Rodjeni na isti dan...

Black_star

Elita
Moderator
Poruka
22.902
Kako objasnjavate ili,naprotiv,odbijate da poverujete u slicnosti izmedju ljudi rodjenih na isti dan? Ima li to ikakve veze sa njihovim naravima,karakterima,sklonostima i zivotima..?
Poznajem dva coveka iz svoje okoline rodjenih na isti dan kad i ja...

Uglavnom,prepoznajem neke duboke crte licnosti,buduci da sam skorpija:cool:,a nama je intuicija jaca strana.:per:;) Jednog od ova dva coveka poznajem ceo zivot,pa iako nam se nazori sustinski razlikuju,(skloniji sam spiritualizmu od njega,koji bi da ga zatre zagusenim hedonizmom,premda...;):D) primecujem jaku i jednu dobru meru poklapanja na planu unutrasnjih misaonih i emotivnih kola,da se tako izrazim...Jedno kratko vreme je bas blejao kod mene,na gajbe,sam ili u drustvu ortaka,pa sam imao prilike da ispitam ova poklapanja i odudaranja,znajuci vec da smo ispisnici...Brzo,medjutim,ovo goscenje je dosadilo,i ja sad tog coveka ne vidjam niti osecam za tim potrebu...

Kazu da se skorpije nesto medju sobom ne mirisu,ali ja imam jednu teoriju vezanu za ispisnike koja moze biti manje ili vise tacna,zavisi kako ovo samo ocenimo i procenimo....

Kakvi god da smo,sa vrlinama i manama (najbolje bi mi doslo kad bi bili i bez jednih i bez drugih,pa vozi misko..;):rumenko::lol::cool:) verujem da smo zivotom stavljeni na test pameti,mozga,osecajnosti i slobode...i s jednom misijom u kojoj igramo ulogu protagoniste...Ako verujete u karmu,ili uopste u izazov koji vam u lice baca znacajno percepirano nesavrsenstvo postojanja... dolazimo do toga da bi ljudi rodjeni u istim vremenskim okvirima na neki cudan nacin bili stavljeni pod ogranicavajuci sablon jednog istog ili vrlo slicnog i pribliznog zadatka oslobadjanja svoga duha,licnosti i tela...
Buduci da se zadatak kosi individualno svakog od nas,druzenje sa sebi slicnom odvlaci snagu od napora na sebi da se natalni problem resi,sto rezultira osecanjem odbojnosti ka doticnome.. (psiholoska projekcija gde svoje mane vidimo u drugome koji se za to nasao podoban,mada,shvatate i ovo,ne bez razloga.)...Pa opet,iskustvo i zivot sam po sebi navodi na mogucnost da i drugi sa istovetnom egzistencijalistickom dilemom moze biti na pomoci,ili cak i posluziti kao potpora vasem licnom individualnom putu...U tom slucaju, osecaj odbojnosti je nekako savladan i anuliran,te se dve duse mogu zajednicki uputiti istim putem, van zatvora,zajedno u zivotu i dobrom raspolozenju...To bi bio taj neki drugi primer...Sta vi mislite o ovome?.....:D:) p.s.jesam malo skrenuo s teme pri kraju.:cool:
 
Ok.sad ovako(mi skorpije smo analiticni,pa ces oprostiti ako zazvucim pretenciozno...) ..Jesi li uspela da uocis neke znacajnije psiholoske veze izmedju vas dve?..Znaci,nevezano za ascedent.Nesto tipa da osoba ne moze -ni da hoce - biti drugacija,bolja ili gora, od nacina na koji si ti vec snimila u njoj tu neku vrstu neverovatnih karakternih podudarnosti sa tobom...ha? :lol:
 
Poslednja izmena:
Ok.sad ovako(mi skorpije smo analiticni,pa ces oprostiti ako zazvucim pretenciozno...) ..Jesi li uspela da uocis neke znacajnije psiholoske veze izmedju vas dve?..Znaci,nevezano za ascedent.Nesto tipa da osoba ne moze -ni da hoce - biti drugacija,bolja ili gora, od nacina na koji si ti vec snimila u njoj tu neku vrstu neverovatnih karakternih podudarnosti sa tobom...ha? :lol:

Hmm,jako zanimljivo razmisljanje,mada:)...a moram prvo,nema to veze analiticnost sa skopijom....osobe rodjene na isti dan,iako je po znacima energija jednako rasporedjena,sto samo cini da se javlja odbojna sila izmedju njih(a mozes prepoznati dosta slicnosti) kuce,odnosno,''zivotni put" su totalno drugacije usmereni,i kad se ubace vladarstva,aspekti,pa se tek onda sve pretumba,dobijes ono'' verujem ja u horoskop,ali znas..okolina tu utice, pa kakav zivot vodi,klonosti itd.'':) pa ispadne da se oni slicni ali se u stvari razlikuju ,e to ti je to:)

A ja sam par puta,cisto iz radoznalosti,kada bih upoznao nekog slicnog sebi,ili bar o izgledu, fizickom...pogledao,i nije moglo da omasi...jednom su se podudarile 4 licne panete,i podznak,sestra mi je rekla da mi je to blizanac:)
 
Kao sto je *upINtheSKY rekao osobe imaju isto rasporedjene planete po znakovima, ali je raspored kuca drugaciji jer ASC nije kreiran isto kod te dve osobe, a svi znamo da je ASC i njegov vladar nesto najbitnije za tumacenje horoskopa i da on kao sto je *upINtheSKY rekao predstavlja zivotni put i samu osobu i njene odlike pre svega ... tako da nije nista cudno u tome da osobe rodjene isti dan vode sasvim drugacije zivote ...
 
Mi ti nismo strucni dovoljno ? :lol:
Samo po polozaju Sunca jer je na istom stepenu, ali to je gotovo nista u odnosu na sve ostalo ... razlikuju se ostale planete po znacima i kucama, pa i samo Sunce u kojoj je kuci, tako da slicnost imas u teoriji, ali je to u praksi tesko prepoznati :)
 
Jel?...aj ovako,dacu vam jedan mali zadatak...
pojdite na vikipediju...ukcajte tamo datum svog rodjenja ,bez godine naravno...
izaci ce vam svasta,izmedju ostalog i niz ljudi rodjenjih na taj dan...tzv.ispisnici.
Upotrebite moc kontemplacije,introspekcije,intuicije,komparacije,uvida,kako god vi zelite...
da biste dosli do zakljucka da li sa svim tim osobama delite jedan zajednicki imenitelj,karmicki limit i orjentaciju.Biste li mogli to? :twisted::mafijas::kpozdrav::ceka::maramica::cvet::andjeo::zper::cool::)
 
Poslednja izmena:
...nekako mi se cini da rodjeni na isti dan imaju razlicite zivote i sudbine (mada nisam u potpunosti siguran za ispravnost ovog poslednjeg u tom nekom krajnjem,smisaonom dometu),ali da su im licne postavke nekih najintimnijih i najdubljih unutrasnjih vrednosti priblizne,vrlo slicne ili cak moze se reci i istovetne...!Ispravite me ako gresim. :D
 
kako god ti hoces...tek ,prostim kefalom(sad sumnjam i u ociglednost) sam zamjetio mnoge stvari i uocio jedan zanimljivi patern,koji pak ne umem sam da objasnim..velike slicnosti postoje;)al ok,nema veze.mozda neke stvari valja ostaviti na miru,tj.dati im sanse da izadju iz zadate i pruzene sheme...;)poz..
 
Poslednja izmena:
kako god ti hoces...tek ,prostim kefalom(sad sumnjam i u ociglednost) zamjetio mnoge stvari i uocio jedan zanimljivi patern,koji pak ne umem sam da objasnim..velike slicnosti postoje;)al ok,nema veze.mozda neke stvari valja ostaviti na miru,tj.dati im sanse da izadju iz zadate i pruzene sheme...;)poz..

ja stvarno ne mogu da verujem da i dalje teras po svom
umri u neznanju:lol:
 
Kako objasnjavate ili,naprotiv,odbijate da poverujete u slicnosti izmedju ljudi rodjenih na isti dan? Ima li to ikakve veze sa njihovim naravima,karakterima,sklonostima i zivotima..?
Poznajem dva coveka iz svoje okoline rodjenih na isti dan kad i ja...

Moj rođeni brat, ja, moja bivša veza (koja je potrajala čitavih 7 godina, bez većih problema, ali se, naravno, u toj presudnoj 7. godini jednostavno raspala...da ni dan danas ne znamo tačno kako & zašto :think:) i njegova rođena majka - svi smo rođeni istog dana :mrgreen:
jedino je moje dete bilo lenjo do zla boga, pa zakasnilo nekih 15 dana :hahaha:
...a da - i moja mama i moj bivši muž su takođe rođeni istog dana :eek:
 
kako god ti hoces...tek ,prostim kefalom(sad sumnjam i u ociglednost) zamjetio mnoge stvari i uocio jedan zanimljivi patern,koji pak ne umem sam da objasnim..velike slicnosti postoje;)al ok,nema veze.mozda neke stvari valja ostaviti na miru,tj.dati im sanse da izadju iz zadate i pruzene sheme...;)poz..

