NVO za rezoluciju o Srebrenici

Da li ste za to da se 11 jul proglasi Danom secanja ?

  • Da, jesam

  • Ne

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Krajnje si neobavješten ili namjerno iskrivljuješ stvarno stanje.
Do sada je eshumirano preko 5.000 žrtava Srebrenice a identifikovano i sahranjeno 3.500 ostali su neindetifikovani i DNK analiza je u toku. Postoji vjerovatnoća da neka tijela neće nikad biti identifikovana jer su pobijene neke kompletne familije i neke žrtve nemaju bližih srodnika kako bio se završio postupak identifikacije.
Do sada je oko 150 večih ili manjih masovnih grobnica od čega su nekoliko sekundarnih večina je primarnih, dakle u cilju sakrivanja zločina tijela su iskopavana bagerima i premještana.
Amor Mašović pretpostavlja da još ima oko 100 masovnih grobnica a za mnoge se još nezna ni gdje su.
U Srebrenici prije rata je živjelo oko 27.500 Bošnjaka u vrijeme okupacije Srebrenice u njoj je bilo između 50 i 60.000 Bošnjaka oko 50% izbjeglice iz drugih dijelova Podrinja.
Tačan ili približno tačan broj poginulih poslije okupacije je 8.000 a to je puno više 5%, sam računaj postotak.
U opštini Srebrenica je prije rata živjelo 8.315 Srba, 3.500 poginulig Srba koliko ti navodiš je dva mnogo manji od 90%, opet sam računaj "matematičaru"
Toliko o pristrasnosti lažove.:roll:

ko meni moze da garantuje da te DNK analize nisu falsifikovane... ko moze da garantuje da je onaj les sto je pronadjen bio les nekog civila, koji je stvarno bio ubijen u tom "genocidu" ? niko....! ja ne vjerujem ni muslimanima, ni njihovim DNK analizama ni Amerima, .........
 
ko meni moze da garantuje da te DNK analize nisu falsifikovane... i da je onaj les sto je pronadjen bio les nekog civila, koji je stvarno bio ubijen u tom "genocidu" ? ! ja ne vjerujem ni muslimanima, ni njihovim DNK analizama ni Amerima, .........

Tako je brate.Njihove navodne zrtve se pojavljuju zive u Australiji....nisam znao da je medicina tolko napredovala.:hahaha:
 
Evo, sta se desavalo dan pre obelezavanja komemoracije u Srebrenici

''PRETNJE UZ PROVOKACIJE
Prethodnog dana komemoracije u selu Dolovima kod Kravice učesnici "Marša mira" su popalili sena meštanima i oskrnavili nekoliko srpskih grobova. Na ravnom Buljimu kod novoizgrađene crkve koju su podigli meštani, provocirali su i uzvikivali "Alahu egber". Srbima meštanima koji su radili u njivama su pretili. Policija je preduzela energične mere da se ne desi veći incident. U Potočarima u petak Zoranu Spajiću su pretili i udarali rukama po autu samo zato što je imao zastavu RS u kolima u kojima mu je bila supruga.''


http://www.novosti.rs/code/navigate...dom na mržnju &kword_add=potocari, srebrenica
 
ko meni moze da garantuje da te DNK analize nisu falsifikovane... ko moze da garantuje da je onaj les sto je pronadjen bio les nekog civila, koji je stvarno bio ubijen u tom "genocidu" ? niko....! ja ne vjerujem ni muslimanima, ni njihovim DNK analizama ni Amerima, .........
Odeš u Tuzlu i popričaš sa stručnjacima ko to i kako radi DNK, nisu tamo sve muslimani, ja iz svoje kuće na forumu nemam namjeru nizi znam jer nisam stručnjak za taj DNK.
Ja kao bošnjak za razliku od tebe vjerujem mnogim Srbima a nemogu vjerovati onim Srbima koji misle i pišu kao ti, negiraju ili umanjuju sve zločine koji su počinjeni od strane nekih Srba.
Nemoraš se ti ključiti u DNK analizu a za nevjerovanje trebao bi izraziti osnovanu sumnju u rezultate a ne lupati ko Maksim.
 
Ovo samo ima u marionetskoj sorosevoj drzavi "srbiji":
3000 eliminisanih terorista se naziva genocid
dok se vise od milion ubijenih Srba u NDH 1941-45, etnicko ciscenje pola miliona Srba iz hrvatske u periodu 1991-1995, 10.000 ubijenih Srba u Sarajevu, pokolj Srba u Podrinju 1992/93... vjerovatno naziva "laz velikosrpske propagande"
 
Pa ne imash i dan zaljenja za Jasenowtaz koliko znam. Znam da je jbilo neko izdrkawanje. Ali u principu oni hotje da mi sada zhalimo i za njih. Dok oni ne zhale za nas.
Ma to su idioti.

