Agencija Galiano SG i rad u inostranstvu

cglobal

Početnik
Poruka
1
Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa Agencijom za zaposljavanje Galiano SG? Nude poslove u inostranstvu za medicinsko osoblje, pa me interesuje koliko je to sigurna varijanta. Takodje, potrebno je da pri testiranju dam 400evra, a nakon dobijanja radne dozvole jos 500. Pa ne bih bas da poklonim nekom 400 evra, a da se ispalim.

Molim vas dajte neko iskustvo, misljenje, komentar....
 
Sto ne potrazite malo po netu, medicinske sestre se svuda traze. Recimo Kanada ima poseban program za "uvoz" medicinskog osoblja u nekim provincijama (Saskatchewan npr.). I australija koliko znam, a i u Norveskoj su jako pozeljne.
Po meni je glupoo davati pare nekome za nesto sto sami mozete da uradite, a pri tom jos i ne znate da li su prevaranti...
 
Osnovno što treba znati kod bilo kog posla ili razgovora oko posla, ako traže da izvršite bilo kakvu novčanu uplatu unapred zaboravite odmah na njih.

Posao u inostranstvu
Pitanje koje nam mnogo postavljaju čitaoci je: Da li da prihvatim posao u inostranstvu koji mi se nudi.
Naravno. Prihvatite, ali samo da znate da je najveći broj ovakvih ponuda- PREVARA.

Lažni poslovi u inostranstvu se nude već godinama i na stotine hiljada ljudi su već prevarene. Naravno da bi svako od nas voleo da dobije posao u nekoj stranoj zemlji gde se ne živi od danas do sutra i gde čovek može pristojno da živi.

Večina prevaranata zna za ovo i u medijima ćete često naći ponude za rad u inostranstvu kao i agencije (lažne ili ne) koje ih nude.

Često su ovakve agencije zaštićene ugovorima koje morate da potpišete i koji Vam ne garantuju ništa, ali su tako napravljeni da nećete moći da ih tužite.

Uvek se nude atraktivni poslovi ili poslovi koji nude veliku zaradu.Što je posao primamljiviji, to je šansa da veći broj ljudi bude prevaren.Prevaranti moraju da Vam ponude nešto na šta ćete da se "upecate".

Poslovi koji se nude mogu biti: rad na brodu za krstarenje, Stjuard ili stjuardesa, konobar ili konobarica u atraktivnim letovalištima... Isto tako se nude i poslovi na naftnim platformama, rad na prekookeanskim brodovima, čuvanje dece uz plaćeno školovanje, nega starijih lica...

Ma šta da je posao, uvek izgleda kao da je prava prilika za nas. Ipak, šta se krije iza svega toga?

Poslovi koji se nude su uvek u nekoj stranoj zemlji tako da je teško proveriti o kojoj kompaniji se radi i da li ista na kraju krajeva i postoji.

Prevaranti često koriste imena poznatih kompanija, šalju fotografije, zvanične papire (falisifikovane naravno) i sve izgleda u redu. Bar na površini.

Kod lažnih poslova od Vas se uvek traži da platite nešto od sledećeg:

- Aplikacije
- Lekarske preglede
- Testiranja
- Avionsku ili brodsku kartu do odredišta na kojem se održava intervju
- Vize
- Troškove pravnika ... itd.

Zapamtite nešto: PREVARANTI UVEK TRAŽE DA SE NEŠTO PLATI U NAPRED.

Izvor: http://www.prevara.info/index.php?option=com_content&task=view&id=91&Itemid=7

Evo još jedne slične ponude takođe putem agencije. Isto se traži uplata od 400€ s tim da je posao u Rusiji. Vredi pročitati
http://www.prevara.info/index.php?option=com_content&task=view&id=159&Itemid=7
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Da li je neko imao iskustva sa Agencijom za zaposljavanje Galiano SG? Nude poslove u inostranstvu za medicinsko osoblje, pa me interesuje koliko je to sigurna varijanta. Takodje, potrebno je da pri testiranju dam 400evra, a nakon dobijanja radne dozvole jos 500. Pa ne bih bas da poklonim nekom 400 evra, a da se ispalim.

