Koja je po vama bolja?

just S.

Iskusan
Poruka
5.453
Dragi muskarci,
bolje mjesto ne postoji za ovo pitanje sem vaseg foruma!
Da li volite da vam djevojke sa kojima ste, u duzoj ili kracoj, vezi budu kao clan porodice (iako niste vjencani, cak ni ne zivite zajedno)- znaci ono tipa sa vasom mamom i tatom je ok, prica s njima o svemu, pravi torte sa vas rodjendan, pomaze vasoj mami kad je slava, spremanje kuce, ide sa vama na porodicne ruckove, posjete...?
Ili vise volite djevojke koje se pojave samo na nekom bitnijem dogadjanju porodicnom i prica joj je dobar dan, kako ste, dovidjenja?

Da vas cujem vasa obrazlozena misljenja...:)
 
Za mene su to dva totalno odvojena sveta.

Ne zelim da se moja devojka druzi sa mojom tetkom, prica o svemu sa mojom majkom (odvratna ideja) i izigrava mi incestuoznu sestru. Ogromna vecina mojih devojaka nije ni znala srpski, doduse, tako da bi se jako tesko sporazumele sa tetka Danom i teca Tomom.
 
Za mene su to dva totalno odvojena sveta.

Ne zelim da se moja devojka druzi sa mojom tetkom, prica o svemu sa mojom majkom (odvratna ideja) i izigrava mi incestuoznu sestru. Ogromna vecina mojih devojaka nije ni znala srpski, doduse, tako da bi se jako tesko sporazumele sa tetka Danom i teca Tomom.

nisi dobro shvatio..
ne da ti izigrava sestru vec da bude ok sa sa tvojima..
 
Dragi muskarci,
bolje mjesto ne postoji za ovo pitanje sem vaseg foruma!
istina..
Da li volite da vam djevojke sa kojima ste, u duzoj ili kracoj, vezi budu kao clan porodice (iako niste vjencani, cak ni ne zivite zajedno)- znaci ono tipa sa vasom mamom i tatom je ok, prica s njima o svemu, pravi torte sa vas rodjendan, pomaze vasoj mami kad je slava, spremanje kuce, ide sa vama na porodicne ruckove, posjete...?
joooj, katastrofa!! što kraća veza to veća katastrofa. da mesi torte i sprema kuću sa mojom mamom?? nakostrešio sam se sav. bilo je situacija kad tako nešto nisam mogao da izbegnem, al od tada se ne muvam sa komšinicama. one uvek nekako na mala vrata se uvale, ko mačke, mjau-mjau ispred vrata i, ša ćeš onda - moraš da ih pustiš u kuću..

Ili vise volite djevojke koje se pojave samo na nekom bitnijem dogadjanju porodicnom i prica joj je dobar dan, kako ste, dovidjenja?
pa, ne voli valjda neko devojku zato što se pojavljuju samo na bitnijim događajima sa njegovom familijom ??
malo ti je pitanje...malo, al sugestivno i neprijatno postavljeno....al da, bolja varijanta od pajanja prašine sa mojom majkom u svakom sl..
 
Sta ona ima da se petlja sa mojom rodbinom? neke devojke posle 6 meseci zabavljanja odma pocnu da suptilno vrse pritisak da se upoznaju sa roditeljima. cim to primetim bezim glavom bez obzira. kad budem hteo da je upoznam to cu i uraditi nema potrebe da ona pritiska. mislim da devojke koje to traze verovatno vide u svom decku buduceg muza pa onda hoce sto pre da ga smotaju preko rodbine.
 
A tek sto je opterecujuce kada te njegova majka smatra za cerku koju nikad nije imala.. Prosto ne znam sta je gore, da te ne voli bas ili da te obozava.. Tako da, za mene, jedna pristojna distanca.
Da pravimo tortu zajedno, sredjujemo kucu kad je potrebno, razvlacimo kore za pitu.. to je ok.. ne vidim zasto joj ne bih pomogla.. ili ona meni.. To kada je duza veza u pitanju koja pretenduje da preraste u brak..
I da se ne mesa mnogo u moj odnos sa njenim "ljubi ga majka" : )
U svakom slucaju, koliko god da se slagale, nismo drugarice.. niti je potrebno da to budemo.. a tesko i da mozemo.. ipak ce ona uvek, i pre svega, biti njegova majka..
 