Ranije se u kalendaru SPC 17 septembar obiljezavao kao dan sjecanja na jasenovacke novomucenike ali je kasnije to izbrisano, vjerovatno neke vladike nece da se zamjere svojim gazdama
 
Evo, sta se desavalo dan pre obelezavanja komemoracije u Srebrenici

''PRETNJE UZ PROVOKACIJE
Prethodnog dana komemoracije u selu Dolovima kod Kravice učesnici "Marša mira" su popalili sena meštanima i oskrnavili nekoliko srpskih grobova. Na ravnom Buljimu kod novoizgrađene crkve koju su podigli meštani, provocirali su i uzvikivali "Alahu egber". Srbima meštanima koji su radili u njivama su pretili. Policija je preduzela energične mere da se ne desi veći incident. U Potočarima u petak Zoranu Spajiću su pretili i udarali rukama po autu samo zato što je imao zastavu RS u kolima u kojima mu je bila supruga.''


http://www.novosti.rs/code/navigate...dom na mržnju &kword_add=potocari, srebrenica
Tačno je da su učesnici marša zapalili 2 plasta sjena to su objelodanili i mediji u Federaciji, za oskrnavljenje srpskih grobova nemam saznanja ako je to tačno sramotaje i za organizatore i učesnike ali jedan policajac je izjavio da sem, paljenja sjena, nije bilo drugih provokacija od strane učesnika marša.
Mora da si "zaboravio" reći da je u Bratuncu pokušano lepljenje provokativnih postera Karađića, Mladića i Šešelja što je policija spriječila. Da je ispred jedne kafane takođe u Bratuncu pljuvano po autobusima u kojima su prevoženi i članovi porodica poginulih Srebreničana.
 
Tačno je da su učesnici marša zapalili 2 plasta sjena to su objelodanili i mediji u Federaciji, za oskrnavljenje srpskih grobova nemam saznanja ako je to tačno sramotaje i za organizatore i učesnike ali jedan policajac je izjavio da sem, paljenja sjena, nije bilo drugih provokacija od strane učesnika marša.
Mora da si "zaboravio" reći da je u Bratuncu pokušano lepljenje provokativnih postera Karađića, Mladića i Šešelja što je policija spriječila. Da je ispred jedne kafane takođe u Bratuncu pljuvano po autobusima u kojima su prevoženi i članovi porodica poginulih Srebreničana.

Nisam zaboravila nego sam prenela onako kako i sta pise u clanku.

Nema potrebe da budes sarkastican :evil:
 
Beograd, Novi Pazar -- Predstavnici 100 nevladinih organizacija u Srbiji zatražiće sutra od predsednika Borisa Tadića da se 11. jul proglasi Danom sećanja na genocid u Srebrenici.

Organizacije za ljudska prava iz Srbije će na platou između Predsedništva Republike Srbije i Skupštine grada Beograda javno pročitati proglas u kome od predsednika Tadića zahtevaju da se 11. jul proglasi Danom sećanja na genocid u Srebrenici.

U saopštenju nevladinih organizacija navodi se da je takvo obraćanje jedini način da se skrene pažnja predsednika i javnosti Srbije na tu inicijativu.

Organizacije za ljudska prave već pet meseci, svakog 11. dana u mesecu, podsećaju odgovorne predstavnike vlasti Republike Srbije da proglase 11. jul Danom sećanja na genocid u Srebrenici.

One podsećaju da to ne samo što proističe iz preporuke Evropske unije nego i iz moralne obaveze države Srbije prema žrtvama, kao i presude Međunarodnog suda pravde, piše u saopštenju.

Navodi se da su se tom zahtevu pridružili i predstavnici Lige socijaldemokrata Vojvodine i Liberalno demokratke partije predlogom deklaracije koji bi Narodna skupština Srbije usvojila.


Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić pozvao je Skupštinu Srbije da izglasa rezoluciju kojom će osuditi zločin u Srebrenici.

Zukorlić je pozdravio pokretanje takve procedure u Skupštini Crne Gore, čime bi se prihvatio i poziv Evropskog parlamenta da zemlje zapadnog Balkana osude taj žlocin i proglase 11. jul za Dan sećanja na žrtve Srebrenice.

"Da se ovakav i sličan zločin i genocid nikada, nigde i nikome ne dese", rekao je Zukorlić na konferenciji za novinare u Novom Pazaru.

On je naveo da će se IZ na čijem je čelu pridružiti pozivu Rijaseta u Sarajevu da se sutra u svim džamijama u Srbiji pročita hutba (poruka) reisul-l-uleme Mustafe Cerića i obavi dženaza (molitva) za novoidentifikovane srebreničke žrtve.

"Hutba reisa Mustafe Cerića biće pročitana u svim džamijama Evrope", rekao je Zukorlić.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=09&nav_category=64&nav_id=370384

......na referendum pa nek se narod izjasni ,ja sam protiv ...............kao shto sam ranije izjavio svaki uzrok radja posledicu ..............s tim da je ova posledica dobro medijski ovekovechena pa se zbog toga stalno dize neka prashina ,,,,,,,,
 

Back
Top