Holandija

Jednom onom gorili na Dam-u pridje neki tip, i onako oni nesto mjenjaju.Kad goirila skide masku i smrknu malo. Ponovo se vrati na svoje mesto, i onako hladno krvno nastavi.

Pozdrav
 
sad me jedna druga tema podseti na divan muzej u Hagu - Maurtishuis...ne rekoh u onom postu gde sam pisala o tome - Vermerova Devojka za bisernom mindjusom i Rembrantov Autoportret i Cas anatomije su tamo...a muzej je mali, neopterecujuc, prijatan....
 
sad me jedna druga tema podseti na divan muzej u Hagu - Maurtishuis...ne rekoh u onom postu gde sam pisala o tome - Vermerova Devojka za bisernom mindjusom i Rembrantov Autoportret i Cas anatomije su tamo...a muzej je mali, neopterecujuc, prijatan....

jel ima neki link sa uim i takvim slikama na internetu
 
picture.php


Utrecht
 
Eeee,mene mnogo zanima kako je u Amsterdamu....Cini mi se da je lepo,a mom ocu su pricali kako je strokavo,a iz prethodnih postova vidim da nije tacno....Zanima me da mi neko objasni kako je tamo ustvari.....Kako grad funkcionise kad su legalizovane lake droge i prostitucija...????
 
A mene zanima sve o Amsteramu posto nemam pojma bas nista :)

Idem pocetkom februara sa dva druga, idemo u provod!
E sad, kako organizovati 4 dana, gde kupovati, izlasci, obilaci, mapa grada, (i naravno intresantne ulicice :))....Pocinjem sa pravljenjem plana!
Sve je dobrodosllo, cak i neki link gde bi mogao sve ovo pronaci!

Hvala!:D
 
Nije istina da su lake droge dozvoljene u Holandiji. One samo nisu zabranjene.
Kofeeshopova ima na svakom koraku...preporucujemd a se proba white widow...5 eura joint i garantujem da 2h ne znas gde si. Nisam probao, ali svojim ocima videh ljude iz ekipe kako se od iste gube.

Holandija...hmmm....
Pomesana osecanja.
Sa jedne strane prodavanje magle, sa druge stgrane...ma krenimo redom.

Sve u Holandiji ima videti je u provincijama juzna i severna Holandija, tj u delu Hag, AMsterdam, Roterdam.

Van toga je sve provincija. Pa i utreht.

Den Hag mi se nije svideo. Uske ulicice...iskreno, smorio me. Da nije Sheveningena koji je spojen sa Hagom i koji ima lep bulevar i prelepu plazu, zaboravio bih da sam tamo i bio

Rotterdam je grad stranaca, malte ne i ne vidis belog coveka u centru grada. Ali Rotterdam ima mnogo prelepih visokih zgrada u centru. Deli se na 2 dela, reka Mas deli severni, lepsi deo i juzni koji je tuga.
Preporucujem da se uzme brod Spido i sa reke pogleda grad kao i luka.
Luka je oooogromna.
Nasih ima strasno puno. Uslovno receno nasih...
Ima baja beach club i on se mora posetiti, u strogom centru grada je.
Bio sma 2000 na EP u Rotterdamu i prosle godine. Neverovatno koliko se centar grada izgradio. Kazu da ima najlepsu panoramu u Evropi...

Delft...stari grad, prelep trg...grad sa jakom istorijom.

AMSTERDAM...je vec nesto totalno drugacije.
Zapravo Har, Roterdam i Amsterdam se totalno razlikuju, kao da se u 3 razlicite drzave nalaze.
Amsterdam je vec nesto posebno. Mnogo vise turista, fenjer ulica...
U sustini Amsterdam nema van toga nista, ali ima jednostavno svoj shmek..neopisivo se lepo osecas dok setas ulicama tog grada

O muzejima ne mogu da pisem. Osim muzeja sexa, ni jedan nisma posetio.
Nemam predznanje niti me to zanima
Ali nocni zivot u Amsterdamu...

