Problemi, dileme i saveti

..mislis uvek ima i onih koji ce da iskoriste svaku rupicu ne bi li bili najbolji...:)

Mozda si u pravu...znaci, imamo predlog da uvedemo i pravilo "fotografija ne sme biti postavljana na forumu pre takmicenja"..

Koleginice Aruena, slazes se?
 
А можда би и требало пробати макар мало опуштеније?
да нас постидите неким лепим примером, па можда научимо нешто ново...
на крају, све то треба да буде игра и забава...
можда је само несрећан сплет околности довео да се ми овамо наплашимо отворенијих гласања...
опет... ја сам овде само учесник, не бих волео да уносим забуну или шта слично...
 
А можда би и требало пробати макар мало опуштеније?
да нас постидите неким лепим примером, па можда научимо нешто ново...
на крају, све то треба да буде игра и забава...
можда је само несрећан сплет околности довео да се ми овамо наплашимо отворенијих гласања...
опет... ја сам овде само учесник, не бих волео да уносим забуну или шта слично...

Kako god, ja sam i mislila da bude opustenije..
No, nista ne kosta dodati jos jedno pravilo jer uvek je bolje spreciti nego leciti..
..a i pravila su tu da bi se krsila...:malav:

Salu na stranu, od sledeceg takmicenja dodacemo pravilo plus...:)

Hvala na predlogu...
 
Imam pitanje vezano za ruzmarin.

Imam mlad ruzmarin u saksiji i stoji mi u prozoru jer mu tu prija. Kad je najbolje vreme da ga presadim napolje?

Evo slike. Pomerila sam ga na drugo mesto zbog slikanja da se bolje vidi?

Mma9zjN.jpg


Hoću da ga zapatim napolju jer kažu da on odbija komarce a i obožavam njegov miris i puno ga koristim u kulinarstvu.
 
Lepa ti je biljcica :D Ja bih je presadila u vecu saksiju i iznela napolje na sunce do jeseni.
Zimu treba da prezimi u prohladnoj i svetloj prostoriji a na prolece zasaditi u bastu.
Mozes ti nju i sada zasaditi u bastu ali je pitanje da li ce se dovoljno razviti da moze
bez izmrzavanja prezimeti.
p.s. mozda ce se javiti neko sa iskustvom uzgoja bastenskih biljaka posto ja biljke gajim u saksijama.
 
Kod nas nije takmičenje kao na fotografiji. Kod njih je to profesijalno. Ne možemo nikako sa njima da se takmičimo. Ovde smo da se družimo pre svega a i lepe naše slike da prezentujemo :)

Gde pobedi mutna fotografija van fokusa...

No nebitno...

Kao sto Mogi rece, mi koji smo duze vreme na fotografiji, prepoznajemo stil jedni drugima i ne treba mi objavljena fotka da bih znala cija je... Pri tom mislim da to sto znam da je neko autor nece me opredeliti da glasam za njegovu/njenu fotku ako mi se ne dopada u tehnickom i umetnickom smislu...

Dalje, ok je da je sve zabava i igra, ali ajde onda da to ne zovemo takmicenjem, nego biramo najlepsu fotku na temu tu i tu...
 
Gde pobedi mutna fotografija van fokusa...

No nebitno...

Kao sto Mogi rece, mi koji smo duze vreme na fotografiji, prepoznajemo stil jedni drugima i ne treba mi objavljena fotka da bih znala cija je... Pri tom mislim da to sto znam da je neko autor nece me opredeliti da glasam za njegovu/njenu fotku ako mi se ne dopada u tehnickom i umetnickom smislu...

Dalje, ok je da je sve zabava i igra, ali ajde onda da to ne zovemo takmicenjem, nego biramo najlepsu fotku na temu tu i tu...

Slažem se. Sviđa mi se naziv najlepša fotka!
Hvala na sugestiji, u narednom krugu biramo najlepšu fotku. Družimo se, uživamo u našim fotkama koje smo napravili u prirodi ili u dvorištu, terasi, stanu... biljaka ima svuda oko nas.
 
Imate li neki predlog biljaka za terasu za zimski period a da nisu one patuljaste tuje..? Za žadrinjeru recimo, šta može da prezimi napolju, recimo ove hrizantemice što ih sad ima na pijacama, da li bi opstale napolju na terasi, ima li neko iskustva s tim.?
 
Hrizantemice koje su sada na pijacama zavrsice svoju sezonu cvetanja do novembra, odnosno cim naidju hladniju dani.
Druga vrsta hrizantema koje ja zovem zimske a koje se tek pojavljuju na pijacama mogu trajati do nove godine ako nema jakih mrazeva.
Mozes pokusati sa ukrasnim kupusom ali sve zavisi kakva ce biti zima. Ja sam pokusavala sa raznim biljkama ali su trajale do prvih mrazeva.
 
Ok, hvala puno na odgovorima Soledad i Aruena, videću šta da uradim, inače imam muškatle i petunije na terasi, muškatle će na zimski san tako od novembra jer su još u cvetu zbog ovog lepog vremena... nešto mi došlo da i zimi imam neko cveće umesto što sklonim sve, ali videću šta da uradim.
Hvala :)
 
Baš i meni su jako lepe, onako u onim loptastim žbunovima, ali ako traju/cvetaju samo do novembra, decembra, onda ništa, preskočiću, jer i muškatle će da traju do tad.. a opet da zapatim nešto zimzeleno, šta bih posle na proleće i leto s tim, ipak najviše volim da se šareni neko cveće :)
Kad nemam neku veliku terasu pa da može i jare i pare :D nego ovo malo ćoše dva sa dva, ali nema veze nek i terasa malo kulira preko zime :cool:
 
Ljudi, pomagajte! Imala sam neke male crne vasi po biljkama i uspesno sam ih se resila jednim prskanjem sa nekim sredstvom iz poljop. apoteke, medjutim, posle ovih kisurina i hladnoce, maltene svo cvece, osim zimzelenog, a posebno bosiljak, dobilo je neke bele fleke po liscu. Nema paucine, nema nikakve skrame, te fleke su u samom liscu, ono kao da se uvija i raste valovito, ali raste, ne susi se i ne opada, mladice izbijaju najnormalnije, ali su kao ukovrdzane. Sta je to i kako da ga se resim?
 

Back
Top