Kako dokazati da nisam kriv

loznicanin

Zainteresovan član
Poruka
478
Imam Wiralles internet od utorka mi se do juče brzina povećala na duplo.Juče mi nestane internet padne protok na 70 Kb/s pošaljem poruku provajderu,na moje iznenađenje dobijam odgovor Zar ima smisla pristupati ruteru i sam menjati brzinu.
To me iznervira nazovem ga i on mi tvrdi da sam menjao brzinu i da on sve vidi i kaže da ga nazovem u utorak da mi kaže kako da i gde da uđem da sam vidim da sam menjao brzinu.
Kako videti to i kako da dokažem da to nisam radio8Jer stvarno nisam).
 
Možda nisam dobro objasnio na mojoj zgradi je postavljen ruter ima tri korisnika na ruteru,kod njih je dostupan protok do 2 mb,navodno on mi tvrdi da je bilo odključano i da sam ja pristupio i promenuo protok(mada ja neznam štamu to znači odključano).Ne bi mi bilo krivo da jesam,jesam ali kad me napadne džaba a neznam kako da dokažem da nisam.
 
Неверујем да је то у питанју пошто се ради о интернету у селу колико знам нико нема опрему али ако би то било како да да то спречим или како да пронађем да је то.Ја сам написао у теми да се мени сама брзина повећала дупло сад је провајдер вратио тај проток на старо.Није у питанју да је коришћено дупло а да нисам ја.Стварно сам имао тај проток једино што нисам сам менјао нити знам.
 
Ne možeš nikako dokazati da nisi, možeš samo biti uporan da nisi.

Oni moraju da dokažu da si to bio ti, a ne neko ko je recimo mogao da sedne za tvoj komp. Dalje, ako su toliko brižni da neko ne menja brzinu, mogli su to zaštititi običnim passwordom.
 
Imam Wiralles internet od utorka mi se do juče brzina povećala na duplo.Juče mi nestane internet padne protok na 70 Kb/s pošaljem poruku provajderu,na moje iznenađenje dobijam odgovor Zar ima smisla pristupati ruteru i sam menjati brzinu.
To me iznervira nazovem ga i on mi tvrdi da sam menjao brzinu i da on sve vidi i kaže da ga nazovem u utorak da mi kaže kako da i gde da uđem da sam vidim da sam menjao brzinu.
Kako videti to i kako da dokažem da to nisam radio8Jer stvarno nisam).

...ma ne vidi provajder sve, laže te..zvao je Milana tarota...ovaj te naklevetio...ma ne sekiraj se, sredice se to...:lol:
 
Мораш да видиш који је рутер у питању (претпостављам да је микротик у питању) и како је сетован.
У свакоме случају сачекај одговор од свога провајдера прво.
 
Mnogo će ga uplašiti ispekcija on to radi na divlje.Neko društvo matematičara u šapcu.I navodno svojim članovima obezbeđuju pristup netu a kad plaćaš na uplatnici nepiše da je za internet nego plaćanje članarine srebrna,bronzana,i zlatna.Kad ti se priključi internet možeš prekinuti kad hoćeš a tako verovatno i in može prekinuti pružanje usluge,Nikakav ugovor ne postoji.
 
Možda nisam dobro objasnio na mojoj zgradi je postavljen ruter ima tri korisnika na ruteru,kod njih je dostupan protok do 2 mb,navodno on mi tvrdi da je bilo odključano i da sam ja pristupio i promenuo protok(mada ja neznam štamu to znači odključano).Ne bi mi bilo krivo da jesam,jesam ali kad me napadne džaba a neznam kako da dokažem da nisam.

Ti kao korisnik nema pristup routeru, znachi nemash username i password za pristup.
To je posao provajdera i njegov problem ako nije zashtitio. Znachi samo ga napushi
i reci mu da moze da skine sa zgrade komplet opremu.
 
Ovako:
Ti si klijent, a oni su server. Server moze da omoguci klijentu neku brzinu, neki pristup mrezi i da mu omoguci da vidi sta god zeli.

Sa serverske strane, sysa od admina (sistem administrator) odredjuje sve privilegije prema klijentima, daje i oduzima prava, moze da radi sta god mu volja.
Ukoliko nije zastitio ruter, to znaci da je napravio hot spot i omogucio svakome ko mu je u dometu da pristupi internetu i resursima u mrezi.
Svaki ruter MORA imati username i password i krivicnim delom se smatra jedino neovlascen pristup mrezi (drugimrecima, provaljivanje u bazu korisnika i razbijanje sifre...). Ukoliko to nisi uradio, nema oni sta da ti se prave pametni i da kazu da si ti sam sebi povecao brzinu. A to imas puno pravo da uradis ukoliko ruter nije zasticen, tako da ti ne mogu nista i slobodno ih napljuj na sva usta.
 

Back
Top