Monahinje
Strana 1 od 10 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 238

Tema: Monahinje

Zainteresovan član soljamoja (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Monahinje

Gledam sad na tv emisiju o nekoj mladoj, jako mladoj zeni koja se monasi, odrice se svega u zivotu i posvecuje se crkvi i Bogu! Da li neko poznaju neku zenu koja se zamonasila? Da li su istinski motivi oni koji su ocigledni, ljubav prema Bogu ili ima i onih dubljih, strah od zivota?

Ja mogu da razumem da se zamonasi neka starija zena koja se ostvarila u zivotu i kao majka i kao zena na svim poljima, ali ne razumem jednu mladu zenu da se odrice da voli, bude voljena, da bude majka, da se odrekne sexa i svega ... putovanja, druzenja stvarno ne razumem

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Monahinje

Citat Original postavio soljamoja Pogledaj poruku
    Gledam sad na tv emisiju o nekoj mladoj, jako mladoj zeni koja se monasi, odrice se svega u zivotu i posvecuje se crkvi i Bogu! Da li neko poznaju neku zenu koja se zamonasila? Da li su istinski motivi oni koji su ocigledni, ljubav prema Bogu ili ima i onih dubljih, strah od zivota?

Ja mogu da razumem da se zamonasi neka starija zena koja se ostvarila u zivotu i kao majka i kao zena na svim poljima, ali ne razumem jednu mladu zenu da se odrice da voli, bude voljena, da bude majka, da se odrekne sexa i svega ... putovanja, druzenja stvarno ne razumem
    Ako budeš razumela postaćeš i ti monahinja.

Neproveren član
    Učlanjen
    23.11.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne verujem da je strah od života. Mislim da one koje odu zbog straha i nesnađenosti ne mogu da izdrže tamo i vraćaju se. Ipak je lakše biti u svetu nego u manastiru. Ovde ima šanse da se nešto desi, tamo je svaki dan isti. Ako neko ode zbog depresije, biće mu još gore tamo, mislim.
    Verujem da te žene zbilja veruju u ono što govore i da zbilja predane. Ne može neko pobeći i biti srećan. Čovek strahove nosi sa sobom. Ne nestaju oni ako promenimo okruženje. Mogu samo na kratko da se ublaže.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Devojke nije vam baš najbolji izbor teme, to je kao da pričate o ukusu hlebnog drveta iz Burme a niste ga nikad probale. Rasprava je u tom slučaju NEMOGUĆA.

Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio tetragramaton Pogledaj poruku
    Devojke nije vam baš najbolji izbor teme, to je kao da pričate o ukusu hlebnog drveta iz Burme a niste ga nikad probale. Rasprava je u tom slučaju NEMOGUĆA.
    Pa dobro, neka je onda moderator zakljuca, meni je svejedno ... potrazicu odgovor na drugom mestu

Ali, glupo ti poredjenje ... jer ja taj hleb nemam u nesposrednoj blizini, ali monahinje su svuda oko nas, s tim sto mi je glupo da neku startujem na ulici da bih je pitala tako nesto intimno ...
    Mozda je Blabla u pravu, da je samo u pitanju velika ljubav prema Bogu, ali ja nesto nisam ubedjena

Space Oddity !JO (avatar)
    Učlanjen
    26.10.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    225

Nije ni lako razumeti!
    Duboka vera se stice vec u detinjstvu i ko je kako i koliko strogo vaspitan.
    Ja sam imala jednu drugaricu jako poboznu Katolkinju, njena cela familija je bila, skoro fanaticno, pobozna ta drugarica je danas casna sestra negde u Indiji ...

Dok smo se druzile, imala je problema sa roditeljima jer se samnom druzi i na kraju, nije me smela vise videti, imala sam los uticaj na nju jer sa crkvama bas i nisam "ono" posebno neidem na mise itd... verujem u Boga ali nevolim mise i popove, pogotovo katolicke

Poslednji put ažurirao/la !JO : 10.07.2009. u 16:13

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Poznajem jednog momka čije su se i majka i sestra zamonašile .... ne znam razlog .... ali mislim da su imale velikih porodičnih problema. Kada se on ženio ... iz Beograda su putovali u taj manastir gde su one, da bi se tamo venčali, kako bi i njih dve bile uključene u taj dan ...

