Stipendije?!

Pa i nije bas s obzirom da ovo nije moj Berkeley vec NewYorkski;)

Tvoj Berkley???

Nego, kakvo iskustvo ocekujes da bi ti neko precizno odgovorio da li je to tacno? Odgovor mozes dobiti od osobe koja radi u studentskoj sluzbi na tim Univerzitetima...
Sumnjivi su mi podaci na tom sajtu koji si postavio, iz vise razloga:
  • "Ukupni troskovi pohadjanja nastave" - da li je to samo skolarina, ili ukljucuje i smestaj, hranu, knjige i ostale troskove. A i troskovi pohadjanja nastave ne mogu da se generalizuju - zavise od smera koji upises, predmeta koje pohadjas i sl.
  • "Broj stranih studenata" - koje godine?
Ostale da ne komentarisem, jer isto tako nema smisla. Budzeti/stipendije/studenti/cene se menjaju iz godine u godinu, iz semestra u semestar... tako da ne vidim kako bi te brojke mogle biti validne. A i ne vidim da bilo gde navode izvor odakle im ti podaci.

Ako se zanimas za Berkley, poseti njihov sajt i pogledaj podatke koji oni imaju - to ce ti biti najtacniji podaci koje mozes da nadjes na netu.
 
ne znam koliko imash godina, ali ako hocesh da se upishesh u te koji daju stipnedije i neAmerikancika Jejl, Harvard, MIT, Prinston, pocni sto pre da spremash SAT testove, general i subjecte, TOEFL test i extra curricular activities.
 
imash SAT general i subject.
general se bavi : pisanjem, matish i analiticko citanje/razmisljanje
a subject je za biologiju, hemiju, fiziku itd. Prinston trazi sat general i 2-3 subject testa.

extracurricular activities su vannastavne aktivnosti.
 
A sta se podrazumeva pod pisanjem!?Engleski jezik, ne?

pogledaj na netu o SAT. Kako zelish da se upishesh na neki dobar Univerzitet ako ni truncicu samoinicijative ne pokazujesh?

Jos nesto, gledam ove ljude sto jos zele da studiraju tamo i svi pitaju da l da zavrsavaju cetvrtu srednje tamo!?Kakva je to solucija?!Sta su tu olaksavajuce okolnosti!?:think:

Ja sam hteo da se upishem, ali mi je preskupo:

IELTS - 100 EURA
SAT general - 100 (knjige)
SAT subject - 70 (knjige)
Polaganje SAT - 70 eura

Aplikacija za jedan Univerzitet ~50 eura.

Izadje mi na vish od 300 eura, ako se prijavljuem na 1. za koji nisam siguan da cu upasti. Zato cu ovde fino Bsc studije a tamo Mastera :D
 
pogledaj na netu o SAT. Kako zelish da se upishesh na neki dobar Univerzitet ako ni truncicu samoinicijative ne pokazujesh?



Ja sam hteo da se upishem, ali mi je preskupo:

IELTS - 100 EURA
SAT general - 100 (knjige)
SAT subject - 70 (knjige)
Polaganje SAT - 70 eura

Aplikacija za jedan Univerzitet ~50 eura.

Izadje mi na vish od 300 eura, ako se prijavljuem na 1. za koji nisam siguan da cu upasti. Zato cu ovde fino Bsc studije a tamo Mastera :D

Ne nego sto da trazim i muvam ako ti znas da mi kazes, nego ajd sad razumem i zasto....:confused:
 
pogledaj na netu o SAT. Kako zelish da se upishesh na neki dobar Univerzitet ako ni truncicu samoinicijative ne pokazujesh?



Ja sam hteo da se upishem, ali mi je preskupo:

IELTS - 100 EURA
SAT general - 100 (knjige)
SAT subject - 70 (knjige)
Polaganje SAT - 70 eura

Aplikacija za jedan Univerzitet ~50 eura.

