TORTE: recepti, saveti, ideje...

jos jedna

attachment.php
 
Evo sad me nazva zena, treba joj okrugla torta sa motivom POKER dekoracije, a ja to nisam nikad radila :sad2: pa bi nesto sto prostije, u pitanju je 24 rodj za sina.
Jos sve to treba biti gotovo za srijedu popodne, naravno da je frka, pa bi nesto rpostije, neke karte samo i zetone za poker i sl... AKO JE NEKO NESTO SLICNO RADIO, bilo bi super!!!
 
Evo sad me nazva zena, treba joj okrugla torta sa motivom POKER dekoracije, a ja to nisam nikad radila :sad2: pa bi nesto sto prostije, u pitanju je 24 rodj za sina.
Jos sve to treba biti gotovo za srijedu popodne, naravno da je frka, pa bi nesto rpostije, neke karte samo i zetone za poker i sl... AKO JE NEKO NESTO SLICNO RADIO, bilo bi super!!!
Draga Daco, ovo nije torta, ali mozda bar malo pomogne u osmisljavanju :dash:

attachment.php
 
Banana, ananas, kivi, malina, jagoda...ma imas milion kombinacija...
Uglavnom su to filovi od vanile, za kore bebi piskote ili obican patispanj.
Cesto vocne torte kombinujem sa filom od slaga i obicne kisele pavlake.
Ja ih ustvari izmisljam...ali pravim i po receptima.

KAPRI TORTA

Osusiti dve kore od po 5 belanca i 350gr secera na 150 stepeni 1,5sat.

Fil I : 10 zumanaca, 8 kasika gustina skuvati u 1l mleka i 250gr secera, dodati vanil secer po ukusu.
U hladno izmiksirati jedan margarin.

Fil II : 1/2kg jagoda skuvati u 1/2 l vode i 200gr secera u to zakuvati 4 pudinga o d jagode.
Ostaviti da se ohladi i onda izmiksirati.

Za prelivanje 200gr cokolade za kuvanje.

Filovati: kora, 1/2 fila od jagode, preko njega 100gr otopljene cokolade, ostaviti da se stegne.Preko cokolade 1/2 fila od vanile.
Zatim opet ponoviti sve jos jednom i premazati sa slagom.
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top