da se ne troši ...

smaki*

Elita
Poruka
15.961
... odgovorila mi je moja baba kad sam je pitala zašto ne koristi onu posudu za kafu što sam joj kupila pre 5 godina, već neku staru. Čuva je za kasnije.

... moja majka i dalje čuva neraspakovanu posteljinu koju je dobila na poklon za svadbu, pre 28 godina! Kad je pitam zašto je ne koristimo, njena reakcija je ovakva :eek::eek: , pa čuva se za neki trenutak u budućnosti ( ne znam koji), da se ne troši sada.

Imate li i vi, drage forumašice, nešto što čuvate same od sebe i od drugih? Nešto što ste kupile ili dobile i nikad niste obukle ili koristile, neku finu haljinu, veš, cipele, posteljinu, posuđe...

Da li vam se nekad desilo da to što ste čuvale vam postane malo, izađe iz mode, pojedu ga moljci... :(

Bude li vam krivo i da li se tad ljutite na sebe što niste bolje iskoristile ono što ste imale?
 
to i moja mama ima,taj trip-cuvam za tvoju svadbu,tvoje dete,bratovljevu zenu,svoju sahranu,neke goste,za ne daj boze...
sve sto imam u kuci koristim,imam stolnjak za posebne prilike,cipele za izlazak ali nemam neraspakovane stvari,ni cilime cerki za miraz
 
Sve odmah trosim, idem tom logikom da moze da me tresne bus sutra i sta onda ...:eek::zcepanje::roll: a i uvek se nadam da ce buducnost da donese nesto bolje, pa se sve odmah trosi :)
Ali moja sestra cuva, i moja tetka imala je pun sifonjer (ne znam kako drugo da ga nazovem one ogromne ormane) posteljine, carsafe, peskire, bade-mantile ... sve za sestrin miraz ... Sad kad se ova vec razvela, to se sve i bacilo, jer je pozutelo:zcepanje:
 
mozda je to bio znak
zubo.gif
 
ja sve sta uzmem i trosim..zato sam i uzeo majku mu :D medjutim imam jedan komplet zepterovih nozeva koji su uzeti kad je uzeto i posudje i iz nekog razloga moj tata nije hteo da ih koristi (verovatno taj trip iz teme) i meni sad nesto bzv..nemam pojma ni sam :dash: ali uglavnom stoje uredno u kutiji :dash:
 
Jaoo znala sam i ja tako vecinu stvari sto dobijem na poklon da cuvam.
Evo npr. mirisljave svece, toliko su lepo upakovane , lepo izgledaju da odlicno sluze i kao ukras a tek sto mirisu ...i tako godinama stoje dok jednog dana kad pozelim da zapalim neku ono miris se totalno izgubio :lol:
I moja mama ima stvari koje cuva jer ih je dobila na vencanju...o starijim ljudima da i ne govorim sta su sve u stanju da cuvaju i kad im je to nuzno da iskoriste
 
Jedina stvar koju cuvam su jedne preskupe cizme. Njih sam kupila da impresioniram poslovne partnere :lol:, kao, imam ja lovu, ne trebate mi vi, i cuvam ih samo za takve prilike (da bi zaradio, moras da investiras - to mi je bilo opravdanje). a inace nisam cuvarna, kupujem, trosim i bacam, ne razmisljam dvaput...
 
Sve odmah trosim, idem tom logikom da moze da me tresne bus sutra i sta onda ...:eek::zcepanje::roll: a i uvek se nadam da ce buducnost da donese nesto bolje, pa se sve odmah trosi :)
Ali moja sestra cuva, i moja tetka imala je pun sifonjer (ne znam kako drugo da ga nazovem one ogromne ormane) posteljine, carsafe, peskire, bade-mantile ... sve za sestrin miraz ... Sad kad se ova vec razvela, to se sve i bacilo, jer je pozutelo:zcepanje:

:super: može i ta varijanta da bude :klap::zcepanje:
 
Jedina stvar koju cuvam su jedne preskupe cizme. Njih sam kupila da impresioniram poslovne partnere :lol:, kao, imam ja lovu, ne trebate mi vi, i cuvam ih samo za takve prilike (da bi zaradio, moras da investiras - to mi je bilo opravdanje). a inace nisam cuvarna, kupujem, trosim i bacam, ne razmisljam dvaput...

Ja bih ih nosila što češće ;) baš zato što su preskupe :mrgreen:
 
Moja mama je godinama čuvala posteljinu, peškire, stolnjake itd x 2 ... kad se sestra i ja udamo.

I da vidiš stvarno, kad sam se udala kako su mi dobrodošle te sve stvari .... džepove su nam olakšale za dosta novca, pošto smo inače sve to trebale da kupimo (ili mama ili ja) ... Sestrin deo još uvek čeka :)

Nemam ništa protiv ostavljanja i mislim da to i nije tako loša stvar ..... ali ja živim u malom stanu i prostor za ostavljanje ne posedujem ..... Sve upotrebljavam ... A onda mi bude žao jer sam rasparala sve čaše, escajge, tanjire ..... Što moram da se krpim kad neko dodje, a nemam u šteku neki onako žešće pozlaćeni servis i tako to na šta se lože naše majke :mrgreen:
 
treba razlikovati dve vrste cuvanja..namensko (kao oni sto zakopaju neko vino ili viski dok se sin/cerka ne ozeni, posteljina kao sto si rekla sad itd itd...) ili klasicno cuvanje dobijenih/kupljenih stvari iz razloga "da se nadje"
 

Back
Top