Molim vas dajte neko iskustvo, misljenje, komentar....
Pre nego sto ostanes bez 400 eurica javi se Ivici
Dacicu ili jos bolje povedi ga sa sobom da vidi kome dajes lovu.
 
imam konkretnijih informacija što se tiče zapošljavanja u libiji,ali ne i dovoljnih.poznajem koleginice koje su radile godinama u libiji i od kojih mi je potvrdjena informacija da ne treba plaćati nikom ništa a pogotovo ne agenciji,koja je angažovana od strane poslodavca,koji je naravno i plaća.naš jedini trošak je priprema i prevod neophodne dokumentacije.a putni trošak i vizu plaća firma koja nas zapošljava.iste informacije sam dobila od gospodje Corene koja je izvršni direktor u njihovom Healtshare.Lično sam zainteresovana za ovaj posao molila bih koleginice koje su se prijavile ili koje su radile tamo ili trenutno rade da mi se jave radi konsultacija i razmene informacija na e-mail:jowanaz.ns@gmail.com
 
Hvala vam ljudi naročito tebi docadjole. Konkurisao sam nedavno za posao u Tripoliju preko ove agencije.
Naime, prvo što je bilo sumnjivo je da su obaveštenja poslata sa gmail-a. Svaka ozbiljna kuća naročito HR agencija želi da ima svoj sajt čije godišnje održavanje ne košta mnogo. Ovo sa gmail-on je pokrenulo sumnju. Svako može da otvori nalog i da pijuckajući kafu u lokalnom kafiću vara ljude. Čestom promenom IP adrese posatje neuhvatljiv.
Drugo, kao kontakt su ostavljani isključivo brojevi mobilnog koji se mogu kupiti na svakom kiosku. Kada varalica zapadne u nevolje, može jednostavno baciti karticu i kupiti novu za 100 dinara.
Treće, prva pretraga je ukazala na par svedočenja obmanutih zdravstvenih radnika.

Poražavajuće je što su urednici sajta BestJobs ostali nemi i pored prijave da je reč o prevarantima. Policija je takođe bila nezainteresovana. Prvo su me šetali od lokala do lokala i na kraju mi saopštili da odem u policijsku stanicu u svojoj opštini i da prjavim slučaj. Lokalni panduri su najblaže rečeno bili nezainteresovani za bilo šta. Jedino što sam mogao da učinim je da kolege čije su se e- mail adrese provukle u cirkularnom mailu koje nam je ''poslodavac'' prosledio upozorim da imaju posla sa potencijalnim prevarantima.
Žalosna slika otdruštva u kome živimo.
 
Poslednja izmena:
PRE 7 DANA SAM BILA NA RAZGOVORU SA NJIMA POVODOM ODLASKA U LIBIJU KAO MEDICINSKA SESTRA!!!OBECALI SU MI KULE I GRAOVE,PLATU OD 600 EVRA PRVIH TRI MESECA A NAKON TA TRI MESECA PLATU OD 1600 EVRA,OBEZBEDJEN STAN!!!U PRVATRI MESECA BI BILA TAMO BEZ PORODICE A NAKON 3 MESECA BI MOGLA DA IH DOVEDEM!!!PRE ODLASKA SU MI TRAZILI DA UPLATIM 2000 DINARA ZA PRISTUPNICU A ONDA 350 EVRA ZA IMIGRACIONI BIRO!!!NAKON RAZGOVRA SA SE MALO RASPITALA O NJIMA I SAZNALA DA SU IM ODUZELI DOZVOLU ZA RAD NA TRI GODINE ZBOG TOGA STO SU NASA 4 COVEKA BILA U HAPSENA U LIBIJI JEL IM NISU DOBRO SREDILI PAPIRE I NAKON HAPSENJA NISU MRDNULI PRSTOM DA BI IM POMOGLI!!!ETO HTELA SA SVI DA ZNATE DA SU PREVARANTI I DA NIKAKO NEIDETE PREKO NJIH BILO GDE!!!JELENA
 

Back
Top