Džaba sve ... ja to ne razumem.
    Uhvati dan ....

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Pa dobro, neka je onda moderator zakljuca, meni je svejedno ... potrazicu odgovor na drugom mestu

Ali, glupo ti poredjenje ... jer ja taj hleb nemam u nesposrednoj blizini, ali monahinje su svuda oko nas, s tim sto mi je glupo da neku startujem na ulici da bih je pitala tako nesto intimno ...
    Mozda je Blabla u pravu, da je samo u pitanju velika ljubav prema Bogu, ali ja nesto nisam ubedjena
    Nije glupo. One su dužne da šire evangelije (radosnu vest) o vaskrnuću iz smrti Gospoda Isusa Hrista. Tako da bi ona trebala da startuje tebe i da ti priča o lepotama hrišćanstva. Međutim one to izbegavaju da ih neko ne bi šutnuo ili pljunuo (danas ima dosta takvih), ali ako ona primeti da si ti raspoložena da primiš Reč Božiju, ona će ti rado ispričati sve što te interesuje.

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Verovatno se radi o emisiji na Studiju BI ja sam gledao,ali takođe...Što kaže neko neuzvraćena ljubav,izdaja prijatelja
    Myles Bennett Dyson

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa nema sta da se razume... ili je zaista religiozna, i onda je ljubav prema Bogu jaca od bilo cega drugog, i potpuno je ispunjava (a to neko ko nije religiozan ne moze da shvati, dakle dzabe analiza) ili je zbunjena, pa ovako trazi svoj put...

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

opsjednutost.
    a sta je razlog istoj... razni ljudi, razni razlozi... mozemo samo da nagadjamo
    kao sto vec rekoh na drugoj temi
    Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    shupljikavi se ljudi pune na razlicite nacine
    sto je ekstremnija potreba, ekstremnija je... kolicina materijala za punjenje
    i vrsta

Iskusan Giovanna (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Ne verujem da je opsedutnost...Nema svako lepu životnu priču i sudbinu i možda neko iz nekog velikog razočarenja ode gde ode...Postoje i ljudi kojima je život manastirski a bez potrebe da se ode u manastir...bez običnih normalnih životnih radosti...oni to ne mogu da promene i okreću se drugim stvarima...ili pak nalaze neke druge satisfakcije u životu...
    Poslednji put ažurirao/la Giovanna : 11.07.2009. u 02:56

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pricala sam o onima koji idu na taj zivot radi vjere
    ne o drugim... pojavama

Učlanjen
    16.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    44

Ne znam, ne bih volela da sad nekog povredim ili uvredim, ali sumnjam da bi Bog voleo da se ljudi odricu zemaljskog zivota zbog njega, Njemu moze sasvim lepo da se sluzi i sa porodicom ... To odricanje svega su izmislili ljudi koji nisu znali kako da zive (malo grubo receno, ali tu je negde) ...

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

evo sajta njihovog manastira http://www.manastirgradac.org.rs/.

Ja sam bila iznenadjena slikama i shvatila da nemam pojma o njihovom zivotu i da smo puni predrasuda. Ono sto je isto ocigledno u tim emisijama je da su sve nasmejane i zadovoljne.

Gost 131338 nije na forumu
    Some folks call it a sling blade, I call it a kaiser blade...
    Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa i kad se napijes i naduvas, isto si nasmejan i zadovoljan, barem ja.

Meni je to jedna mracna histerija i bolest koja slavi mrak i smrt a sve sto ima veze sa zivotom ugnjetava, proganja i, kao vrhunac, zatvori se nesto sto je gore od zatvora (ne samo sto su fizicki odvojene od zivota nego jos imaju zidove i u glavi).

