omv motor oil

goce:
Na OMV pumpi video sam da prodaju njihovo motorno ulje po ceni od 750 din za 4 litre, zanima me kakvog je kvaliteta to ulje ?
Pozdrav
najpre budi precizniji i definisi marku i uopste kompletan naziv ulja i gradaciju......onda vidi u uputstvu za tvoj automobil koji minimalni kvalitet ulja zahteva...onda vidi koju specifikaciju ulje nosi...to ti je na nalepnici ono gde npr. pise API SJ/CF...ako je to recimo SG ne smes sipati ulje na kojem pise SF...tj. drugo slovo po abecedi mora biti isto ili vise...prvo slovo: S za benzince, a C za dizele...nadam se da si me razumeo, malo sam umoran...jednostavno, ono sto je dobro za Z101 nece biti dobro recimo za Megane II...takodje proveri da li ti treba mineralno, ulje na sintetickoj osnovi ili full sinteticko...750din za 4l ne uliva poverenje u neki kvalitet...za te pare obicno mozes da dobijes samo drnch...i kao sto ti Espanol rece ulje je mnogo jeftinije od motora
P.S. cuvaj se kupovine skupljih i firmiranih ulja na neproverenim mestima i buvljacima jer ces tu stvarno natrcati na zejtin za skupe pare...pozdrav :)
 
Dobro kaze Spaniard. Bolje kupiti skuplji zejtin nego rizikovati da rikne motor. Takodje pogledaj shta ti preporucuje proizvodjac vozila. U principu svi proizvodjaci(Shell, Mobile, Agip, Valvoline...) drze do kvaliteta samo je pitanje shta odgovara tvom motoru.
 

Back
Top