Poljsko cveće

Most-Bautiful-Flowers-Wallpaper-For-Laptop-800x600.jpg

Модератор ћути, неће да ми одговори на горе постављено питање! Сад да питам супермодератора: Зашто узимате слике са интернета и постављате их овде без јасног навођења извора тих слика? Да ли мислите да је то у реду и да ли знате да свака та слика има власника са ауторским правом? Зар немате своје слике, па њих да постављате овде?
 
Модератор ћути, неће да ми одговори на горе постављено питање! Сад да питам супермодератора: Зашто узимате слике са интернета и постављате их овде без јасног навођења извора тих слика? Да ли мислите да је то у реду и да ли знате да свака та слика има власника са ауторским правом? Зар немате своје слике, па њих да постављате овде?

slika je uzeta sa neta, ..kao i zilion drugih koje su postavljene na internetu da moze svako da ih uzme..postavljanjem slike niko nije napisao da je njegova i time ugrozio necije autorslko pravo ..jasno je da je sa interneta i to sa mesta gde su free download slike za wallpaper
da li je ovo konkretno tvoja slika ? ako jeste tvoja i imas autorsko pravo, obrisacemo je .
 
Poslednja izmena:
Да, ова слика је free download, може да се узме, хајде нека буде тако! Али ова горе под бројем 98 је узета са портала где има газда и питање је како ће реаговати кад види да му се краду слике.
Видим и код других тема се поставља гомила слика са интернета, без да се јасно даје и url, односно извор. По мени то није у реду. Незнам какво је мишљење Админа по овом питању.
Од неколико хиљада својих слика сам хтео да поставим оне које су интересантне, али изгледа да ћу одустати.

25335370718_f9e0d38261_b.jpg
 
U redu, obrisaćemo sliku 98.

Не, није потребно да се брише слика и ништа нисам имао лично. Ту слику сам само навео као пример, како по мени не би требало да се понашамо, не само овде на овом форуму и код ове теме, него уопште на интернету.
 
Да, ова слика је free download, може да се узме, хајде нека буде тако! Али ова горе под бројем 98 је узета са портала где има газда и питање је како ће реаговати кад види да му се краду слике.
Видим и код других тема се поставља гомила слика са интернета, без да се јасно даје и url, односно извор. По мени то није у реду. Незнам какво је мишљење Админа по овом питању.
Од неколико хиљада својих слика сам хтео да поставим оне које су интересантне, али изгледа да ћу одустати.

25335370718_f9e0d38261_b.jpg

Svoje licne fotografije, mozes da postavis na pdf Fotografija
https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/42-Fotografija

gde postavljamo takve fotografije..i gde fotografije sa interneta nisu dozvoljene,
..steta da ovako lepe fotke ako su tvoje ne pokazes

- - - - - - - - - -

Не, није потребно да се брише слика и ништа нисам имао лично. Ту слику сам само навео као пример, како по мени не би требало да се понашамо, не само овде на овом форуму и код ове теме, него уопште на интернету.

inace na svakoj slici uzetoj sa interneta u linku pise odaklle je tako da nikood nas ne prisvaja niciju sliku sa neta..
 
Fotografija koja je zasticena autorskim pravom i ne moze da se skine i postavi negde jer ima svoj pecat...kad neko hoce da zastiti svoju fotku on mora i da plati autorsko pravo.
Sve sto se po licnoj volji postavi na javnom forumu ili bilo gde na internetu je javno dobro...

Zakon kaze:

„Ne može se smatrati kao autorsko delo... i uživati autorskopravnu zaštitu, svaka rutinski izrađena fotografija, koja se pojavljuje i preuzima u elektronskom obliku, bez obzira da li je originalna duhovna tvorevina autora“.


 
Да, те слике цвећа су моје. Казао сам да их има више хиљада, заправо више од 50.000. Има их на интернету свуда и где год се спомиње ауторство, написао сам следеће: Ако се некоме допада нека фотографија, слободно је узмите, копирајте и ако можете зарадите нешто новца, ја немам ништа против!
Ја сам тако написао, али неко други држи до својих фотографија и не дозвољава да их неко други копира и користи било где, јер он је АУТОР.
Дакле ја, како рекох горе, одустајем од постављања својих фотографија пољског цвећа овде. А ви копајте и даље по интернету, можда и пронађете неку од мојих фотографија( lepe fotke), постављајте их, ја немам ништа против, али се пазите других аутора! Има нас свакаквих!
https://blog.aks.org.rs/fotografija-kao-autorsko-delo/
 
Poslednja izmena:

Back
Top