Primetices ti slicnosti i medju ljudima koji su Skorpije, i medju ljudima koji imaju Mesec u Raku, nista to nije neobicno... :D A ako je neko rodjen istog datuma kao ja, imacemo skoro identicnu tablicu s aspektima, sto nam moze dati zajednicke crte, ali kao sto su vec rekli, od AC i rasporeda kuca zavisi sve ostalo...
 
Primetices ti slicnosti i medju ljudima koji su Skorpije, i medju ljudima koji imaju Mesec u Raku, nista to nije neobicno... :D A ako je neko rodjen istog datuma kao ja, imacemo skoro identicnu tablicu s aspektima, sto nam moze dati zajednicke crte, ali kao sto su vec rekli, od AC i rasporeda kuca zavisi sve ostalo...

Ok,ovo je vec razumljiv odgovor...znaci,ipak ima tu necega?:)
 
Ok,ovo je vec razumljiv odgovor...znaci,ipak ima tu necega?:)

Donekle :manikir:, ako je neko rodjen istog dana i godine kad i ja, kao sto rekoh, tablica sa aspektima ce biti ista, s tim sto ce Mesec biti na drugacijem stepenu jer se on najbrze krece... Ali recimo svi cemo imati Venera kvadrat Neptun, pa cemo tragati za nekim svojim idealima koji su nedostizni (u ljubavi), ali to je sve uopsteno, kako ce osoba koji aspekt iskoristiti zavisi od toga da li je visi/nizi tip, od podznaka jer on odredjuje sve ostalo... Nije isto imati vladara 1. u 4. i u 9. :) Podznak je vrlo bitan jer je vladar karte i odredjuje ostale kuce a samim tim celu sudbinu.

Sa mnom su u osnovnu isle dve devojke, obe rodjene 5. septembra, a razlike medju njima su ogromne. Mada ima i slicnosti, npr. obe su onako malo arogantnije, Mesec u Lavu... :D
 
`poznaj samog sebe`...stara je mudrost. Cini se da je ovo i neki precutan cilj astrologije,kako bismo ovladali sopstvenom sudbinom,jelda.;)
ako vec dolazimo do toga,do jednom intimnog i dubljeg uvida u sebe ,aspiracije,zelje,moci..
logicno je doci do neke vrste trajnog portreta sebe samog koji ti pomaze u daljem razvitku ili oslobadjanju.Sad,astrologija to vezuje za datum i cas,odn.raspored zvezda u datom momentu. Sta ,pak,ako se radi o jos dubljem,numeroloskom,maltene pitagorejskom obrascu?...
reci cu samo jedno...spoznata licnost zna za svoje granice. Patern koji sam uocio tice se, nezavisno od svega pomenutog...upravo toga. Specifcnog tipa limitiranja i prostiranja zivota ili `zelje`,kako to da drugicije nazovem...ili da kazem `oblika` iste...koje po mom rezonu deluju simptomaticno bliske, nezavisno od toga kako ko u nastavku razvojao svoj zivot,kapirate..Kad biste malo naculjili cula i primetili ovo,shvatili biste o cemu govorim..Znaci `oblik` limita i `oblik` prostiranja generalne `licnosti` vezane za odredjeni dan unutar godisnjeg ciklusa.Zadatak postavljen.Sta mozemo s time,vi vidite sami i uverite se.Ja jesam,na vise primera ;) I ne verujem da je to tzv.zeljno razmisljenje.:cool: samo toliko.
 
Moj rođeni brat, ja, moja bivša veza (koja je potrajala čitavih 7 godina, bez većih problema, ali se, naravno, u toj presudnoj 7. godini jednostavno raspala...da ni dan danas ne znamo tačno kako & zašto :think:) i njegova rođena majka - svi smo rođeni istog dana :mrgreen:
jedino je moje dete bilo lenjo do zla boga, pa zakasnilo nekih 15 dana :hahaha:
...a da - i moja mama i moj bivši muž su takođe rođeni istog dana :eek:

radja li se to nova disciplina astrologije (ili ko ce ga znati cega),ili se ovako nesto vec izucava? :eek:
 

Back
Top