Cveće na prozoru,balkonu,terasi...

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.194
U velikim gradovima danas ima sve manje mesta za gajenje cveća i za ljubav prema uopšte biljkama.
Ali balkoni, terase, prozori su neiscrpan teren za kreaciju...
Za balkon i terasu treba izabrati takve sorte cveća koje nisu toliko osetljive jer su tokom celodnevnice
izložene vrlo jakom suncu čije se delovanje povećava zbog blizine
zidova i prozorskog stakla..

Volim petunije a vi?:)

petunia.jpg
Letnji_rasad_petunije_visece_i_muskatle_ledene_2.jpg
 
Upravo iz razloga ulepsavanja prozora stana i sopstvenog zivota, volim saksijsko cvece i cesto kupujem seme. Ne uspeva uvek, ali mi je nekako draze to sto sama posadim pa zeljno ocekujem da mi uspe ili ne :ceka:.

Osuncanost prozora mi je prilican problem jer mi neke vrste jednostavno propadaju od toliko sunca. Ono sto je, uslovno receno, dobro u celoj prici, skapiram sta mi nije za prozor. Na pr. ove godine sam sadila, mislim da se zove Asparagus. Lepo, zeleno, bogato, ali Sunce je bilo jace od njega. Definitivno, to bilje nije za moj prozor.

E, sada cu probati dalje jer imam bar 20-ak kesica semena raznovrsnih biljaka. Postoji preporuka u kojim mesecima saditi seme. Razmisljam da se oglusim o preporuku pa da probam i vidim sta ce se desiti :metla:.
 
Da ne bude da je tab jedino muško među ovoliko cveća:mrgreen:
Evo da predstavim svoju minđušicu u punom cvatu:heart::D
Tu je i begonijica koja će biti presadjena na jesan, a sa druge strane vanila (danas orezana i presadjena u veću saksiju)




Od ostalih biljčica tu su spatifilijum, hibiscus, razne ljubičice, calandive i bambus:cool::D
 
Evo je moja minjđušica, bila je lepa, pa je utulila. Onda ju je dokusurila moja mala kuca. Sada se oporavlja, i liči na bonsai drvce. A sada imam i puno pelcera ;)
f_mINDJUSICA2m_509e7ea.jpg

f_mINDJUSICAm_510c193.jpg

f_mINDJUSICAm_510c193.jpg

Još nema saksiju, tek ću je ponovo posaditi, njena je demolirana. Ovo je jedna biljka, a tri fotografije.
 
A ovo je cvećka, koja prelepo cveta. Ima ljubičaste cvetove, kao zvončiće. Vrlo izdašno cveta, a ne traži neku naročitu negu, čuvam je na prozoru, ali još je mala. Sada čekam da procveta, pa je opet slikam. To je samo jedna grančica, koja je pobodena u zemlju. Ne znam kako se zove, možda neko zna?
f_Nekakavzvonm_8a239c2.jpg
 
Ovo je moja omiljena trava, ima plavi cvet. Jednom sam je kupila, a ona se sada sama rasejava.
Drago mi je zbog toga, jer je obožavam, i nje mi nikad nije dosta.
Ne znam kako se zove, ja je zovem plava trava.
Ova je sama nikla usred saksije sa kaktusom, palo seme od nekud, i lepo se slažu, zar ne?
Tu je i jedna malena grančica kalanhoje, koju je vetar slomio.
Tu je pala i tu ostala, ja sam je samo malo učvrstila ;)
f_10804096342m_b81687e.jpg
 
Bila sam u pravu. Ta "trska", sta li je, pocela je da pusta mladice, a dve od tri saksije sa posadjenim semenom su pocele da klijaju :super:. Jeste da sims nije ni nalik basti, ali kad "izguram" ideju za svoje male zelene oaze na prozorima, bice to jedno uzivanje i ne bas uobicajen aranzman :heart:. A sve to me vrlo raduje :D.
 

Back
Top