Pomoc oko PHP-a

Vselak

Obećava
Poruka
68
Moze li mi neko od vs php majstora ukratko objasniti sta mi treba da bih instalirao i poceo da radim PHP5 na Windows platformi.I gde da nadjem i skinem neku dobru knjigu za PHP5 pocetnike ili bar kako se zove ta knjiga pa cu je ja naci(normalono na Engleskom)?Ako mozete kazite mi malo detaljnije kako da instaliram sve potrebo za pocetak programiranja,gledao sam na zvanicnom PHP.NET sajtu ,ali mi nije bas najjasnije.
 
Hvala!Sad daj ime neke knjige ako znas da je dobra za PHP5 engleski srpski nije vazno?I mesto gde bohmogao da je skinem free.Ja sam nalazio knjige kojom se ljudi nadogradjuju iz PHP4 na PHP5,ali bas pocetnicku ne.
 
moze da se cuva de oces...otvoris php.conf i menjas, ali nemoj se zamaras sa tim, ne znaci ti nista.

sta je security folder nemam pojma

127.0.0.1 je htdocs folder u stvari, pa onda odatle ides relativnom putanjom dalje.
za vlada.php je, kao sto rece iznad, 127.0.0.1/vlada.php

kakvu gresku izbacuje? verovatno nisi pokrenuo apache, to ti je web server koji usput moze da tera i php
 
Napisao sam ovaj prost kod u notepad-u:
<HTML>
<HEAD>
<TITLE>PHP Testing</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
<?php
echo "If this works,we</i>realy</> did it!";
?>
</BODY>
</HTML>
i sa cuvao ga kao VLADA.php u c:\xampp\htdocs.
Kad ga pozovem na adresu :127.0.0.1/VLADA.php izbaci mi gresku:

Објекат није пронађен!
Захтевани УРЛ није пронађен на овом серверу. Уколико сте УРЛ унели ручно, молимо проверите могуће грешке и пробајте поново.

Ако мислите да је ово грешка сервера, молимо обавестите вебмастера.

Error 404
127.0.0.1
07/14/09 11:12:59
Apache/2.2.11 (Win32) DAV/2 mod_ssl/2.2.11 OpenSSL/0.9.8i PHP/5.2.9
A Apach i server su mi ukljuceni posto vidim Xammp Control panelu!
 
Jos samo jedno pitanje.Cuo sam da postoji neki editor za php koji ima mogucnost ispravljanja gresaka prilikom pisanja ,slicno VS (Intellisense)za ASP.NET.Znate li kako se zove?
Pa sada ti bas hoces sve a da se sto manje mucis. Neznam za taj program, ali za tebe je bolje da naucis kako to radi i funkcionise i sam da vidis gresku i zasto je to tako...
Pitanje je u stvari zasto ti tacno treba PHP? Ako zelis samo nesto da iskoristis amaterski i za svoj sajt ok. A ako zelis da budes programer, moj savet ti je da se udubis mnogo vise.
Uzmi appServ , i probaj. Meni je bar pomoglo.
 
Jel ima neki normalan tutorial iz PHP na srpskom jeziku?

Svi koje sam nasao na tutoriali.org su totalno nejasni, puni pojmova koji nisu predhodno objasnjeni...

Treba mi neki za pocetnike, primer kroz primer - fazon.

nadam se da postoji tako nesto...
 
imas dobar program, koji malo pomaze, zove se php designer, u njemu mozes da radis i sa css-om, html-om, itd. da li si probao da malo citas www.w3schools.com? to je skroz ok tutorial. i ja sam od skora poceo malo da petljam sa php-om i polako ucim, trazi malo i video tutoriale na yt, ima simpaticnih primera.
 
imas dobar program, koji malo pomaze, zove se php designer, u njemu mozes da radis i sa css-om, html-om, itd. da li si probao da malo citas www.w3schools.com? to je skroz ok tutorial. i ja sam od skora poceo malo da petljam sa php-om i polako ucim, trazi malo i video tutoriale na yt, ima simpaticnih primera.

Pa da to je prvi rezultat na google kada kucas: basic php tutorial !
Gledam ga i pitam se kako to da postoji toliko toga na eng. a niko to nije pristojno i temeljno napisao na sr ?
 

Back
Top