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne znam, ne bih volela da sad nekog povredim ili uvredim, ali sumnjam da bi Bog voleo da se ljudi odricu zemaljskog zivota zbog njega, Njemu moze sasvim lepo da se sluzi i sa porodicom ... To odricanje svega su izmislili ljudi koji nisu znali kako da zive (malo grubo receno, ali tu je negde) ...
    oni to ne vide kao tako.... nego da bog stvarno trazi to odricanje, te ih samo kusha dajuci im sansu da zive da bi vidio koji su... vrijedni? spremni da se zrtvuju radi... ljubavi?

a sve fizicko i tjelesno je iluzija koja potice od djavola i tu je da nam duse skrece sa pravog puta,
    kako kaze moja ex razredna

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Jedna devojka sa kojom sam išla u odeljenje je htela da se zamonaši. Izuzetno religiozna osoba, okrenuta duhovnom, postila svaki post... Prezirala je sex! Ne znam da li je to bilo iz religijskih ubeđenja ili nečeg drugog, osećalo se da joj sex predstavlja nešto prljavo, grešno, nepotrebno... Niko nije pokušavao da je odvrati, to je njena lična stvar i mi smo to poštovali.

ne znam šta je bilo s njom, izgubile smo kontakt, ali se sećam njenih priča o monaštvu, kako se ne postaje monah odjednom, već posle nekoliko godina provedenih u manastiru. za to vreme osoba ima "pravo" da se predomisli. Ne znam kako se taj period zove, znam da je podeljen na nekoliko faza.

Ljudi sami biraju svoj put. To je njihov izbor, mada nama deluje čudno i nedokučivo.

Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    oni to ne vide kao tako.... nego da bog stvarno trazi to odricanje, te ih samo kusha dajuci im sansu da zive da bi vidio koji su... vrijedni? spremni da se zrtvuju radi... ljubavi?

a sve fizicko i tjelesno je iluzija koja potice od djavola i tu je da nam duse skrece sa pravog puta,
    kako kaze moja ex razredna
    Imamo jednog nevidljivog koji je mrtav srecan ako se sami maltretiramo/kaznjavamo/ugnjetavamo i imamo drugog koji ima rogove i koji voli to sam da radi.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio !JO Pogledaj poruku
    Duboka vera se stice vec u detinjstvu
    Ovo uopste ne mora da bude tacno.

Mnogi ljudi sa godinama promene svoje stavove u jednom ili drugom pravcu. U porodici postoji taj obicajni deo, taj formalni, vidljivi, ali to ne mora da znaci bas nista - nekada se duboko ureze, a nekada upravo izazove otpor.

Kroz svasta covek prodje tokom zivota i verujem da se ti stavovi radikalno menjaju u trenucima velikih zivotnih lomova.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio miss smart Pogledaj poruku
    Jkako se ne postaje monah odjednom, već posle nekoliko godina provedenih u manastiru. za to vreme osoba ima "pravo" da se predomisli. Ne znam kako se taj period zove, znam da je podeljen na nekoliko faza.
    Period kada je neko iskusenik ili iskusenica.

Domaćin
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ljudi se i razbole isto tako pa se to ne naziva biranjem puta i promenom stavova.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Giovanna Pogledaj poruku
    Ne verujem da je opsedutnost...Nema svako lepu životnu priču i sudbinu i možda neko iz nekog velikog razočarenja ode gde ode...Postoje i ljudi kojima je život manastirski a bez potrebe da se ode u manastir...bez običnih normalnih životnih radosti...oni to ne mogu da promene i okreću se drugim stvarima...ili pak nalaze neke druge satisfakcije u životu...Skoro se ubio jedan dečko u mom gradu...Govorio je da će se ubiti i da ne vidi svrhu života, nisu mu pomogli, smejali su se....Jedno jutro je ustao rekao da ide i skočio...Pitam se da li bi bio živ da su njegove priče shvatili ozbiljno...
    ne razumem kako si slucaj tog decka dovela u vezu sa temom

Slične teme

1. U UTORAK 18:30,TV AVALA,MONAHINJE ISTINSKI PRAVOSLAVNE CRKVE!!!!!!!!!!
    Autor Стефан ИПХ u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 10.04.2007., 17:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •