Breskvice
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Breskvice

Obećava
    Učlanjen
    16.09.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Breskvice

E, da vidimo, kao sto vec znate da sam ogroman ljubitelj belog mesa, takodje sam i ljubitelj breskvi. Mogu po ceo dan samo njih da jedem, prosto sam opcinjena njima. E zato vas molim da mi napisete sve recepte koje znate sa breskvama...sto vise to bolje...
    Hvala

Primećen član dadap (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano

Breskve punjene malinama

Sastojci:
    (za 4 osobe)
    4 zrele breskve
    100 g svežeg sira
    4 badema
    250 g šećera
    nekoliko listića metvice
    150 g malina
    0,5 dl likera od pomorandze
    40 g šećera u prahu
    maslac

Pažljivo operite maline, ocedite i osušite. Operite breskve, neoguljene narežite na pola, izvadite koštice i lagano izdubite. Zagrejte pećnicu na 200°C. Stavite sveži sir u ciniju, dodajte oguljene izmrvljene bademe, šećer i narezane listiće metvice, dobro izmešajte i napunite udubine breskva. Na sveži sir stavite maline, pokrijte drugom polovinom i povežite kuhinjskim koncem. Maslacem namažite vatrostalnu okruglu ciniju, poslažite breskve, prelijte likerom i pospite šećerom u prahu. Pecite 20 minuta. Ako je umak od malina previše redak, držite ga nekoliko minuta na vatri. Zatim njime prelijte dno svakog tanjira i u sredinu stavite breskvu.

Breskve u ogrtaču

Sastojci
    breskve, šećer i rum
    2.5 dl mleka
    oko 25o g brašna
    3 jaja
    masnoća za prženje, najbolje maslac
    Priprema
    Ogulite breskve, pošećerite ih i poprskajte rumom. Neka odstoje 1 sat u cediljci. Sok koji se cedi sačuvajte.
    Umutite žumanjca sa šećerom, postupno dodajte brašno i sneg od belanaca i mleko. Smesa je malo gušća od one za palačinke.
    Breskve močite u testo i pržite na masnoći. Poslužite preliveno sokom.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •