TORTE: recepti, saveti, ideje...

Pa mozda ja to grijesim, dugo drzim na toj visokoj temp, ali to zbog toga sto na tako maloj temp nikad da mi se osusi, pa kasnije kad nafilujem tortu onda curi li curi. Ma, samo jedan jedini put mi je ispala normalna, onoliko koliko je porasla, tolika je i ostala, super mi bila visoka, ma extra!!! I od tad sam ustetila sa mojom rernom da prvo ostavim na 200C nekih 10min pa onda smanjim na 150C i tako do punih 1h, jer je moja rerna jako spora i nikad nisam sigurna da se bas dobro osusila kora, da mi ne pocne curiti jer sam i te situacije imala, ma grozno to kad curi, poludim! Veceras sam je stavila isto na 200C i stalno gledala kako se ponasa, ona super porasla, ma sve bilo divno, bas sam se radovala, ali sam rernu smanjila tek poslije mozda i 20min, kad sam nakon odredjenog vremna pogledala, ona se spustila skroz, nigdje kore nema i sad uzas!!!
 
Pazi ovako. Meni ta kora za kinder nikada nije curila. Ali nikada. A pravim je vrlo često. Ja rernu uključim na 250C (to je max) pre nego što počnem da mutim koru. Dok je umutim, ugasi se lampica, znači rerna je vruća. Naspem koru u pleh, smanjim temp. na 150C i stavim koru. Prvi put je pogledam posle 40 minuta, i obično za još 5 - 10 min. bude gotova. Već sam pisala da mi je to jedna od omiljenih torti, baš zbog brzine i jednostavnosti pravljenja.
 
zvoncice, tamaric20 sve pohvale, rade , bobo wauuuu je sve sto bih rekla , stvarno punoooo torti a sve prelepe evo doprinosim temi...
jedna rodjendanska sa tresnjama za mateju
attachment.php

i toy story po uzoru na minjinu tortu a po zelji musterije
attachment.php
 
Pazi ovako. Meni ta kora za kinder nikada nije curila. Ali nikada. A pravim je vrlo često. Ja rernu uključim na 250C (to je max) pre nego što počnem da mutim koru. Dok je umutim, ugasi se lampica, znači rerna je vruća. Naspem koru u pleh, smanjim temp. na 150C i stavim koru. Prvi put je pogledam posle 40 minuta, i obično za još 5 - 10 min. bude gotova. Već sam pisala da mi je to jedna od omiljenih torti, baš zbog brzine i jednostavnosti pravljenja.

Meni je najgore jer je moja rerna neka stara i skroz nepouzdana, mada je sad muz promjenio grijace i prekidac za temperaturu, tako da bi trebalo da pravilno postize temperaturu, odnosno da je unutra stvarno toliko zagrijano koliko sam i okrenula na prekidacu?!

E blago tebi kad ti je to najjednostavnija torta, i jeste po pitanju fila i ima samo ta jedna kora, SAMO DA JE JA VEC JEDNOM NAUCIM PRAVITI da mi i ostane onolika koliko i poraste na pocetku...Za nedelju pecem cetvrtastu, sinoc je bila okrugla koju sam rezala u srce, a nocas ustajem u zoru da uhvatim jeftinu struju i onda cu sve tako uraditi kako si mi rekla, pa sta bude, a moram uzeti neku lampu jer stalno pregori sijalica u rerni, i lijepo cu sjesti kod rerne i ima da sve ostale poslove zaustavim samo da posmatram tu koru :rotf: :rotf:
 
Poslednja izmena:
Nema veze sa čokoladom, više ima sa količinom soka koji si dodavala. Nemoj da napraviš mnogo lepljivu masu.

Potpisujem ZD, ja sam nekoliko prvih puta pravljenja te torte stavljala rastopljenu dok nisam malo detaljnije procitala da ide RENDANA!!! Tako je ljepse da u onoj masi boje keksa dodju one crne truncice cokolade, ljepse nego da je sva masa crna, ja cak ne sameljem svu kolicinu keksa, nego jos koji komad samo izlomim, da mi prosara tu jednolicnu masu
 

Slične teme


Back
Top