Jedno hipotetičko pitanje...

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
Svedoci smo da je preksinoć, na jugu centralne Srbije uz administrativnu granicu sa Kosovom, došlo do brutalnog napada artiljeriskim oruđem, na policijsku patrolu.

E sad... Ako kojim, nesrećnim spletom okolnosti, dođe do otcepljenja tzv preševske doline od Srbije, hoće li ovi napadači jednog dana imati svoje spomenike, na tom, a i širem području, t.j. hoće li i ovi napadači na policijsku patrolu, biti proglašeni nacionalnim herojima???

Čisto radi podsećanja, tako je počeo i Adem Jašari i ostala mnogobrojna bratija... Kapetan Leši (koji ima spomenik na teritoriji administrativne Srbije)...

:think:
 
to sve pod pretpostavkom da je pocinioc albanac.
moguc je pozitivan odgovor, ali i ne mora...mada su sanse za "da" vece.
ali da krenemo od jedne druge predpostavke.
ako je pocinioc recimo srbin, i da se zbog ovog dogajdaja "isprazni" taj deo naseljen vecinskim albanskim stanovnistvom, sta mislis da li ce kasnije ti srbi biti proglaseni za heroje??? da li ce im se dati nekoliko bulevara u tom gradu??? da li....
 
to sve pod pretpostavkom da je pocinioc albanac.
moguc je pozitivan odgovor, ali i ne mora...mada su sanse za "da" vece.
ali da krenemo od jedne druge predpostavke.
ako je pocinioc recimo srbin, i da se zbog ovog dogajdaja "isprazni" taj deo naseljen vecinskim albanskim stanovnistvom, sta mislis da li ce kasnije ti srbi biti proglaseni za heroje??? da li ce im se dati nekoliko bulevara u tom gradu??? da li....

nikako nisu heroji..ni da su srbi ni da su albanci..samo haps...ko god da je
 
to sve pod pretpostavkom da je pocinioc albanac.
moguc je pozitivan odgovor, ali i ne mora...mada su sanse za "da" vece.
ali da krenemo od jedne druge predpostavke.
ako je pocinioc recimo srbin, i da se zbog ovog dogajdaja "isprazni" taj deo naseljen vecinskim albanskim stanovnistvom, sta mislis da li ce kasnije ti srbi biti proglaseni za heroje??? da li ce im se dati nekoliko bulevara u tom gradu??? da li....

Mislim da ne. Taj će pre ili kasnije završiti u zatvoru... Dokaza za to ima...
Mi smo najveći broj naših "heroja" pohapsili i osudili... Ni jedna ulica na nosi ime takvih heroja ...
 
nikako nisu heroji..ni da su srbi ni da su albanci..samo haps...ko god da je

ja bih osvedocene "patriote" hapsio za mnogo manje stavri. mislim cisto kao primer, ali i preventiva da mladji narastaj ne pocne razmisljati na takav nacin. bez obzira ko je i sta je.
ali uvek, samo uz 100% dokazanu krivicu.
ako je izvrsioc neki svercer, mafijas, a negde sam citao da je to najverovatnije razlog incidenta, onda nije fer naglasavati njegovu nacionalnost, moze se reci sta je, ali ne voditi raspravu u tom smeru, jer svi lopovi i slicna bagra imaju jednu te istu naciju.
 
Mislim da ne. Taj će pre ili kasnije završiti u zatvoru... Dokaza za to ima...
Mi smo najveći broj naših "heroja" pohapsili i osudili... Ni jedna ulica na nosi ime takvih heroja ...

mislim da si u pravu. to je kako vecina u srbiji zamislja, i normalno, drago mi je sto je tako.
ali pogledaj malo po forumu recimo, ko je sve heroj i pravi srpski sin za neke forumase.
 
ja bih osvedocene "patriote" hapsio za mnogo manje stavri. mislim cisto kao primer, ali i preventiva da mladji narastaj ne pocne razmisljati na takav nacin. bez obzira ko je i sta je.
ali uvek, samo uz 100% dokazanu krivicu.
ako je izvrsioc neki svercer, mafijas, a negde sam citao da je to najverovatnije razlog incidenta, onda nije fer naglasavati njegovu nacionalnost, moze se reci sta je, ali ne voditi raspravu u tom smeru, jer svi lopovi i slicna bagra imaju jednu te istu naciju.

pa i ja bih neke heroje sa vase strane pohapsila ne za manje stvari vec cim izadju na ulicu
 
ja bih osvedocene "patriote" hapsio za mnogo manje stavri. mislim cisto kao primer, ali i preventiva da mladji narastaj ne pocne razmisljati na takav nacin. bez obzira ko je i sta je.
ali uvek, samo uz 100% dokazanu krivicu.
ako je izvrsioc neki svercer, mafijas, a negde sam citao da je to najverovatnije razlog incidenta, onda nije fer naglasavati njegovu nacionalnost, moze se reci sta je, ali ne voditi raspravu u tom smeru, jer svi lopovi i slicna bagra imaju jednu te istu naciju.

Haradinaja bi uhapsio?
 
mislim da se nasi heroji i vasi ne mogu uporedjivati. nasi su dali zivot za ovo danas, a vasi su uzimali zivote. mislim na one "heroje".
u stvari da bih bio precizniji, reci mi ime jednog ili par heroja koji su zasluzili taj naziv u ovim zadnjim ratovima na ovim prostorima. ja ne znam ni za jednog. ne znaci da ih nema, samo kazem da ne znam, ili se ne mogu setiti ni jednog imena

Ademe.pa ja sam mislila da si ti ozbiljan covek.i objektivan...prilicno razocaravajuce..tvoje reci
 
mislim da se nasi heroji i vasi ne mogu uporedjivati. nasi su dali zivot za ovo danas, a vasi su uzimali zivote. mislim na one "heroje".
u stvari da bih bio precizniji, reci mi ime jednog ili par heroja koji su zasluzili taj naziv u ovim zadnjim ratovima na ovim prostorima. ja ne znam ni za jednog. ne znaci da ih nema, samo kazem da ne znam, ili se ne mogu setiti ni jednog imena

TRAŽIM DA ADEM SKINE OVAJ AVATAR JER JE PROVOKACIJA
 
mislim da se nasi heroji i vasi ne mogu uporedjivati. nasi su dali zivot za ovo danas, a vasi su uzimali zivote. mislim na one "heroje".
u stvari da bih bio precizniji, reci mi ime jednog ili par heroja koji su zasluzili taj naziv u ovim zadnjim ratovima na ovim prostorima. ja ne znam ni za jednog. ne znaci da ih nema, samo kazem da ne znam, ili se ne mogu setiti ni jednog imena

Naravno da ih ima i jedan takav "nosi" ulicu... Major Tepić.
 

Back
Top