Zdravstveni radnici u Norveskoj

Sulpirid, evo dokaza da preteruješ. Evo kakvo je vreme bilo danas u Srbiji:

Srbija: Sneg, kiša, niske temperature, toplane spremne

BEOGRAD - Nevreme koje je zahvatilo Evropu odnelo je više ljudskih života, na Crnom moru obustavljen je brodski saobraćaj, a u Srbiji sneg se zabeleo na Kopaoniku, Zlatiboru, Pešteru, Goliji. Na Kopaoniku je debljina snežnog pokrivača oko 30 santimetara, a sneg i dalje pada umerenim intenzitetom. Temperatura je pala na minus četiri stepena, a vetar duva i do devet metara u sekundi. Prema podacima AMS Srbije, kiša pada na širem poručju Srbije i saobraćaj se zbog mokrih puteva odvija usporeno, prilaz Kopaoniku iz pravca Brzeća je neprohodan, a na regionalnim putevima Ivanjice snega ima na kolovozu do 10 centimetara. Na prilazima Kopaoniku i preko Zlatibora, vidljivost je smanjena na 30-50 metara, a zbog niske oblačnosti, vidljivost je smanjena i na ostalim putevima koji vode preko planinskih prevoja. Obilna kiša i snažan vetar u Beogradu izazvali su velike gužve u saobraćaju. Kao i u Beogradu i u Novom Sadu jak vetar oborio je na saobraćajnice više stabla. Niske temperature ubrzale su tople probe daljinskog sistema grejanja u većim gradovima u Srbiji, a redvno grejanje očekuje se od četvrtka. Direktor Poslovnog udruženja "Toplane Srbije" Milovan Lečić izjavio je Tanjugu da su u većini toplana počele probe rada i da su toplane spremne za predstojeću grejnu sezonu, koja će zvanično početi 15. oktobra. "Generalno smo spremni, ali uvek mogu da iskrsnu problemi i mi ćemo se truditi da ih rešimo", rekao je Lečić, navodeći da pojedine toplane imaju problema u vezi sa izmiranjem dugova iz prošle godine. On je kazao da je reč o obavezama u vezi sa isporučenim energentima i da bi trebalo da lokalne uprave tih toplana postignu dogovor sa dobavljačima. Lečić je kazao da je reč o toplanama u nekoliko gradova - Boru, Priboju i drugim, ali da će se tek za nekoliko dana, kada počne grejna sezona, znati da li su pregovori sa dobavljačima urodili plodom. "Toplane Srbije" su prošlog meseca, prema njegovim rečima, potpisale protokol o zajedničkoj nabavci energenata za predstojeću grejnu sezonu od NIS i Srbijagasa i toplane već potpisuju ugovore, a za razliku od prošle godine jasno su definisani uslovi za formiranje cena. "Sa Srbijagasom smo prošle nedelje napravili jedan dogovor u vezi sa starim dugovima i tu smo postigli dogovor da se do kraja godine za deo toplana napravi reprogram za stare dugov i obećano nama je da ćemo dobiti jedinstvenu cenu za gas za sve srpske toplane", rekao je Lečić. Dug svih toplana prema "Srbijagasu" za isporučeni gas tokom prethodnih grejnih sezona dostiže sedam milijardi dinara, a 500 miliona dinara je dug prema NIS-u za isporučeni mazut. Dogovoreno je da se napravi reprogram svih dugova toplana prema Srbijagasu i NIS-u zaključno sa 31. decembrom ove godine uz finansijske garancije i učešće lokalnih samouprava. Predstavnici EPS-a kažu da su potpuno spremni za početak grejne sezone sa dovoljnim količinama uglja na deponijama i stanjem akumulacija iznad bilansa i da se ne očekuju nikakvi poremećaji u snabdevanju korisnika električnom energijom. Iz NIS-a kažu da su na vreme obezbedili dovoljne zalihe mazuta za normalno funkcionisanje sistema daljinskog grejanja. I Srbijagas je obezbedio dovoljne količine gasa pred početak grejne sezone, skladište gasa Banatski dvor puni se planiranom dinamikom, a radove koje izvode Srbijagas i NIS- Naftagas na magistralnom gasovodu Gospođinci-Banatski Dvor privode se kraju.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika=aktuelno&lang=2&sifra=8938491f67b49cf1d5463302da344db3&dan=13&mesec=10&godina=2009

Dakle, i na Kopaoniku je pao sneg i to 30 cm, dakle isto toliko kao što si ti rekao za sever Norveške i temperatura je tamo pala ispod nule ali se to nikako ne sme uzeti za PROSEK VREMENA U SRBIJI kao što se ni Svarvald ne može uzeti za prosek vremenskih prilika i životnih uslova u Norveškoj.