A sta znaci ovo "prica o svemu"?
Ja sa svojim roditeljima ne pricam o svemu, sto bih sa njegovim?
Ako se pod tim "o svemu" podrazumeva da se moze dotaci bilo koja tema, a ne da postoje tabui (kao, sa majkom nikad o veri, sa ocem nikad o politici) to je valjda dobro..
Ali, ako se podrazumeva nekakvo detaljisanje, pretresanje naseg zivota pred njima.. zlo i naopako.. bez obzira pred kim se to radilo..
Sad mi je pala na pamet situacija, njegova majka i ja, u basti nekog kafica, sacujemo tipove.. ili, na terasi, uz jutarnju kafu i cigaretu, pricamo o tome kako se njen mezimac pokazao protekle noci..
Nisam tako moderna..
 
Dragi muskarci,
bolje mjesto ne postoji za ovo pitanje sem vaseg foruma!
Da li volite da vam djevojke sa kojima ste, u duzoj ili kracoj, vezi budu kao clan porodice (iako niste vjencani, cak ni ne zivite zajedno)- znaci ono tipa sa vasom mamom i tatom je ok, prica s njima o svemu, pravi torte sa vas rodjendan, pomaze vasoj mami kad je slava, spremanje kuce, ide sa vama na porodicne ruckove, posjete...?
Ili vise volite djevojke koje se pojave samo na nekom bitnijem dogadjanju porodicnom i prica joj je dobar dan, kako ste, dovidjenja?

Da vas cujem vasa obrazlozena misljenja...:)


nije pitanje za mene, ali ipak da pretpostavim...

mozda se ponekad tip 2 postaje kad se vec zae'be u prethodnoj nekoj ulozi tipa 1
 
Poslednja izmena:
A tek sto je opterecujuce kada te njegova majka smatra za cerku koju nikad nije imala.. Prosto ne znam sta je gore, da te ne voli bas ili da te obozava.. Tako da, za mene, jedna pristojna distanca.
Da pravimo tortu zajedno, sredjujemo kucu kad je potrebno, razvlacimo kore za pitu.. to je ok.. ne vidim zasto joj ne bih pomogla.. ili ona meni.. To kada je duza veza u pitanju koja pretenduje da preraste u brak..
I da se ne mesa mnogo u moj odnos sa njenim "ljubi ga majka" : )
U svakom slucaju, koliko god da se slagale, nismo drugarice.. niti je potrebno da to budemo.. a tesko i da mozemo.. ipak ce ona uvek, i pre svega, biti njegova majka..

Nisam znala da li da citiram prvi ili 2 post, jer se slažem sa oba...

Distanca u svakom slučaju...
 
A tek sto je opterecujuce kada te njegova majka smatra za cerku koju nikad nije imala.. Prosto ne znam sta je gore, da te ne voli bas ili da te obozava.. Tako da, za mene, jedna pristojna distanca.
Da pravimo tortu zajedno, sredjujemo kucu kad je potrebno, razvlacimo kore za pitu.. to je ok.. ne vidim zasto joj ne bih pomogla.. ili ona meni.. To kada je duza veza u pitanju koja pretenduje da preraste u brak..
I da se ne mesa mnogo u moj odnos sa njenim "ljubi ga majka" : )
U svakom slucaju, koliko god da se slagale, nismo drugarice.. niti je potrebno da to budemo.. a tesko i da mozemo.. ipak ce ona uvek, i pre svega, biti njegova majka..

recimo da si pretedentkinja za brak, veza ozbiljna, sa majkom svog budućeg mesiš, čistiš, ideš na pijacu, donosiš svoj omiljeni kamen sa mora da bi njegova majka što bolje stavila kupus u bure i sarme bile odlične. ona isto tako, dolazi u vašu kuću, kad ste tu ili niste tu i riba kupatilo dok vi gledate film, pegla posteljinu ili to radite zajedno..nije sad važno da li učestvujete zajedno u svim radnjama......izvini, ali kako niste drugarice. muškarvi ne učestvuju u vašem zaj. provedenom vremenu i kako se ona tek nekim razgovrom, koji se tiče vaših intimnih stvari, meša u vaš odnos...treba da razgovara o huslerovoj fenomenologiji dok zajedno prostirete veš...?? ne kapiram šta je intimnije....razgovor ili činjenje...
 
