Voće

Višnja, slikana u dvorištu moje bivše kuće.
Jedino ih tako jedem, berem sa drveta.

QcCXv7j.jpg
 
Petite Negra (Ficus carica) poznatiji po nazivima patuljasta smokva i mini smokva može da se gaji kao sobna biljka i ne dostiže tako veliku visinu kao obična smokva,listovi ostaju zeleni tokom zime, a samooprašuje se i rađa jestive plodove. Savršeno je voće za verandu ili sunčanu dnevnu sobu.

3f0dc5075701d5d5db787404ede5fb5f_M.jpg

 
cele zime mi se jedu jabuke ali neću da ih kupujem
najviše se pršću

a naše nisu rodile ove godine
:sad2:

- - - - - - - - - -

Znači, breskva još gora...

Najzagađenije voće
1.breskva 2.jagoda
3.jabuka 4.borovnica
5.nektarina 6.trešnja

Najčistije povrće
1.luk 2.kukuruz
3.grašak 4.šparoga
5.kupus 6.balancana

Najčistije voće
1.avokado 2.ananas
3.mango 4.kivi
5.cata/dinja 6.lubenica

Kako prati voće i povrće iz trgovina?

- Namakanje u vodi u koju ste ubacili žlicu soli
- Namakanje voća i povrća u vodi u koju ste stavili bijelog octa, te držite tako pola sata. Otopina je 1:4 od bijelog octa i vode. - Napravite svoj sprej za uklanjanje pesticida: 1 žlica soka od limuna, 2 žlice soda bikarbone, 1 čaša vode. Miješati dok se soda ne rastvori i uliti u sprej bocu. Našpricati na voće i povrće i ostaviti 15-ak minuta. Isprati.

izvor: https://www.slobodnadalmacija.hr/st...oce-i-povrce-ima-najmanje-i-najvise-pesticida

ovo da je kupus među najčistijim povrćem...ne verujem, drukčije sam dosad čula
 
cele zime mi se jedu jabuke ali neću da ih kupujem
najviše se pršću

a naše nisu rodile ove godine
:sad2:

- - - - - - - - - -

Znači, breskva još gora...

Najzagađenije voće
1.breskva 2.jagoda
3.jabuka 4.borovnica
5.nektarina 6.trešnja

Najčistije povrće
1.luk 2.kukuruz
3.grašak 4.šparoga
5.kupus 6.balancana

Najčistije voće
1.avokado 2.ananas
3.mango 4.kivi
5.cata/dinja 6.lubenica

Kako prati voće i povrće iz trgovina?

- Namakanje u vodi u koju ste ubacili žlicu soli
- Namakanje voća i povrća u vodi u koju ste stavili bijelog octa, te držite tako pola sata. Otopina je 1:4 od bijelog octa i vode. - Napravite svoj sprej za uklanjanje pesticida: 1 žlica soka od limuna, 2 žlice soda bikarbone, 1 čaša vode. Miješati dok se soda ne rastvori i uliti u sprej bocu. Našpricati na voće i povrće i ostaviti 15-ak minuta. Isprati.

izvor: https://www.slobodnadalmacija.hr/st...oce-i-povrce-ima-najmanje-i-najvise-pesticida

ovo da je kupus među najčistijim povrćem...ne verujem, drukčije sam dosad čula

Što se Jabuke tiče prska se između 20- 25 puta, ali ako se poštuje karenca koju većina proizvođača poštuje mogu slobodno da se jedu samo moraju da se operu. Breskva se neuporedivo manje prska u odnosu na jabuku i skroz je bezbedna za konzumaciju. Znam iz ličnog iskustva proizvodim jabuke i breskve. Jedemo ih moja porodica i ja već godinama.
 
Petite Negra (Ficus carica) poznatiji po nazivima patuljasta smokva i mini smokva može da se gaji kao sobna biljka i ne dostiže tako veliku visinu kao obična smokva,listovi ostaju zeleni tokom zime, a samooprašuje se i rađa jestive plodove. Savršeno je voće za verandu ili sunčanu dnevnu sobu.

3f0dc5075701d5d5db787404ede5fb5f_M.jpg


Nesto sam pesimista ali bih i ja voleo ovu biljku.
 

Back
Top