TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ovako je izgledala torta...ali sam se grdno zeznula sa gornjom...nisam dobro premerila pa je bas ispalo bezveze...ali dobro....Ida mobilnim je slikano pa je jos vise bzvz.......

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Divne torte, prelepe ideje, jos bolje uradjene!
Mama Kristina pod hitno kod Irene na casove iz Nacrtne geometrije, super su torte, a ono sto je gornja malo poveca, znaces za sledeci put, skola se najbolje uci na svojim greskama.Ipak strasno je da curi krem, da se topi fondan, a ovo, ovo je tehnicka greska, nije kvalitativna.
 
Divne torte, prelepe ideje, jos bolje uradjene!
Mama Kristina pod hitno kod Irene na casove iz Nacrtne geometrije, super su torte, a ono sto je gornja malo poveca, znaces za sledeci put, skola se najbolje uci na svojim greskama.Ipak strasno je da curi krem, da se topi fondan, a ovo, ovo je tehnicka greska, nije kvalitativna.

Moracu da zakazem koji cas...hahahaha....A za ubuduce cu i tek kako znati!!!!
 
e ovako ja sam probala da napravim fondan od mleka u prahu... kad ga umesim ok izgleda, lepo se boja razvila... kad pocnem da je razvijam mnogo se lepi i puca... a pravila sam neku eksperiment tortu i kad sam probala prvo parce ja sam mislila kako je odvratna i kako ce se baciti.. al gle cuda pojeli smo je celu i ipak mi se ucinilo i bas je bila ukusna, sem sto je fondan bio prepresladak...
mozda uzmem da probam da napravim minjin fondan, ali se premisljam i mislim da cu ipak dobri stari slag...
a imam jos jedno pitanje... kako se slike za tortu stavljaju? jel imaju neke male slike za tortu posto ne bih da mi cela torta bude ta slika ili jel moze slagom da se sara preko nje... posto sam videla neke koje imaju sliku u sredini a okolo sve belo... pa bih ja malo spricem ukrasila...
 
Ovaj viken su mi se jako, ali JAKO "znojile" torte :dash: :dash: :dash:, znaci stavim tanki, što tanji sloj puter krema kao i uvijek, presvučem fondanom i čim sam izvadila tortu iz frižidera da dalje stavljam dekoraciju na nju, ona se sva sjaji i "znoji", čak i figurice koje sam pravila 7 dana prije i koje su se super osušile na sobnoj temperaturi su mokre kad stoje na torti u frižideru, a posebno kad se izvadi torti i kratko stoji napolju. Jeste, u našem stanu je ovih dana užasno toplo, temp. je 30C unutra, betonski zidovi zgrade, pa rerna i ostalo, uh... ali ne znam šta da preduzmem???
Jel imao neko ovakvo iskustvo, ja ću da svisnem :besna: :besna:
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top