TORTE: recepti, saveti, ideje...

hellllllllllllp!!!!!!!!!!!! trebam i hitno odgvor koliko je teška stefanelina mozart torta? ja bi trebala jednu malu od oko 2 kg,
naručila mi žena danas za sutra, a nama danas bila fešta ubila se od posluživanja al nju nisam mogla odbiti jer mi je već par torti naručila.....
i još prekrivala bi je onom masom od ratluka jer nemam vremena raditi fondan, pa me zanima je li princip prekrivanja isti ko sa fondanom? i još torta je za djevojačku znači iz kategorije +18 pa me zanima kako napraviti:rumenko:pišu?:rumenko: od plazma smjese ili?

Ne znam za tezinu te torte nisam je pravila.
Prekrivala sam sa masom od ratluka, isto radis kao sa fondanom.
Pisu:lol:pravis od plazme ili mlevenog nekog keksa, mozes da stavis sta zelis kao dodatak, a mozes i da umesis masu samo od keksa, margarina secera i mleka ili soka od narandze.:)
 
hellllllllllllp!!!!!!!!!!!! trebam i hitno odgvor koliko je teška stefanelina mozart torta? ja bi trebala jednu malu od oko 2 kg,
naručila mi žena danas za sutra, a nama danas bila fešta ubila se od posluživanja al nju nisam mogla odbiti jer mi je već par torti naručila.....
i još prekrivala bi je onom masom od ratluka jer nemam vremena raditi fondan, pa me zanima je li princip prekrivanja isti ko sa fondanom? i još torta je za djevojačku znači iz kategorije +18 pa me zanima kako napraviti:rumenko:pišu?:rumenko: od plazma smjese ili?

torta je teska 3.4 kg po onim merama koje su u receptu,bez fondana
 
Poslednja izmena od moderatora:
attachment.php
[/IMG]
Ovu je kuma nosila na svadbu, kazu svi se odusevili ukusom ( grcka torta ). Ja se nasla u cudu. Kazu lepa je, ali sto je ukusna... Da me ne shvatite pogresno, nisam se zacudila sto su odusevljeni ukusom, nego sto je njena lepota bila u drugom planu. A kada smo kod lepote torte, sve hocu nesto da Vam kazem pa zaboravim. Na fb postoje Papas Cakes dekorativne torte. Pre otprilike mesec dana naletim na njih i zamislite vidim i tri moje slike. "Pozajmili" ljudi, svidele im se. Ja osujem paljbu, a vlasnica se porukom izvinjava, kao "majstor" im je dao slike. Blago njima sa takvim majstorom kad od amatera "pozajmljuje" slike. Drage moje mozda i Vi nadjete tamo nesto svoje.
 
Ja ipak mislim da to jeste problem. Oni ce se obrukati kada ne isporuce tortu kao sa slike, ali musterije ce napraviti gard i ostati rezervisani prema porucivanju torti na taj nacin. Svako ko prodaje torte, ne moze da se osloni samo na preporuku "od usta do usta", pa zato i pretpostavljam da dosta zena odavde ima i svoj sajt ili stranu na Facebook-u. I onda neko pozeli tortu, naidje na moj sajt i pomisli: " Aaaa NE! Jednom sam se prevarila i narucila jedno, a dobila drugo! Bolje da idem u poslasticarnicu i kupim ono sto vidim uzivo." Bezveze...
P.S. Ja nemam sajt - samo sam dala primer :-)
 
o vlada, ne znam sta da ti kazem, jedino i sigurno je sto rade nase velike majstorice, a i tebe da svrstam u njih, samo da radis od sad i ti to- lepo svoje ime, zastitni znak, nick,, ma bilo sta stavi lepo preko svih svojih slika,.. ne svidja mi se u coskicu, sa strane, jer to takodje mogu da sklone, izbrisu u programima za obradu slika, nego svetlo, u senci preko cele slike tj torte i to je to, pun pogodak za kradljivce slika!!!!
ceca ima takodje veliko pravo to sto govori, zbog drugih propaliteta od ljudi mogu drugi da gube musterije..ali ja se za vas ne brinem, vi ste prave majstorice, sa hvala bogu razdradjenim poslom, i stalnim musterijama, i samo napred drage moje! :**
 
ah sto se toga tice - i sa zastitom kradu hahaha.. danas mi bas Lada rekla kod neke klinke gomila mojih fotografija kolaca i torti - sa sve zastitom preko..eto :)
a evo nesto i od mene u ove sitne sate...danasnji posao
coko nugat, kinder, vocna sa jagodama, plazma, cupcakes - 12,5kg



i banana torta - medvedici - 9,5, kg...obe za krstenje male Une :)





 
Zvoncice puno, puno ti hvala u koju si me grupu svrstala. Ja sam pocetnik, a ovo sam pre svega pocela da radim iz mogu reci ogromne ljubavi. Trudim se da svaki posao odradim maksimalno spram mojih mogucnosti, i sve manje imam zivaca kada mi samozvani "majstori" nesto "pozajme" ili pametuju.
 
Prezivjeh vikend,u stvari nije jos gotovo,skuvala,popekla,odoh da dremnem pa na filovanje za sutra.Uglavnom svadbe isporucene,iako nesto nisam zadovoljna ili zbog guzve ni u jednoj torti nisam uzivala..........vidjecemo sta ce reci.Slikice postavljam kad dodjem sebi...........podocnjaci do brade stigli,prosla noc 2,5 sata spavanja.Nego da vas pitam,imate li problem s kondenzom na fondanu,ovih dana svaka torta kao istusirana..........imate li savjet za to?
 

Slične teme


Back
Top