TORTE: recepti, saveti, ideje...

Kod mene se u voćni fil ne stavlja puter/margarin.

Kora:
  • 8 belanaca
  • 16 kašika šećera
  • 1 kašika limuna (ili sirćeta)

Umutiti čvrst sneg od belanaca i peći na temperaturi od oko 120C 1 sat

FIL I:
  • 500g jagoda
  • 300g šećera
  • 2dl vode (soka)
  • 2 pudinga od jagode
  • 1 želatin

Prokuvati jagode sa šećerom, umutiti puding sa malo šećera i vode, sve pomešati i skuvati. Kad se prohladi dodati razmućen želatin.

FIL II:
  • 8 žumanaca
  • 2 pudinga vanila
  • 250g šećera
  • 8dl mleka
  • 1 puter (može i pola margarina)
Dobro umutiti žumanca, dodati puding i šećer i malo mleka. Ostatak mleka skuvati i kad provri sve sjediniti. Ostaviti da se ohladi.
Penasto umutiti puter (margarin) i pomešati sa ohlađenim filom.

GLAZURA OD ČOKOLADE: Istopiti 100g čokolade za kuvanje sa 1/5 margarina i preliti preko torte
Na kraju prekriti sa dva umućena šlaga (ili 2,5dl slatke pavlake)

Hvala smeh :)
 
ZANIMA ME KOLIKO MOZE DA STOJI NAPRAVLJENA TORTA BEZ DEKORACIJE-VASE ISKUSTVO?

DA LI JE U REDU DA NAPRAVIM TORTU U SREDU KOJU ISPORUCUJEM U SUBOTU ILI JE MOZDA RANO?

Ja isto nikad ne pravim toliko unapred tortu ali sam cula od mnogo iskusnijih zena da se npr. kore mogu ispeci ranije. Kad se ohlade staviti i dobro upakovati u kesu i u frizider.
Nisam probala ali sam cula da tako rade kad moraju puno torti da prave. Mozda neko ovde ima vise iskustva sa tim. Ako je ovako nesto OK i to puno znaci ako se ima puno posla i puno torti.
 
Drage majstorice, jel ima neko recept za Kinder bueno tortu?
Pronasla sam recept na netu u kojem pise da se kora ispece pa isece na tri slajfne da se dobiju tri kore.
E sad, ja nemam veliki pleh, nego neki srednji, pravougaoni u kojem pecem pite pa bih u njemu susila koru, ali mislim da bih onda morala da pecem tri puta. Plasim se d au tom slucaju kora ne bude pretanka posto bih masu podelila na tri dela i da mi se ne lomi posto je od belanaca.
Jel imate neku preporuku kako to da izvedem?
 
Drage majstorice, jel ima neko recept za Kinder bueno tortu?
Pronasla sam recept na netu u kojem pise da se kora ispece pa isece na tri slajfne da se dobiju tri kore.
E sad, ja nemam veliki pleh, nego neki srednji, pravougaoni u kojem pecem pite pa bih u njemu susila koru, ali mislim da bih onda morala da pecem tri puta. Plasim se d au tom slucaju kora ne bude pretanka posto bih masu podelila na tri dela i da mi se ne lomi posto je od belanaca.
Jel imate neku preporuku kako to da izvedem?
Moj recept za Kinder bueno tertu je sa 1 korom ali su potrebne i piškote. Dajem ti recept pa vidi da li ti odgovara.
Inače ako hoćeš da praviš po tvom receptu koji imaš, povećaj količinu i peci 2 kore, a sečenjem možeš dobiti 3 kore. Ispečene kore isečeš u odnosu 2/3 i 1/3 tako da treću koru zapravo dobiješ od ta dva dela od po 1/3 trećine. Nju staviš u sredinu i ništa ti ne smeta. Probaj šta ti više odgovara.

KINDER-BUENO TORTA
Materijal:

6 jaja
200 gr seckanih oraha
250 gr eurokrema
800 dcl mleka
2 pudinga od vanile
250 gr + 4 kašike šećera
10 kašika brašna
300 gr margarina
150 gr čokolade
2 vanil šećera
300 gr piškota ili plazma keksa
3 kesice šlaga


Postupak:
Kora: umutiti 6 belanaca sa 6 kašika šećera, 4 kašike brašna i 1 kašikom ulja.
Pleh podmazati margarinom ili ga obložiti papirom za pečenje. Po plehu rasporediti 200 gr iseckanih oraha, pa preko toga sipati masu za koru. Kora se suši u rerni na 150 stepeni 1 sat.
Gotovu koru okrenuti na tanjir tako da orasi budu gore pa odmah premazati sa 250 grama eurokrema (moze bilo koji, bolje da je sa lešnikom i da ima više crnog nego belog).

