TORTE: recepti, saveti, ideje...

Kada se sve sjedinilo dodajte snijeg od 6 bjelanjaka(lagano ga umješajte) i brašno.

Ovo mi nikako nije jasno kako lagano da umešam belanca i brašno u ostatak mase a da se pri tom lepo umeša i ne spadne masa? Pitam ovo jer sam jednom probala da pravim Sacher bila je ukusna ali mi je bila gnjetava u sredini.
 
Kada se sve sjedinilo dodajte snijeg od 6 bjelanjaka(lagano ga umješajte) i brašno.

Ovo mi nikako nije jasno kako lagano da umešam belanca i brašno u ostatak mase a da se pri tom lepo umeša i ne spadne masa? Pitam ovo jer sam jednom probala da pravim Sacher bila je ukusna ali mi je bila gnjetava u sredini.

Bilo koju tortu da praviš pri dodavanju umućenih belanaca i brašna više se ne koristi mikser, već se varjačom, po mogućstvu što širom, lagano meša da belanac ne bi pao i da kora bude vazdušasta. :rtfm:
To bi trebalo biti osnovno pravilo, mada može i drugačije, ali ......
 
msneki hvala, a sad jedno pitanje za tebe i sve ostale pokušaću večeras da napravim sliku onu što se smrzne pa sutra da je stavim na tortu (torta je iznenađenje za moje dete upisao se u prvi razred ljubi ga mama), e sad da li konture mogu da nacrtam čokoladom, da li će se odlepiti od folije kad okrenem i zalepim na tortu? Hitno mi je pa ako neko moze upomoć.
 
Frozen buttercream transfer je metoda prenošenja vašeg crteža na namazanu tortu. Radi se ''ploča'' od kreme koja se potom aplicira na tortu. Vrlo je slično poznatoj metodi prenošenja crteža na tortu sa gelom na pek papiru, te ispunjavanjem crteža zvjeznastim nastavkom. Također se može usporediti sa (flood-work) sugar design ( to ti je kada crtaš crtež na papiru kao vodenim bojama, pa kad se posuši prebaciš na tortu ( nisam probala), te dobivate sjajnu reprodukciju vašeg crteža, kako na malim tako i na vrlo velikim tortama.
Što vam je potrebno:
• 1 paket buttercream icing ( znači neku domaću kremu za premazivanje ili onu koju je napisala Bosanska kuharica)
• pek papir
• ljepljiva vrpca
• dresir vrećice
• Ravna prenosiva ploča poput daske za rezanje
1. Odaberite crtež i isprintate ga tako da je u zrcalnom položaju ( po meni nije bitno, jedino ako želiš da ti neki lik gleda lijevo ili desno
2. Zalijepite sliku selotejpom na ravnu površinu, poput daske za
3. Zalijepite komad pek papira preko slike
4. Iscrtajte konture bojom po želji
5. Nakon što ste iscrtali konture, počnite bojati. Pazite na slojeve. Na primjer, na ovoj slici bijeli ovratnik mora prekrivati crvenu jaknu i krzno medvjedića, dakle to morate nacrtati prvo. ( Ja mislim da je to sistem kojim naivci crtaju na staklu, najprije idu svi detalji, pozadina na kraju)
6. Nastavite bojanje pazeći na redoslijed slojeva.
7. Kada ste završili s bojanjem, pažljivo izgladite površinu pazeći da se boje ne pomiješaju.
8. Sve što se nalazi na rubovima biti će vidljivo na vašoj torti, stoga preporučamo da premažete pozadnu istom bojom kojom će biti premazana torta.
9. Stavite sve u zamrzivač barem 90 minuta ( još bolje 24 sata).
10. Izvadite iz zamrzivača i prebacite na premazanu tortu.
11. lagano pritisnite transfer na površinu.
12. Pažljivo uklonite pek papir
 
Poslednja izmena od moderatora:
kinder torta
kore/ 5 belanaca, 150gr secera dobro umutiti pa dodati 150gr mlevenih oraha i 2 kasike brasna i malo praska za pecivo. Ispeci 3 ili 4 kore ako se prekriva fondanom.
fil/ u litar mleka skuvati 200gr pudinga od vanile. Zumanca umutiti sa 300gr prah secera i 1margarinom i 250gr putera u tu masu dodati ohladjeni puding predhodno dobro umucen da nema grudvica. Masu podeliti na pola i u jednu polovinu staviti 200gr euro krema i 200gr cokolade.Kora zuti fil, cokolani fil, pa opet kora....
 