A drugo, ti radiš napolju u šumi i zato ti je tako teško a većina ljudi koja odlazi tamo hoće da radi negde unutra i ovo je tema o zdravstvenim radnicima koji treba sutra da počnu da rade u zdravstvenim ustanovama u Norveškoj a ne o šumarima i planinarima.

E zato sam ti rekao da preteruješ, da širiš lažni pesimizam i da ti je cilj da odvratiš ljude od odlaska u Norvešku a to uopšte nije dobro i to je kontraproduktivno. Dakle, nama u ovoj temi trebaju mišljenja i iskustva zdravstvenih radnika u Norveškoj (jer se tema tako i zove) a ne šumara i drvoseča.
 
Skroz grešiš, tema nije o drvosečama, ali JESTE o PREVARANTSKIM AGENCIJAMA

Nikome agencija neće doneti zaposlenje u Norveškoj.
Skenirajte diplome, nađite preko neta adrese bolnica, zavoda za zapošljavanje... i šaljite...
Još bolje ako nađete u Beogradu sudskog tumača za norveški i platite prevod diplome.
+ JOŠ BOLJE da počnete da učite jezik...neću da vas obeshrabrim, ali meni i pored četiri koja govorim norveški izgleda kao NEMOGUĆ za naučiti.... a KAKO ZAMIŠLJATE da radite u bolnici, ako ne poznajete jezik. Da neće možda doktori da uče srpski ?
 
Poslednja izmena:
Sulpirid je u pravu,Norveska je teska za prilagodjavanje,klima je surovija nego sto nam izgleda. Pogledajte u atlas,to je zemlja koju preseca sev. polarnik,sto znaci duuuge zime ,a pride i polarne noci. a, sto se tice posla, e tu morate ici provereno i ako nemate nekoga tamo da vam pomogne - mrka kapa! Otvorite cetvoro oci!
 
Skroz grešiš, tema nije o drvosečama, ali JESTE o PREVARANTSKIM AGENCIJAMA

Nikome agencija neće doneti zaposlenje u Norveškoj.
Skenirajte diplome, nađite preko neta adrese bolnica, zavoda za zapošljavanje... i šaljite...
Još bolje ako nađete u Beogradu sudskog tumača za norveški i platite prevod diplome.
+ JOŠ BOLJE da počnete da učite jezik...neću da vas obeshrabrim, ali meni i pored četiri koja govorim norveški izgleda kao NEMOGUĆ za naučiti.... a KAKO ZAMIŠLJATE da radite u bolnici, ako ne poznajete jezik. Da neće možda doktori da uče srpski ?

Pa možda i 'oće. :lol: Za prevare i agencije ste naravno potpuno u pravu.

Šiškice, moraš da navedeš ime agencije, njenu adresu i broj FIKSNOG telefona te agencije da bi ova ponuda zvučala iole ozbiljno. Ljudi, morate da se pazite jer ima puno prevara i prevarantskih agencija koje šatro nude pomoć pri zapošljavanju u inostranstvu za velike pare a ustvari iza toga se krije trgovina belim robljem ili slična finansijska prevara a osoblje agencije posle uzimanja para naprasno nestane i mobilni telefoni im naprasno postanu nedostupni. Takve prevare su masovne i toga treba da se pazite. A one prave agencije koje stvarno nude neko posredovanje pri zapošljavanju u inostranstvu vam neće tražiti nikakve pare unapred nego će, kada vas zaposle, da vam neko vreme odbijaju neki procenat ili određenu sumu novca od plate koju budete primali tamo. Ali ponavljam, prevaranata ima mnogo i zato morate da otvorite četvoro očiju, da sve te agencije i posrednike dobro proverite i ispitate pa tek kad se detaljno raspitate, da uđete u kombinaciju sa njima.

A što se tiče jezika, naravno da ste u pravu. Norveški jezik je prosto OBAVEZAN !
 