Izadje mi na vish od 300 eura, ako se prijavljuem na 1. za koji nisam siguan da cu upasti. Zato cu ovde fino Bsc studije a tamo Mastera :D

Ima mogucnost da se trazi da ti ne naplacuju ako nemas sredstva...To sam negde procitao, dakle ako apliciras na vise njih mozes da im trazis da ti ne naplacuju tu ne znam kako se zove tacno kao upisnicu koju placas za koledz bilo da upises ili ne kao prijava...
 
pogledaj na netu o SAT. Kako zelish da se upishesh na neki dobar Univerzitet ako ni truncicu samoinicijative ne pokazujesh?



Ja sam hteo da se upishem, ali mi je preskupo:

IELTS - 100 EURA
SAT general - 100 (knjige)
SAT subject - 70 (knjige)
Polaganje SAT - 70 eura

Aplikacija za jedan Univerzitet ~50 eura.

Izadje mi na vish od 300 eura, ako se prijavljuem na 1. za koji nisam siguan da cu upasti. Zato cu ovde fino Bsc studije a tamo Mastera :D

Ali mislim da me nisi lepo razumeo ja sam mislio na 4 srednje....Gledam svi zele tamo da upisu 4. srednje pa onda kao neka olaksavajuca okolnost!Koja?!:confused:

:think:
 
razumeo sam te, a ono za samoinicijativu se odnosilo za IELTS.

Olakshavajuca okolnost je to sto oni koji provedu godinu u inostranstvu:
-vezbaju engleski
- lakshe spreme SAT testove
- imaju potporu profesora ako se pokazu dobrim itd. U SAD-u dosta cene vannastavne aktivnosti, a mi ih u skolskom sistemu nemamo.
 
razumeo sam te, a ono za samoinicijativu se odnosilo za IELTS.

Olakshavajuca okolnost je to sto oni koji provedu godinu u inostranstvu:
-vezbaju engleski
- lakshe spreme SAT testove
- imaju potporu profesora ako se pokazu dobrim itd. U SAD-u dosta cene vannastavne aktivnosti, a mi ih u skolskom sistemu nemamo.

Mi ni nemamo sta da cenimo ad ih enammo kao sto rece...:hahaha:
Aahh kamo srece da mogu da doem tamo u cetvrtu mada iskreno ne bih da ostavljam svoju gimnaziju sad, jednostavno deluje mi da tamo ne bih nastavio sa ucenjem onog sto volim nego da bih slusao jedno isto sto znam, jer kolko znam oni su tu malo u zaostatku u odnosu na nas, ako sam dobro informisan!:lol:
 
Mi ni nemamo sta da cenimo ad ih enammo kao sto rece...:hahaha:
Aahh kamo srece da mogu da doem tamo u cetvrtu mada iskreno ne bih da ostavljam svoju gimnaziju sad, jednostavno deluje mi da tamo ne bih nastavio sa ucenjem onog sto volim nego da bih slusao jedno isto sto znam, jer kolko znam oni su tu malo u zaostatku u odnosu na nas, ako sam dobro informisan!:lol:

hm i da i ne. kao sto rekoh,m oni imaju dosta vannastavnih aktivnosti, a citao sam da dosta fakulteta nudi da se radi naucni rad u okvoru toga. tako da ne bi bio u zaostatku. Jednim naucnim radom naucish vishe nego sa godinu dana ucenja.:per:
 
:think:
Aj mi plati odlazak!:lol:
:per:

Je l' ti ozbiljno planiras u inostranstvo (da ne kazem Berkley), ili...? :think:

Nego, stvarno - pogledaj na net-u. Wikipedia (www.wikipedia.org) ima skoro sve informacije informacije vezano za testove i upis. Ako ne razumes engleski - nauci ga. Ne mozes racunati na studije u inostranstvu bez da znas jezik.

Takodje prelistaj teme koje vec postoje na ovom forumu, dosta toga je vec receno.
 
Je l' ti ozbiljno planiras u inostranstvo (da ne kazem Berkley), ili...? :think:

Nego, stvarno - pogledaj na net-u. Wikipedia (www.wikipedia.org) ima skoro sve informacije informacije vezano za testove i upis. Ako ne razumes engleski - nauci ga. Ne mozes racunati na studije u inostranstvu bez da znas jezik.