Fil: u 800 ml mleka skuvati 6 zumanaca, 350 gr šećera, 6 kašika brašna, 2 pudinga od vanile. Zatim fil ohladiti i podeliti ga na dva dela, u jedan staviti 150 gr margarina i 2 vanil šećera, a u drugi 150 gr margarina i 150 gr istopljene cokolade.

Redosled filovanja: Preko premaza od eurokremom, staviti zuti fil, a preko zutog fila poređati 300 gr piškota (koje su prethodno provučene kroz mlako mleko), pa onda braon fil. Odozgo staviti 3 kesice šlaga.

Torta ispadne velika samo visina joj zvisi od toga u kolikom plehu je pečena.
 
Poslednja izmena:
evo i moj doprinos ovoj temi...
picture.php
 
Ima li jos neki recept za Kapri tortu pored ovog?

Evo i moja verzija. Ja u fil od jagoda mikserom umutim 2 dcl tučenog vrhnja i bude njami, a glazuru stavljam na koru ispod žute file.
ellora zračiellora zračiellora zračiellora zračiellora zračiellora zračiellora zrači

Podrazumevano Re: TORTE: recepti, saveti, ideje...
Pozdrav svima. Evo i od mene jedne fine kremaste torte s jagodama

CAPRI TORTA
Beze kora:
6 bjelanjaka
25 dag šećera
2 žlice brašna
Sušiti na 150 C oko sat i 20 minuta

Na hladnu koru staviti glazuru od 10 dag čokolade

Fil 1:
6 žumanjaka
4 žlice šećera
4 žlice gustina
2 pudinga od vanilije
Skuhaj u 1 l mlijeka i u hladno dodaj 1 margarin izrađen sa 15 dag mljevenog šećera.

Fil od jagoda:
1 kg jagoda (ako su iz zamrzivača odliti malo soka kada se otope da krema ne bude premekana)
i 25 dag šećera staviti na laganu vatru da se lagano kuha. Kada zakuha kuhaj još 5 minuta, a zatim u to ukuhaj 2 pudinga od jagoda izrađena s malo vode ili odvojenog soka od jagoda.
Kada se fil ohladi umješaj 2 dcl izrađenog tučenog vrhnja.
Ukrasiti šlagom ili po želji.

Na ovoj torti sa slike sam stavila biskvit od bjelanjaka i lješnjaka, ali mi je bolje sa beze korom.
 
Ima li jos neki recept za Kapri tortu pored ovog?

Evo i moja verzija. Ja u fil od jagoda mikserom umutim 2 dcl tučenog vrhnja i bude njami, a glazuru stavljam na koru ispod žute file.
ellora zračiellora zračiellora zračiellora zračiellora zračiellora zračiellora zrači

Podrazumevano Re: TORTE: recepti, saveti, ideje...
Pozdrav svima. Evo i od mene jedne fine kremaste torte s jagodama

CAPRI TORTA
Beze kora:
6 bjelanjaka
25 dag šećera
2 žlice brašna
Sušiti na 150 C oko sat i 15 minuta

Na hladnu koru staviti glazuru od 10 dag čokolade

Fil 1:
6 žumanjaka
4 žlice šećera
4 žlice gustina
2 pudinga od vanilije
Skuhaj u 1 l mlijeka i u hladno dodaj 1 margarin izrađen sa 15 dag mljevenog šećera.

Fil od jagoda:
1 kg jagoda (ako su iz zamrzivača odliti malo soka kada se otope da krema ne bude premekana)
i 25 dag šećera staviti na laganu vatru da se lagano kuha. Kada zakuha kuhaj još 5 minuta, a zatim u to ukuhaj 2 pudinga od jagoda izrađena s malo vode ili odvojenog soka od jagoda.
Kada se fil ohladi umješaj 2 dcl izrađenog tučenog vrhnja.
Ukrasiti šlagom ili po želji.
Imaš sliku u mom albumu ako te zanima.
Na ovoj torti sa slike sam stavila biskvit od bjelanjaka i lješnjaka, ali mi je bolje sa beze korom.
 

Back
Top