Dezodorans...

ima uvrnut miris... tacnije, smrducka pomalo :confused:

jutros sam u trci stavila mamin, neki nivea pearl ili nesto sl. i shokirala se
ima nekakav bijeli prah u sastavu... nosila sam crnu majicu, zakasnila na autobus.... i tako to.... :dash:

:) zato ja koristim ili reksonu koja ne ostavlja fleke ili adidasov intensiv sprej.....dobra je i reksona bioritham, divno mirise, dobro drzi ali malo fleka...
 
isključivo Dove
lefa10250_3icon120.jpg
 
ja sam bila prezadovoljna dezod. iz Lusha AROMACO :heart: Mirise na paculi. Super stiti od neprijatnih mirisa....a niije antiperspirant.
Unisex je... koristio ga i moj muz, i bio je prezadovoljan.
ali...ne lezi vraze... Lush u Novom Sadu su zatvorili i ja osta bez dragog mi dezodoransa...
:besna:

a ovo sam nasla na netu...

1. Logona
Pur Deo Spray

Na bazi prečišćene izvorske vode i gline kombinovanih radi održavanja zaštitnog kiselog sloja kože. Pruža osećaj blage svežine. Formula bez parabena, aluminijuma i alkohola. Proizvodi Logona poseduju nemački sertifikat kvaliteta za prirodnu kozmetiku BDIH koji potvrđuje da su izrađeni od lekovitog bilja vrhunskog kvaliteta. Ne sadrže silikone, parafin ni vazelin.
1.090 din., Maslina

2. Thursday Plantation
Tea Tree Anti-prespirant sport

Dezodorans na bazi ulja čajevog drveta, ne sadrži aluminijum već koristi baktericidna svojstva te biljke. Ne zateže kožu jer se ne bazira na potencijalno štetnim preparatima koji na veštački način sprečavaju normalnu fiziološku funkciju znojenja.
365 din., Maslina

3. Lush
Powder Puf

Kako i ime kaže, to je prah. Upravo zato može da se nanosi po celom telu. Kukuruzno brašno u njegovoj bazi služi za upijanje znoja, a suvoću osigurava kaolin. Ne sadrži paraben, aluminijum, triklosan, kao ni alkohol. Uz sve to, Lush se ponosi time što nijedan njegov proizvod nije testiran na životinjama.
643 din., Lush

4. B com
Bio organic deodorant

Bio roll-on dezodorans bez aluminijuma i alkohola. Aromatizovan predivnim mirisom limuna.
1.550 din., Maslina

5. DR HAUSCHKA
Deodorant Fresh

Ne sadrži aluminijum, parabene, triklosan, talk, kao ni propilen glikol. Temelji se na prirodnim formulama, ponajviše na eteričnom ulju žalfije koja umiruje i čisti kožu. Solima cinka koji ne ometaju normalnu funkciju kože ovaj preparat suzbija neugodne mirise. Ne sadrži sintetičke konzervanse.
1.222 din., Maslina

6. SANTE
Natur kosmetik Deo roll-on Mild Wave

Blagi roll-on bez sintetičkih boja, mirisa i konzervansa. Pruža dugotrajan osećaj prirodne svežine.
520 din., Maslina

7. LUSH
Teo dezodorans

Sa uljem drveta čaja, obogaćen klekinim bobicama, limunovim uljem i sokom sveže ceđenog grožđa. Ne sadrži konzervanse, parabene, kao ni aluminijum. Jedan od najprodavanijih Lushovih proizvoda,100% prirodan.
409 din., Lush

8. LUSH
Fuwari deodorant

Inspirisan je Japanom. Ne sadrži paraben, aluminijum, kao ni alkohol. Miriše na ylang ylang i cvet akacije, hidratizuje kožu uljem slatkog badema, a sadrži komadiće vanilinih mahuna. Na japanskom simbolizuje nežnost i ljupkost.
949 din., Lush
 
... zanima me koji dezodoranse korisitite...
s791.jpg
diskretan, savrsen

posebno, da li koristite anitiprespirant?
Da, i grize me savest, ali mi ovi sa alkoholom nisu ni efikasni ni lepi...

Da li postoji neki dobar dezod.koji nije antiperspirant?
Ne. Sada izbegavaju da na njima napisu da su antiperspiranti, ali kad pogledas sastav, sve je jasno (aluminium :neutral: )
 
ne volim antiperspirante, iritiraju mi zlezde a ne volim ni dezodoranse ciji se miris mesa sa mirisom parfema.

U tom smislu, obozavam deo kreme - kad mi je tanak novcanik - onda je Ego, kad mi je malo deblji Vichy i nema problema!
 
...Organska kozmetika, uz mogucnost kucne dostave:

http://prirodnakozmetika.com/santeBodycare.html

...Takodje, DM lanac drogerija ima u ponudi marku Alverde koja spada u demi-organic brand i ima u svom asortimanu dezodorans sa smanjenom koncentracijom aditiva:

http://www.dm-drogeriemarkt.co.yu/

hvala tiii :zag:
juce sam pazarila Alverde dezodoranse... jedan roll on miris nevena i drugi dezod.u spreju od limete i zlafije ...e pa mene to svidja!!! i cena je OK :super:

eto dezod. koji mogu da koriste i ne samo vegetearijanci nego i vegani :klap:

veeeliki pozdrav
 
Jedini pristojan dezodorans koji nije antiperspirant za mene je intesa, crvena - stvarno je lep miris. Leti ne mogu da odolim da ne koristim antiperspirant u spreju, trenutno ovaj novi nivea double effect, sa zelenim poklopcem - isto je jako lep, a fleke na odeći mi do sad nije ostavljao.
 
Dove dezadoransi su sjajni, ja treniram ples (mozete zamisliti koliko se znojim) i majica mi ostane suva :) Najbolji je onaj sa grejpfrutom i travom limuna ;)

Pa mene to bas i zabrinjava. To je sasvim neprirodno.
Probacu ove Lush dezodoranse koje ste pohvalile - inace u Lush ne ulazim jer radnja mirise na 50 metara, bila sam ubedjena da je to totalni veshtak.
 
Pa mene to bas i zabrinjava. To je sasvim neprirodno.
Probacu ove Lush dezodoranse koje ste pohvalile - inace u Lush ne ulazim jer radnja mirise na 50 metara, bila sam ubedjena da je to totalni veshtak.

:) jedino s cim sam zadovoljna su sapuni i masazer....sve prejako mirisi a i preskupo je....a da ima vestaka, pa ima....za prirodne esencije sve to suvise jako mirisi.....
 
jel' da?
moja potraga za savrsenim dezodoransom traje ceo zivot. mislim, bilo koji vrsi posao (osim onih od cijeg mirisa me zaboli glava), ali svi su nekako preagresivni. jednom mi je drugarica donela jedan u stiku, italijanski, bez alkohola, to je bilo nesto divno (ne secam se firme, samo znam da je pakovanje bilo belo, sa plavom nalpenicom :lol:) i vise ga nikada nisam nasla...
 
istina je da mnogima se ne dopada kako lushove radnje mirisu... mozda sam subjektivna ali imaju nekoliko nprevazidjenih stvari... i vrede svaku paru. medju njima jesu dezodoransi. preporucujem onaj sa paculijem.
moj bivsi muz smatra da je to najsavrsenija stvar koju je isprobao ... ne sprecava znojenje ali satima ne mora da brine cak i u sred leta da li ce se osecati na znoj.
pored toga, tamo nema stetnih materija...

uzgred, dezod. Teo i Oxeo Cube ...te ne preporucujem zenama...suvise su grubi za neznu zensku kozu...
 

Back
Top