Prvo, tesko da bih ja gledala film dok njegova majka riba kupatilo..

A nisam rekla da ona nema pravo da se uopste dotakne nasih intimnih stvari.. naprotiv, mislim da ima.. i nekada je korisno cuti i misljenje treceg lica, a, kada se radi o meni i njemu, najverovatnije cu prvo da konsultujem svoju ili njegovu majku..
Ja sam rekla da ne valja situacija kada se ona previse mesa.. ili kad bih je ja stalno uvlacila u nas odnos.. svaku i najsitniju nesuglasicu, ili sve sto je meni zasmetalo, odmah prenesem njoj da ona reaguje.. ne sumnjam da bi i tebi takav odnos, takvo ponasanje dve tebi najblize zene bio opterecujuci..

I to ne znaci da nismo bliske.. kako da ne budemo kada volimo istog coveka? ..ali nismo drugarice.. ne vidim sta je tu toliko lose.. pa ni svoju majku ne smatram za drugaricu..
Znam da ima i takvih odnosa.. tih iz drugog mog posta.. pa ko voli, nek izvoli.. ja to niti mogu niti mi se svidja ta ideja..

A sto se tice toga da li je intimniji razgovor ili cinjenje.. po pravilu, razgovor..
 
Ne mogu da se zamislim u ulozi br 1 - nekako mi je to previše intimiziranja, osećala bih se kao da se namećem. Kao što ne mogu ni njega da zamislim da dođe da vrši popravke po mojoj kući. Eventualno nešto oko kompa može da se petlja, ostalo ne:D
 
Ma najbolja je devojka sa kojom sam da je clan moje porodice onog trenutka kad je pozovem telefonom, da od tada krecu njene obaveze visoke komunikacije i emancipacije, i da se sve zavrsava sa izlaskom na moja ili na njena vrata...

I to je veza, veza iz perleza......

Sto bi se ona trudila oko mojih prijatelja, ili ja oko njenih....rokavela mindjivela...
I onda je malo jasnije kako se zove takva veza...

Ovo pitanje i tema je malo nespretno postavljena....a mozda i ne primecuje autor koliko ima veze sa drugom temom..

Gledanje zene kao proto zene i kao derivat zene....
Proto zena je zena materinstva (sto uopste ne znaci da je dobra majka)
-Proto zena je i najveca sponzorusa jer zamisljeni razgovor nerodjene bebe i sponzoruse je upravo zahtev da sponzorusa odradi svoje...

Zato muskarci mogu da nazivaju deo pripadnica zena glupacama, ali iz ugla proto zena one nisu glupace....one su pobednice i mozgalice...

Gubitnice su derivat zene...
I tu ima dve vrste, plemenite i egocentricne....

-Majka...proto zena koja je i posvecena svom porodu i zivotu sa njim...
-"sponzorusa".....proto zena koja ispunjava svoje materinske potrebe tj ekonomski obezbedjuje ljusku za plod, dete...ali je zato u stanju da pije kaficu i da joj dete padne preko terase, da u kaficu ne primeti da joj dete ide i slicno...nema pojma o pedagogiji i zdravlju deteta.....
-plemenita drustvena zena, intelektualka.....derivat.....zamenjene primarne polne uloge sa sekundarnim motivima i ulogama ....
-sebicni hedonista....takvim osobama dobro zezanje,opijanje, seks predsavljaju veciti motiv da pomere u stranu bioloski....tu su i ambiciozne i vamp zene...



Prim autora, "sponzorusa" je upotrebljena rec slenga i obuhvata samo jedan mali deo sponzorusa po autorovom misljenju....plavusa sponzorusa, bimbaca....i slicno...
 

Back
Top