Nije Norveski nista tezi nauciti nego neki drugi jezik sa kojim nikada niste imali kontakta.
Sasvim je druga stvar uciti Norveski tu i doci ovde pa ga ovde uciti gde se pise i prica i sve.
Meni je trebalo nekih 1,5 godine da propricam Norveski stim sto sam ja napravio veliku gresku. Naime znao sam i sada znam Engleski odlicno i sluzio sam se engleskim ovde svugde tako da nisam "video" neku potrebu da ucim Norveski. Cak stavise i moj tadasnji sef na poslu je voleo engleski nenormalno pa mi je jos i to "odmoglo" ucenju norv. Cak stavise i dan danas pricamo engleski kad se vidimo.
Ucio sam norveski tada uz pomoc kursa na kasetama i knjiga uz to koje su bile na engleskom. Sa srpskog na norveski tada nije postojalo ovde ,neznam ni da li sada ima.
Citao dnevne novine ,jer pisu prostim jezikom i trudio se da slusam i pricam sa ljudima.
I nekako je sve doslo na svoje. Pred kraj tog perioda isao sam na nekakav ubrzani kurs norveskog ,mesec dana 4 sata dnevno. To mi je dosta pomoglo i stavilo me na pravi put.

Vreme ,vreme o cemu bi mi nego o vremenu. Tja,mozda je surova klima na severu Norveske ,ovde na jugu i nije toliko. Ima velike razlike od Srbije ali nije (barem meni) toliko strasno. Prolece i jesen su veoma kratki a i leto takodje. Zaboravite 30+ temperature. Prosecno leto je 20,do 25 ako ima srece. Zna da bude kisovito ,pa kad spoji kisa u julu nedelju dana sa 20 stepeni svi Norvezani pobegose na jug Evrope. Zima je duga ,da kazemo od sad kraja oktobra pa do negde kraja marta.U tom periodu je cesto 0c ili ispod 0c.Najnize sto sam ja iskusio ovde u Oslu je bilo -19 cini mi se. Secam se da se sve lampice upalile u autu i nijedna da se ugasi ,svi sistemi eror.Hehe... zanimljivo iskustvo za sebe. No auto isao normalno.
Evo vam ovde statistika vremena od okt.2008 do sept.2009. scroll na dno.
http://www.yr.no/sted/Norge/Oslo/Oslo/Oslo/statistikk.html
Gjennomsnitt znaci prosek. Nedbør - padavine. Ostalo ce te valjda skontati. Sad videh ima gore desno da se klikne za engleski.

bez obzira na vreme i ostalo ,ovde je mirno ,plata stiza na vreme ,postoji dobro socijalno osiguranje ,ljudi su mozda hladni al su ok ,nema zemljotresa ,uragana i tih sranja ,nema ratovanja niti kriminalnih ubistava ,ima lepe prirode ,ima dobre ribe(mislim na morske mada su i ove dvonozne dobre) ,nema preticanja niti sviranja u koloni auta ,nema psovanja nit nerviranja ,sve je skuplje nego na vecini drugih mesta ali zato imate platu da sve to opsluzite ,porediti Norvesku ekonomiju sa nekom drugom ekonomom nema smisla.
Imate veliki izbor slobodnih(sportskih) aktivnosti.Mozete da putujete po ostatku sveta bez problema.

Da kazem za kraj kada dobijete Norveski pasos (3 godine braka ili 7 godina inace) vrata celog sveta su vam otvorena.Pa kud koji mili moji.
 
Nije Norveski nista tezi nauciti nego neki drugi jezik sa kojim nikada niste imali kontakta.
Sasvim je druga stvar uciti Norveski tu i doci ovde pa ga ovde uciti gde se pise i prica i sve.
Meni je trebalo nekih 1,5 godine da propricam Norveski stim sto sam ja napravio veliku gresku. Naime znao sam i sada znam Engleski odlicno i sluzio sam se engleskim ovde svugde tako da nisam "video" neku potrebu da ucim Norveski. Cak stavise i moj tadasnji sef na poslu je voleo engleski nenormalno pa mi je jos i to "odmoglo" ucenju norv. Cak stavise i dan danas pricamo engleski kad se vidimo.
Ucio sam norveski tada uz pomoc kursa na kasetama i knjiga uz to koje su bile na engleskom. Sa srpskog na norveski tada nije postojalo ovde ,neznam ni da li sada ima.
Citao dnevne novine ,jer pisu prostim jezikom i trudio se da slusam i pricam sa ljudima.
I nekako je sve doslo na svoje. Pred kraj tog perioda isao sam na nekakav ubrzani kurs norveskog ,mesec dana 4 sata dnevno. To mi je dosta pomoglo i stavilo me na pravi put.

Vreme ,vreme o cemu bi mi nego o vremenu. Tja,mozda je surova klima na severu Norveske ,ovde na jugu i nije toliko. Ima velike razlike od Srbije ali nije (barem meni) toliko strasno. Prolece i jesen su veoma kratki a i leto takodje. Zaboravite 30+ temperature. Prosecno leto je 20,do 25 ako ima srece. Zna da bude kisovito ,pa kad spoji kisa u julu nedelju dana sa 20 stepeni svi Norvezani pobegose na jug Evrope. Zima je duga ,da kazemo od sad kraja oktobra pa do negde kraja marta.U tom periodu je cesto 0c ili ispod 0c.Najnize sto sam ja iskusio ovde u Oslu je bilo -19 cini mi se. Secam se da se sve lampice upalile u autu i nijedna da se ugasi ,svi sistemi eror.Hehe... zanimljivo iskustvo za sebe. No auto isao normalno.
Evo vam ovde statistika vremena od okt.2008 do sept.2009. scroll na dno.
http://www.yr.no/sted/Norge/Oslo/Oslo/Oslo/statistikk.html
Gjennomsnitt znaci prosek. Nedbør - padavine. Ostalo ce te valjda skontati. Sad videh ima gore desno da se klikne za engleski.

bez obzira na vreme i ostalo ,ovde je mirno ,plata stiza na vreme ,postoji dobro socijalno osiguranje ,ljudi su mozda hladni al su ok ,nema zemljotresa ,uragana i tih sranja ,nema ratovanja niti kriminalnih ubistava ,ima lepe prirode ,ima dobre ribe(mislim na morske mada su i ove dvonozne dobre) ,nema preticanja niti sviranja u koloni auta ,nema psovanja nit nerviranja ,sve je skuplje nego na vecini drugih mesta ali zato imate platu da sve to opsluzite ,porediti Norvesku ekonomiju sa nekom drugom ekonomom nema smisla.
Imate veliki izbor slobodnih(sportskih) aktivnosti.Mozete da putujete po ostatku sveta bez problema.

Da kazem za kraj kada dobijete Norveski pasos (3 godine braka ili 7 godina inace) vrata celog sveta su vam otvorena.Pa kud koji mili moji.

Bravo care ! Realno, realno i realno ! :klap: :super:
 
Nije Norveski nista tezi nauciti nego neki drugi jezik sa kojim nikada niste imali kontakta.
Sasvim je druga stvar uciti Norveski tu i doci ovde pa ga ovde uciti gde se pise i prica i sve.
Meni je trebalo nekih 1,5 godine da propricam Norveski stim sto sam ja napravio veliku gresku. Naime znao sam i sada znam Engleski odlicno i sluzio sam se engleskim ovde svugde tako da nisam "video" neku potrebu da ucim Norveski. Cak stavise i moj tadasnji sef na poslu je voleo engleski nenormalno pa mi je jos i to "odmoglo" ucenju norv. Cak stavise i dan danas pricamo engleski kad se vidimo.
Ucio sam norveski tada uz pomoc kursa na kasetama i knjiga uz to koje su bile na engleskom. Sa srpskog na norveski tada nije postojalo ovde ,neznam ni da li sada ima.
Citao dnevne novine ,jer pisu prostim jezikom i trudio se da slusam i pricam sa ljudima.
I nekako je sve doslo na svoje. Pred kraj tog perioda isao sam na nekakav ubrzani kurs norveskog ,mesec dana 4 sata dnevno. To mi je dosta pomoglo i stavilo me na pravi put.

Vreme ,vreme o cemu bi mi nego o vremenu. Tja,mozda je surova klima na severu Norveske ,ovde na jugu i nije toliko. Ima velike razlike od Srbije ali nije (barem meni) toliko strasno. Prolece i jesen su veoma kratki a i leto takodje. Zaboravite 30+ temperature. Prosecno leto je 20,do 25 ako ima srece. Zna da bude kisovito ,pa kad spoji kisa u julu nedelju dana sa 20 stepeni svi Norvezani pobegose na jug Evrope. Zima je duga ,da kazemo od sad kraja oktobra pa do negde kraja marta.U tom periodu je cesto 0c ili ispod 0c.Najnize sto sam ja iskusio ovde u Oslu je bilo -19 cini mi se. Secam se da se sve lampice upalile u autu i nijedna da se ugasi ,svi sistemi eror.Hehe... zanimljivo iskustvo za sebe. No auto isao normalno.
Evo vam ovde statistika vremena od okt.2008 do sept.2009. scroll na dno.
http://www.yr.no/sted/Norge/Oslo/Oslo/Oslo/statistikk.html
Gjennomsnitt znaci prosek. Nedbør - padavine. Ostalo ce te valjda skontati. Sad videh ima gore desno da se klikne za engleski.