Takodje prelistaj teme koje vec postoje na ovom forumu, dosta toga je vec receno.

ako se ja pravilno secam Berkley nudi "limited amount of funds to overseas students" kada sma ja citao. :confused: ne znam zaista.
 
Je l' ti ozbiljno planiras u inostranstvo (da ne kazem Berkley), ili...? :think:

Nego, stvarno - pogledaj na net-u. Wikipedia (www.wikipedia.org) ima skoro sve informacije informacije vezano za testove i upis. Ako ne razumes engleski - nauci ga. Ne mozes racunati na studije u inostranstvu bez da znas jezik.

Takodje prelistaj teme koje vec postoje na ovom forumu, dosta toga je vec receno.

ako se ja pravilno secam Berkley nudi "limited amount of funds to overseas students" kada sma ja citao. :confused: ne znam zaista.

Planiram inostranstvo ali ne i Berkeley, zapravo jos uvek sam u velikoj dilemi...Zbog para...Znam da zbog toga nemam sanse tamo...Engleski i moje znanje me uopste ne brinu...Zato samo razmisljam jos, trazim googlam, kad budem napravio top 10 poslacu ti cisto da malo kritikujes da cujem misljenje ok!?
 
Je l' ti ozbiljno planiras u inostranstvo (da ne kazem Berkley), ili...? :think:

Nego, stvarno - pogledaj na net-u. Wikipedia (www.wikipedia.org) ima skoro sve informacije informacije vezano za testove i upis. Ako ne razumes engleski - nauci ga. Ne mozes racunati na studije u inostranstvu bez da znas jezik.

Takodje prelistaj teme koje vec postoje na ovom forumu, dosta toga je vec receno.
Ma bre znam puno toga, vise no mislim veruj mi....Nego sam googlajuci naleteo na ovaj sajt i zbog toga postavio temu jer ima puno meni nelogicnih stvari pa reko da proverim...Nemas problem
:cmok:
 
ako se ja pravilno secam Berkley nudi "limited amount of funds to overseas students" kada sma ja citao. :confused: ne znam zaista.

Paz kako skuplji jeste za ,,nas,, nego njihove i to prilicno, racunao sam godina nema teoretske sanse kod njih da prodje bez 30.000$ minimalac pa ako ne i vise, te pare da nadjem nema sanse, prema tome moracu da budem skroman i uisem nesto barem priblizno mojim budzetom....Sve ja to znam....Sto je fora traze da imas na racunu te pare odmah pre no upises kolledz dakle to ne da je nemoguce nego ne znam....A tek posle imas sansu za stipendije ako se pokazes kao zainteresovan, to je sve lepo ali trebas upisati prvo, prematome Berkeley otpada dok god ne dobijem sedmicu na lotou...Nec da me shvatite poggresno a cini mi se da jeste, da ja sad zelim da se prose*avam i da lupam kako cu na Berkeley a nemam pojma sta me ceka, znam odlicno sta me ceka i kako je...Samo sam napomenuo Berkeley kao jednu od mogucih opcija na samom pocetku mog ,,istrazivanja,, o vemu ovome jer znam da je ovaj koledz u najboljima u prirodnim naukama, nista vise?!

Ok!?

Nemo' se ljutite nadam se da vas nisam uvredio nicime....

:cmok:
 
Hmm ima jos jedna meni nejasna stvar koju nemogu naci na internetu, da ne bude da sve cekam na gotovo:rumenko:
Dakle ako imas nekog, ja sam se setio da imam nekog ne bas svog ali recimo prijatelja ne mog licno ali je to prijatelj mojin najboljih prijatelja, koji zivi ne bih bio siguran kad bih reko San Francsiko ali mozdaje i u LA ne uzimajte me za rec, na koji nacin ta osoba moze da mi pomogne da dodjem?!Ne naravno materijalnom!?Da li postoje ona psima koja se salju , samo kako bi dolazak tekao gladje...Ako me razumete!?:think:
 

Back
Top