msneki hvala, a sad jedno pitanje za tebe i sve ostale pokušaću večeras da napravim sliku onu što se smrzne pa sutra da je stavim na tortu (torta je iznenađenje za moje dete upisao se u prvi razred ljubi ga mama), e sad da li konture mogu da nacrtam čokoladom, da li će se odlepiti od folije kad okrenem i zalepim na tortu? Hitno mi je pa ako neko moze upomoć.

Izvini, ja nisam non stop na forumu (radna sam žena i na forumu sam u radno vreme :hahaha:). Odgovor si dobila i to dobar, nadam se da ti je uspeloa primena. Ako ti nešto nije jasno najbolje je da pitaš Steffanali jer ona to radi i to super. Znam da se Steffaneli neće ljutiti što ti je preporučujem, a u njenom albumu imaš i objašnjen postupaka i to u reči i slici.
 
Evo recept za Čokoladnu tortu

200 g šećera
120 g šećera u prahu
250 ml ulja
120-200 g džema od borovnica

180 g pšeničnog oštrog brašna tip 400

180 g pšeničnog glatkog brašna tip 550

2 kašikice praška za pecivo

2 kašikice sode bikarbone
2 kašikice vanilin šećera

90 g kakaa
400 ml jogurta
80 ml mleka
Za glazuru:
50 g maslaca
100 g čokolade
6 kašike slatkog vrhnja

Priprema
1. Izmešajte šećer, šećer u prahu, ulje i džem.
2. Pomešajte brašna, dodajte prašak za pecivo, sodu bikarbonu, vanilin šećer i kakao.
3. U smesu od brašna umešajte smesu od džema i ulja, a zatim i jogurt koji ste izmešali s mlekom.
4. Sve dobro promešajte i izlijte u kalup sa obručem promera 28 cm
5. Pecite u pećnici zagrejanoj na 180°C oko 40 minuta.
6. Na laganoj vatri otopite maslac, čokoladu i vrhnje, pa ovom glazurom prelijte još vrući kolač.

Ovo je recept za kolač, ali ja sam pravila duplu meru i pekla četri kore od duple smese.

Fil može po izboru, meni je najbrže bilo da ga napravim od mleka, pudinga od vanile i maslaca.

Tortu sam prelila sa ganaš kremom, stim što u taj krem dodam još 2-3 kašike kiselog vrhnja.

Treba je napraviti bar jedan dan ranije, jer upije sve sastojke i sočnija je...

picture.php


picture.php
 
Interesuje me,gde nabavljate onu cvećarsku žicu(mislim da se tako zove),na koju nabadate srca,zvezdice,slova i sl.?

U cvećari. :)
Ima je u većim, bolje snabdevenim cvećarama koje imaju i veleprodaju.
Gledaj da bude najtanja i presvučena (deluje kao plastificirano).
Kupuje se na kilograme (bar ovde kod nas) pa kad pazariš pakovanje mirna si... baš dugo vremena.
U cvećari kupiš i (belu) traku za obmotavanje.
 
Devojke, UPOMOC!!!!!!!!!!!!!
Definitivno sam zakljucila da ja neznam da umutim najobicniji slag kako treba. Kupio mi mm neki slag na kg u Metrou. Nije hteo da se umuti lepo i ja optuzih slag, kao nije on OK. Kupih zatim Alevin slag koji se muti sa mlekom. Na zalost ni njega nisam uspela da umutim a ubacila sam i Kremfix. Ima li neko ideju gde gresim. Naravno koristila sam iskljucivo hladno mleko iz frizidera. Cula sam negde da se dobro muti slag sa kiselom vodom. Koji je slag dobar za mucenje po vama?
 
Pozdrav svima, trazila sam po netu recept za OPERA tortu, ali mi se cini da to nije ona koju sam ja probala ovih dana na jednom slavlju. Sigurna sam da neka od vas ima recept za ovu prelepu tortu i da ce ga ovde postaviti. Korica, krem, slatka pavlaka i tako tri puta, ma fantazija ... Unapred hvala.
 
