Djindjica za to,a posle pobede DOS-a, Djinjdic je krivio njega za to...recimo da je po obicaju istina negde na sredini,ali da se nisu zakrvili vrlo verovatno da bi se tocak istorije okretao drugacije i mozda bi Srbija vec sada bila clanica EU....:think::sad2:
 
20030411000306003.jpg


Slava mu i hvala mu.
 

Back
Top