Kako povratiti bliskost?

just S.

Iskusan
Poruka
5.447
Dugo ste u vezi, braku..Volite partnera ali sticajem okolnosti , pomalo i rutinom, izgubili ste onu slatku bliskost, ono "mi". Tako vec mjesecima..
Uprkos razgovoru, jedan od partnera to ne vidi. ili ne zeli da vidi.. Ali ne ide nikuda a moze..Ne vara vas, jos uvijek vas voli..
I takvo stanje vas je, vremenom, dovelo na korak do kraja..
Kojim djelima bi povratili narusenu bliskost i vratili zivot vasoj vezi?

Primjer koji bi vi uradili?
 
Poslednja izmena:
Jao, ja sam najogra osoba za te price. Ja ne umem da razgovaram o osecanjima ni kada je sve u redu, a kamoli kada se naidje na problem... tako da bih verovatno napravila spisak stvari koje zelim da kazem (da se ne pogubim kad krene razgovor) a onda bih popila bromazepam i izrecitovala sve sto mislim o situaciji - sta je meni potrebno, sta je tebi potrebno, i sta da uradimo po tom pitanju.
 
Dugo ste u vezi, braku..Volite partnera ali sticajem okolnosti , pomalo i rutinom, izgubili ste onu slatku bliskost, ono "mi". Tako vec mjesecima..
Uprkos razgovoru, jedan od partnera to ne vidi. ili ne zeli da vidi.. Ali ne ide nikuda a moze..Ne vara vas, jos uvijek vas voli..
I takvo stanje vas je, vremenom, dovelo na korak do kraja..
Kojim djelima bi povratili narusenu bliskost i vratili zivot vasoj vezi?

Primjer koji bi vi uradili?
Разговором и то значајним разговором.

Ставила бих му до знања онако озбиљно да морамо о нечему да разговарамо и онда бих му рекла како се осећам.
Навела бих му све примере који упућују на смањење блискост.
 
Jao, ja sam najogra osoba za te price. Ja ne umem da razgovaram o osecanjima ni kada je sve u redu, a kamoli kada se naidje na problem... tako da bih verovatno napravila spisak stvari koje zelim da kazem (da se ne pogubim kad krene razgovor) a onda bih popila bromazepam i izrecitovala sve sto mislim o situaciji - sta je meni potrebno, sta je tebi potrebno, i sta da uradimo po tom pitanju.
:zcepanje: Да сам ти муж, умрла бих од смеха.

Је л' би папир држала испред себе у тренуцима разговора?:D
 
Ja sam za otvoreni razgovor, uvek i odmah! Partner ima pravo da zna šta me to čini nesrećnom, a ja imam pravo da zahtevam ono što mi fali. Isto očekujem od njega. Mislim da je sujeta najveći neprijatelj veze, i kad se nje oslobodimo, više nema problema. Jedino brine činjenica da je sujeta sa godinama sve prisutnija, a nesigurnost sve veća.
 
Ovo je stvarno ozbiljna tema i svakom se desi..nisam od onih koji bilo sta precuti ali su to situacije gde se ne snalazi svako najbolje..sto vise pricas ispada da navaljujes..i obicno se zavrsi svadjom..a ako se cuti zaglibi se sve dublje..jedno od resenja je odvojiti se na kratko i predociti da postoji problem na kom oboje treba ozbiljno poraditi
 
Ovo je stvarno ozbiljna tema i svakom se desi..nisam od onih koji bilo sta precuti ali su to situacije gde se ne snalazi svako najbolje..sto vise pricas ispada da navaljujes..i obicno se zavrsi svadjom..a ako se cuti zaglibi se sve dublje..jedno od resenja je odvojiti se na kratko i predociti da postoji problem na kom oboje treba ozbiljno poraditi

Ovo je pametno rešenje, čini mi se.
 
ja sam se tako odvojila na kratko..
i zakljucila da mi je mnogo lepse bez njega..
iako sam ga volela..i danas ga volim..
sta god da mu zatreba, ucinila bih za njega..
al nikad vise ne bih bila na istoj adresi..
 
Poslednja izmena:
:zcepanje: Да сам ти муж, умрла бих од смеха.