bez obzira na vreme i ostalo ,ovde je mirno ,plata stiza na vreme ,postoji dobro socijalno osiguranje ,ljudi su mozda hladni al su ok ,nema zemljotresa ,uragana i tih sranja ,nema ratovanja niti kriminalnih ubistava ,ima lepe prirode ,ima dobre ribe(mislim na morske mada su i ove dvonozne dobre) ,nema preticanja niti sviranja u koloni auta ,nema psovanja nit nerviranja ,sve je skuplje nego na vecini drugih mesta ali zato imate platu da sve to opsluzite ,porediti Norvesku ekonomiju sa nekom drugom ekonomom nema smisla.
Imate veliki izbor slobodnih(sportskih) aktivnosti.Mozete da putujete po ostatku sveta bez problema.

Da kazem za kraj kada dobijete Norveski pasos (3 godine braka ili 7 godina inace) vrata celog sveta su vam otvorena.Pa kud koji mili moji.

HEJ HOCU DA SE UDAM ZA TEBE DELIJO NA 3 GODINE ....VAZI ????
 
Bez obzira sto si medicinska sestra onaj gore copy&paste ti je predlog kako mozes da dodjes do posla.
Drugo trebace ti love da dodjes i budes ovde.
Cene karti vidi na norwegian.no
Imas li nekog ovde gde bi mogla da budes/spavas.
Ako ne bogami trebace tebi dosta love za prevoz,hranu,smestaj.
Ovde nema nista za dzabe.Dobro dosla u kapitalizam.
Uglavnom bez obzira koliko to sve kosta gledaj na to kao na investiciju u TVOJU BUDUCNOST!!!
Ako vec dodjes ovde nemoj da se setas okolo i gluvaris vec bukvalno od bolnice do bolnice i juri posao.Licno ti,zajebi slanje molbi i cekanje.
Prevedi diplome na engleski/norveski u Beogradu jer je ovde to skupo (5000dindzi po dokumentu) i sa njima kreni u akciju.
Predstavi se kao pozitivna osoba koja HOCE BAS TAJ POSAO.
BRAVO MAJSTORE TAKO TREBA HOCU I JA BILO KAKAV POSAO U OSLU
 
Norveska norveska..
Nego citao sam u nekim postovima nize da moze Nor.ambasada da se kontaktira za sve informacije u vezi rada ovde (kao med.sestra i brat i tako).
Pa kontaktirajte ih.
Inace Poljaci ,ovi iz Latvije i slicne zemlje clanice EU vam obrase sve poslove dok se vi vucete po kursevima.Njima netreba viza niti ista.Ima ih ko g_v_n_.
Ko ce vam pomovi ovde na forumu.Dzaba gubljenje vremena.
Ja zivim u No vec 10 godina al kako ja da vam nadjem posao ovde.Nit sam blizu zdravstvenog sektora niti koga znam tamo.
Zato lepo u NO ambasadu ,sredite diplome ,mozda kurs jezika ,finn.no i srecno.
Ili lepo turisticka viza pa ovde trazite posao.Ali od slanja diploma i cekanja slaba vajda.Nego od bolnice do bolnice ,licno.
Hoces posao? Idi pa ga uzmi!

Sefe..dosao bih u No(danas su nam i vize ukinute)..Trazio bih posao,od gradjevine do gradjevine..Mislis li da bih nasao posao tako..sa minimalnim engleskim?I za koje vreme?Nisam majstor,ekonomista sam sa nekim gradjevinskim iskustvom,pomocnog radnika.Ali bih zeleo da radim u No..***..plate su i do 10x vece.Nisam cepidlaka ni u smestaju ni u hrani.I imam 48 god.Dosao bih..ako mozes..pomagaj..preporuci grad..neke gradjevine..mozda treba ljudi da rade..Jos koju godinu da radim,pa nek to bude Norveska.Bolje ikad nego nikad.
 
zdravo svima
zanima me odlazak za norvesku,citam postove ima neke informacije,ja sam inace iz skoplja imam makedonski pasos,jezik ne znam,znam engleski sporazumljivi, i mogu da odem kako turista,sto se tice diplome imam srednju pravnu skolu,al kako sto vidim to mi ne vazi,nemam ideju kako bi mi diploma pomogla da dobijem dozvolu rada,e sad ono sto trazim je neki savet kad odem tamo kakve su sanse za dobijanje nekog posla u gradjevini,cistenje ,posao za koji nema potrebe od nekih kvalifikacija,gde da idem jug ili sever,koliko novca bi mi bilo potrebno u startu,sta znam bilo kakva ideja bi mi dobro dosla.
 
Ja Znam nesto ,sto sam ili cuo od drugih ili iz novina.
Poljaci,latvijanci i komsije im su zauzeli te poslove (posebno gradjevinu) i to bas zauzeli.
I to vec ima 2-3 godine.
Placaju ih lose ,i do 5 puta manje od proseka ,losa prava imaju i ono bas ih koriste maksimalno. Spavaju u preuredjenim kontejnerima(onim sto se roba tera brodovima) koje placaju debelo.
Sad moze da se desi da neko uleti i u neku ozbiljniju firmu ali mislim da je to tesko.
Izgleda mi da Srbija malo kasno dobija vizne olaksice jer su poljaci i ostali iz istocne evrope preplavili Evropu jeftinijom radnom snagom i pokupili skoro sve neskolovane poslove.
Neznam ,ja vam nebih preporucio te poslove. No izbor je vas.
 
Posto je (ne)znanje norveskog jezika najveca prepreka za dobijanje posla, zamolila bih nekog ko je pregurao pocetak zivota i rada tamo, da mi kaze koliko je odprilike vremena potrebno za savladavanje osnovne komunikacije uz pomoc kurseva? Da li je norveski zaista toliko komplikovan jezik ili ipak mozda ima onaj momenat da 'ulazi u uvo'? ;)
 
tezak je jezik nama koji nikada nismo imali kontakt sa tim jezikom, nismo ga culi ni na pesmama ni u filmovima, itd..a i fonacija im je cudna skroz..jezik se najbolje uci u zemlji gde bi zelela da zivis i radis, mozda je bolje da ipak kakvo takvo znanje steknes ovde na nekom kursu, pocetni eventualno srednji nivo
 
Na ucenje jezika ne trebas gledati kao na prepreku vec kao na izazov i nesto novo sto ces nauciti u zivotu a ujedno ce ti biti od koristi i mozda promeniti zivot! Ako na to gledas kao na prepreku onda sedi tu gde jesi. Norveska gramatika je veoma laka a koliko ces ga brzo nauciti ne moze ti niko reci jer je to individualna stvar. Uz ozbiljan pristup ucenju, slusanju materijala, televizije, radija i radu sa profesorom neces imati problema da steknes osnovno znanje. Pun je internet korisnih foruma o ucenju norveskog pa potrazi...
Sve najbolje.
Pozz
 
Na ucenje jezika ne trebas gledati kao na prepreku vec kao na izazov i nesto novo sto ces nauciti u zivotu a ujedno ce ti biti od koristi i mozda promeniti zivot! Ako na to gledas kao na prepreku onda sedi tu gde jesi. Norveska gramatika je veoma laka a koliko ces ga brzo nauciti ne moze ti niko reci jer je to individualna stvar. Uz ozbiljan pristup ucenju, slusanju materijala, televizije, radija i radu sa profesorom neces imati problema da steknes osnovno znanje. Pun je internet korisnih foruma o ucenju norveskog pa potrazi...
Sve najbolje.
Pozz

Dejane, lepo si to formulisao, hvala na savetu. Pogresno sam se izrazila kada sam rekla 'prepreka'.
Znam da je brzina ucenja stranog jezika individualna stvar, ali u svemu postoji neki prosek ;)
Vec neko vreme se informisem o zivotu i radu u toj zemlji. Ovih dana pokusavam da razne informacije nekako sastavim u celinu. Jasno mi je da je moja struka trazena... bar sam ja to tako zelela da shvatim ;)
Kako si ti poceo da ucis norveski? Posle koliko ulozenog rada i truda si mogao da kazes da si savladao osnovnu komunikaciju?
 

Back
Top