Opet novi zakoni.......

Gost
Da li neko zna da mi kaze, po najnovijem zakonu:
1. Koliko puta moze da padne (razlicite godine), a da student na budzetu i dalje ostane na budzetu?
2. Da li je istina da onaj ko je upisivao fakultet (IKADA), ne moze vise nikada da upise bilo sta, na bilo koji nacin, i da opet upadne na budzet?
3. Sta je sa bolonjskom deklaracijom, hoce li trogodisnje skolovanje konacno stici u BG i hoce li to biti ove godine? Ako bude, da li ce "stariji" studenti moci da se prebace na novi sistem i pod kojim uslovima???
Ako neko zna, zasigurno, odgovor na bar neko od ovih pitanja bila bih mu zahvalna na odgovoru :)
 
Ja tek treba da se upisujem na fakultet i izgleda mi da je ta Bolonjska deklaracija dosta dobra, usput nadam se da ce biti od sledece godine u Beogradu, jer je u Srpskom sarajevu i u citavoj RS vec prihvacena.
 
Anonymous:
Da li neko zna da mi kaze, po najnovijem zakonu:
1. Koliko puta moze da padne (razlicite godine), a da student na budzetu i dalje ostane na budzetu?
2. Da li je istina da onaj ko je upisivao fakultet (IKADA), ne moze vise nikada da upise bilo sta, na bilo koji nacin, i da opet upadne na budzet?
3. Sta je sa bolonjskom deklaracijom, hoce li trogodisnje skolovanje konacno stici u BG i hoce li to biti ove godine? Ako bude, da li ce "stariji" studenti moci da se prebace na novi sistem i pod kojim uslovima???
Ako neko zna, zasigurno, odgovor na bar neko od ovih pitanja bila bih mu zahvalna na odgovoru :)
Sto se te tvoje bolonjske deklaracije tice, stigla je odavno u nekim visim skolama u Beogradu. Neki su prosperirali sa njom a neki su nadrapali. Novi sistem skolovanja je vec krenuo na visoj elektrotehnickoj skoli.
 

Back
Top