Pozdrav svima, trazila sam po netu recept za OPERA tortu, ali mi se cini da to nije ona koju sam ja probala ovih dana na jednom slavlju. Sigurna sam da neka od vas ima recept za ovu prelepu tortu i da ce ga ovde postaviti. Korica, krem, slatka pavlaka i tako tri puta, ma fantazija ... Unapred hvala.

Pogledaj da li je to ona koju tražiš
Sastojci za 18 osoba
Biskvit-Joconde ,za 2 kore
2x125 gr. badema mljevenih
2x125gr. secera
2x30 gr. brasna
2x4 zumanca
2x25 gr.(2x1kas.supena) putera
2x4 bjelanca
2x20gr. secera
Krem od putera i kafe
150 gr. secera
100 gr. vode
2 jaja
250 gr putera
1 velika kasika Nes-kafe ,instant
Ganach od cokolade (coko-krema)
200 gr. cokolade polugorke
150 gr. slatke pavlake(vrhnja)
1 cajna kasicica Nes-kafe,instant
Glasaz (glazura)
100 gr. cokolade polugorke
100 gr. slatke pavlake (ili krema sa 35 posto masnoce)
Sirup od kafe
150 gr. secera
200 ml vode
1 puna kasika instant kafe ili prave

Priprema

Biskvit:

1. U tepsiju odprilike 30×45cm staviti masni papir za pecenje i namazati ga. Tako posebno pripremiti jos jedan.
2. Umutiti 4 bjelanca i secer . Posebno umutiti 4 zumanca idodati u njih 2 kasike(25 gr.)rastopljenog putera ali da ne bude vruc.
3. Izmjesati bademe,secer,brasno.
4. Zumanca sa puterom dodati lagano u bjelanca i onda lagano dodati bademe,secer i brasno. Istresti ravno mjerno na pleh i peci oko 15 min. na 180 stepeni.

Tako ispeci jos jedan i svaki prerezati na pola da budu 4 korice.
Krema od putera i kafe:

1. Skuvati 150 gr. secera i 100 ml.vode 7 min.Bice gust sirup ito odmah sipati polako u predhodno umuceno 1 jaje i 1 zumance i mutiti dok ne pobijeli tj. napravi se kao gust krem ,bice skoro hladan.
2. U to dodavati puter u komadicima(250 gr.)i nastaviti sa mucenjem sve dok masa ne udvostruci skoro volumen.U to dodati 1 kasiku instant kafe predhodno rastopljenesa malcice vode.

Ganach (coko-krema)

1. Staviti krem(pavlaku da provrije sa 1 kasikom instant kafe i uto dodati 200 gr. cokolade isitnjene. Ostaviti da se ohladi.
2. Skuvati secerni sirup sa kafom ne mnogo gust koliko da se mogu kvasiti kore.
3. Staviti koru na tacnu i prskati sa dosta sirupa,zatim jednu trecinu puter kreme namazati po kori, pa onda druga kora opet natopljena kafenim sirupom , i sada sasuti svu ganach kremu po toj kori pa staviti trecu koru ,opet posuti sirupom pa na nju puter krema i onda zadnja kora opet sirupom natopiti pa svu namazati ostatkom puter kreme.

Prokuvati 100 ml. pavlake slatke sa 100 gr. cokolade i kad je skoro hladna namazati svu ili samo gore.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imam porudzbinu za tortu koja je dole okrugla a gornji nivo je manji pravougaonik, zahtev je da cela bude KAPRI TORTA!!
Da li je to izvodljivo posto je nisam pravila do sada?!

Recepti su razliciti sto se kore tice- u nekima idu orasi i brasno a neki su samo belanca i secer pa se susi?!
 
Po nekom mom iskustvu,to je tesko izvodivo,ja je pravim sa beze koricom i potpuno je kremasta,tako da je nikad i nisam pokrivala u fondanu. Meni se redovno desava da one jagode posle nekog vremena malo puste sok,i zbog toga je uvek i radim u slagu,a ne u fondanu. E,sad,mozda neko ima drugacije iskustvo,pa neka se javi ;)
 

Back
Top