Је л' би папир држала испред себе у тренуцима разговора?:D

a ne, ne - naucila bih sve napamet :)
sta mogu, valjda sam videla previse filmova, tek cim pocnem da pricam o osecanjima, osecam se k'o glumica u nekom filmu. i neumem da verbalizujem, majke mi... ko neka zivotinja :)
 
Ovo je stvarno ozbiljna tema i svakom se desi..nisam od onih koji bilo sta precuti ali su to situacije gde se ne snalazi svako najbolje..sto vise pricas ispada da navaljujes..i obicno se zavrsi svadjom..a ako se cuti zaglibi se sve dublje..jedno od resenja je odvojiti se na kratko i predociti da postoji problem na kom oboje treba ozbiljno poraditi

sustina problema..
nije svako za ekspert za rijesiti problem razgovorom..neki ljudi se zatvore poput skoljke..jednostavno su takvi


neki pomenuse putovanje.. nadam se da ce ono izvuci maximum... posto je stvarno :( situacija ... :cry:
 
Разговором и то значајним разговором.

Ставила бих му до знања онако озбиљно да морамо о нечему да разговарамо и онда бих му рекла како се осећам.
Навела бих му све примере који упућују на смањење блискост.

Uprkos razgovoru, jedan od partnera to ne vidi. ili ne zeli da vidi..
:(...
 
Dugo ste u vezi, braku..Volite partnera ali sticajem okolnosti , pomalo i rutinom, izgubili ste onu slatku bliskost, ono "mi". Tako vec mjesecima..
Uprkos razgovoru, jedan od partnera to ne vidi. ili ne zeli da vidi.. Ali ne ide nikuda a moze..Ne vara vas, jos uvijek vas voli..
I takvo stanje vas je, vremenom, dovelo na korak do kraja..
Kojim djelima bi povratili narusenu bliskost i vratili zivot vasoj vezi?

Primjer koji bi vi uradili?

Može biti da si ti izgubila osećanja koja si imala prema partneru i doživljavaš ga drugačije, što bi rekli "gledaš ga drugim očima"
Ne mora neminovno da znači da je "mi" nestalo...
Možda si ti sazrela, on ostao isti...
Možda ti se dopada neko drugi a nesvesno radi posao na "otuđenju"

Ima puno varijanti na tu temu...

Dokazano je da žene previše razmišljaju, često razviju razne scenarije i različite ishode situacije, dok je muškarac recimo samo zabrinut za rezultate utakmica zbog kladionice.... A žena za to vreme prođe od neverstva do raskida ...

Zastani, razmisli... Da li si ti neraspoložena, da li se promenio tvoj stav prema vezi i dotičnom muškarcu?
 
Ovo je stvarno ozbiljna tema i svakom se desi..nisam od onih koji bilo sta precuti ali su to situacije gde se ne snalazi svako najbolje..sto vise pricas ispada da navaljujes..i obicno se zavrsi svadjom..a ako se cuti zaglibi se sve dublje..jedno od resenja je odvojiti se na kratko i predociti da postoji problem na kom oboje treba ozbiljno poraditi
:eek: slozila sam se sa georginom...

ps: a mozda veza jednostavno zavrsava svoj vijek trajanja, stvari se mjenjaju i zivot ide dalje
glupo je boriti se protiv toga
 
sustina problema..
nije svako za ekspert za rijesiti problem razgovorom..neki ljudi se zatvore poput skoljke..jednostavno su takvi


neki pomenuse putovanje.. nadam se da ce ono izvuci maximum... posto je stvarno :( situacija ... :cry:

Da al tu se kao opustis 10ak dana i sve je sjajno bajno..ne zelis kvariti letovanje pa se glumi kao da nije nista..znas kad pocne da vredja to sto te partner ocigledno ne poznaje dovoljno i ne vidi problem..ili jos gore ako oseca a cuti..ako mu predocis i nema napretka onda se ti povlacis pa lici da se svi inate..jako zaebato i kap fali da prelije casu
 
Dugo ste u vezi, braku..Volite partnera ali sticajem okolnosti , pomalo i rutinom, izgubili ste onu slatku bliskost, ono "mi". Tako vec mjesecima..
Uprkos razgovoru, jedan od partnera to ne vidi. ili ne zeli da vidi.. Ali ne ide nikuda a moze..Ne vara vas, jos uvijek vas voli..
I takvo stanje vas je, vremenom, dovelo na korak do kraja..
Kojim djelima bi povratili narusenu bliskost i vratili zivot vasoj vezi?

Primjer koji bi vi uradili?

Rutina ... gubljenje bliskosti, otuđenje ... ali jos uvek postoji ljubav?
A da nije rec o nedostatku strasti, što je česta i periodična pojava u dugačkim vezama?
 

Back
Top