Neko mi skenira kom.!!!
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Neko mi skenira kom.!!!

Primećen član france (avatar)
    Učlanjen
    16.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano Neko mi skenira kom.!!!

SYGATE FIREWALL mi kaze da mi neko skenira kompjuter i salje sledecu poruku:Somebody is scanning your computer.
    Your computer's TCP ports:
    3127, 139, 80, 6129 and 1025 have been scanned from 83.114.77.233.
    Sta se to desava?Zna li ko da objasni o cemu se radi i moze li se otkriti ko to radi?Sta treba preduzeti i moze li mi sto uraditi na kom.?

Primećen član
    Učlanjen
    04.03.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Port-scanning je najcheshci nachin kojim hakeri ispituju zhrtvu u potrazi za "ranjivosti" (vulnerabilities). Stalno apdejtuj AV i Firewall koji koristish, kao prevenciju. I iskljuchi tu poruku koja ti se javlja, ti tu bash nishta (sem da se zashtitish) ne mozhesh.
    Taj ko skenira sigurno, ako je imalo pametan, nece to raditi sa svog IP-a, tako da i na to mozhesh da zaboravish

Primećen član DEVIL (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Podrazumevano

Ovako

Taj sto ti skenira komp je moguci "hacker" premda ne mora znaciti, moguce je da je i neki bedak koji je nabavio program za skeniranje portova.
    Skenira ti racunar da bi vidio koje otvorene portove imas. Preko otvorenih portova se moze konektovati na tvoj racunar sa nekim Trojancem i onda ti lepo napraviti pravi haos u racunaru. Da bi saznao ko je i odakle je iskoristi NeoTrace. To ti je jedan mali programcic koji ti preko IP adrese pokazuje gdje se ko nalazi. Ukucaj njegovu IP adresu ( ona adresa sto ti Sygate Firewall javlja kad ti taj pocne skenirati racunar to je njegova IP adresa)
    Dok god ti Firewall javlja da skenira znaci da ga je prepoznao i da ga je blokirao, znaci nema nekih preteranih razloga za brigu. Problemi nastaju kad Firewall precuti napad. E sad ako taj navali sa skeniranjem tvog racunara, ja bi ti predlozio da pocnes i ti njegov. Nabavi neki PortScaner( na netu ih imas mnogo) i pocni da skeniras, pa se mozda taj i prepadne i pusti te na miru

Pozdrav

nije importent
    Guest

Podrazumevano

ako sam ja dobro vidio taj sa ip-om 83.114.77.233 je iz francuske i koristi adsl

Ana pavlovic
    Guest

Podrazumevano

Ja sam skinula neotrace ali kada startujem exe svaki put mi izbaci da mora da se zatvori program i nemogu nikako da ga probam? Sta da radim i da li postoji jos neki takav slican program? Koristim Xp profesional.
    Pozdrav svima

nije importent
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Ana pavlovic
    Ja sam skinula neotrace ali kada startujem exe svaki put mi izbaci da mora da se zatvori program i nemogu nikako da ga probam? Sta da radim i da li postoji jos neki takav slican program? Koristim Xp profesional.
    Pozdrav svima
    Kad ga instaliras desni klik na stranicu pa NeoTraceIt!! onda pritisnes cancel i ako imas neki freewall moras pustiti program, treba cekati 15-tek sec.

Učlanjen
    16.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Je li ovo zdravo ,meni svake 10 minuta skeniraju kom.

Učlanjen
    16.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Sa neo trace sam saznao da mi kom. skenira moj provajder?Zasto to rade ?

Slične teme

1. norton 2005 mi ne skenira u safe modu
    Autor orfey u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 01.02.2005., 15:28
  2. Da li neko zna
    Autor Green tea u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.02.2004., 16:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor