Oljica Traži Mesto Pod Suncem, pas sa posebnim potrebama

mina21bg

Aktivan član
Poruka
1.778
ila bih vam zahvalna da ovu poruku što više raširite, ne pamtim kada sam bila ovako očajna zbog bezizlazne situacije.

Oljica ima 7 meseci, od toga se pet i po bori za svoj život i mesto pod suncem.

Kao štene od mesec i po dana neko je nju i dve sestre vezao u vreću i bacio preko ograde azila. Našli su ih veliki psi, inače bi se ugušile.

U Beograd sam je dovela zbog povređenog oka. Ali onda se ispostavilo da ima šetenećak. Galopirajući. Bila je u nervnoj fazi, status epileptikus, ali se ipak nekim čudom izvukla. Jedna njena sestra nije sad.gif((.

Štenećak je, naravno, ostavio posledice. Da su samo žuti zubi, ni po jada, udomila bi se očas posla, jer je lepa kao lutka i mala, jazavičarskog tipa, 8-10 kila. Sličice ću postaviti malo kasnije.

Ali Oljica ima epi napade. Jednom je čak, kod jednog čoveka koji je čuvao, dobila napad, pala niz stepenice i slomila nogu i dobila blaži potres mozga.

To je sad uveliko sređeno, ali joj OČAJNIČKI treba smeštaj. Miran i stabilan, bez mnogo drugih životinja i neko da joj daje terapiju dva puta dnevno. Ja to nemam, čak ni kod mene kući. Ona ima smeštaj do srede. Ako do tada nešto ne uspem da uradim, sudbina joj neće biti nimalo ružičasta. Ako nađe smeštaj, probaću da je vodim na akupunkturu, mada garancija za ovakve stvari nema, ima šanse da joj pomogne.

Podrazumeva se da sve svoje sobom nosi, hranu, lekove, kontakt veterinara i šta god joj zatreba.

Ona voli svoj život, jako je vesela i draga. Ali ja više nemam nijednu opciju. Samo da sednem na Trg kod konja i plačem icon_no.gif .

Ako ikako možete, molim vas, pomozite.



 

Back
Top