Muskarcima predlazem da ga SAMI posete. Stvarno nema svrhe ici u Amsterdam sa devojkom/zenom.
Sa 2 najbolja prijatelja u koje imas 100% poverenje..i kreni za Amsterdam...
Veoma liberalne zene koje ti same prilaze, pica u izobilju...
Ma, necu vise o Amsterdamu, promasice se tema ;)

i da, cene hotela uospte nisu visoke. Mislim na male hotelcice. Po 25-30 eura nocenje
Pivo oko 2-3 eura, klopa za 10 eura...

Jos jednom, u Amsterdam idi da se opet potpuno osetis mlad. Imao 30 ili 60 godina, nebitno je.
 
Pa, za Amsterdam treba jos znati da nema ni milion stanovnika. Dakle nikakva milionska metropola. Mozes skoro sve da obidjes za dan. Muzej vostanih figura je oko 18.50 eura. Posjeta Ane Frank Huis je 8.50. Kurave su po 50 eura. itd
 
Nikakvu slicnost nemamo sa Holandjanima
Amsterdam nema nikakvu slicnost sa bilo kojim evropskim gradom
Odlican grad za provod, nije skup
Pored posete fenjer ulici i muzejima, obavezno se provozati i brodicima po amsterdamskim kanalima.
Grad je otvoren za sve manjine(posebno sexualne) pa ako ti to ne smeta(mada mora po nekada i da zasmeta, znad a bude i neukusno) verujem da ce se svako <30 godina lepo provesti.

Bas sam se pitao koja je starosna granica (jeste da godine nisu bitne, ali eto, bar neka smernica neka postoji). Mislim, mozes otici i sa 40-50, ali da posecujes muzeje i tako... Mene je zanimalo striktno za nocni zivot ;)

Fino, znaci za mene ima jos vremena :D Ako se sve poklopi kako treba, isao bih za oko godinu dana, mozda malo kasnije, znaci april-maj-jun tu negde
 
Диван град! :heart::heart::heart:
Често му се враћам!

...Meni uvek bude zanimljivije ono sto se ne ubraja u turisticke atrakcije. . :)

:ok:

Pored posete fenjer ulici i muzejima, obavezno se provozati i brodicima po amsterdamskim kanalima..

Ја сам један од ретких који се није одушевио вожњом по каналима. Ништа посебно! :neutral:

Bas sam se pitao koja je starosna granica (jeste da godine nisu bitne, ali eto, bar neka smernica neka postoji). Mislim, mozes otici i sa 40-50, ali da posecujes muzeje i tako... Mene je zanimalo striktno za nocni zivot ;)

Fino, znaci za mene ima jos vremena :D Ako se sve poklopi kako treba, isao bih za oko godinu dana, mozda malo kasnije, znaci april-maj-jun tu negde

Веруј ми, године нису ни мало битне кад је Амс у питању! Слободно се упути кад год било! Срећан пут и одличан провод! :bye:
 
ni meni se ta voznja po kanalima nije nesto svidela, sem sto sam videla poprilican broj interesantnih kucica na vodi, jako me zaintrigirala ta ideja stanovanja na takvom jednom mestu, ne znam sta bih dala da sam mogla da zavirim u neku takvu kucu....
inace, Amsterdam je prelep grad...arhitektura u sirem centru je savrsena...mene je iznenadilo to sto su Holandjani jako lepi ljudi, nisma ih tako zamisljala, ba smi deluju (i muskarci i zene) nekako zdravo, blistavo, ono, kao izasli sa reklame za niveu..skroz nekako... ...vikinski :lol:
 
...mene je iznenadilo to sto su Holandjani jako lepi ljudi, nisma ih tako zamisljala, ba smi deluju (i muskarci i zene) nekako zdravo, blistavo, ono, kao izasli sa reklame za niveu..skroz nekako... ...vikinski :lol:

Без обзира на све предрасуде, они су једна од најздравијих нација на свету. Доста полажу на здрав живот, возе бајс, физички су активни, једу много сира, рибе, избегавају грицкалице и брзу храну... Код њих је каријес нпр. изузетно ретка појава. :cool:
 

Back
Top