Inicijativa, zavodjenje, ravnopravnost i druge sitnice…
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: Inicijativa, zavodjenje, ravnopravnost i druge sitnice…

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Wink Inicijativa, zavodjenje, ravnopravnost i druge sitnice…

Ova tema nije potekla iz moje glave, zbog cega mi je zao, ali sta da se radi…Ipak, smatram da je veoma interesantna za jednu, nadam se, argumentovanu diskusiju na ljubavi i sexu. Naime, doticna dama koja je kako kaze “u dejting fazi” i naseg je porekla, koja vec duzi niz godina zivi u inostranstvu u jednoj od naprednih i bogatih zapadnih zemalja, pravi poredjenje izmedju muskaraca tamo i muskaraca ovde, pa kaze (radi pojasnjenja, posto citiram njene reci, u daljem tekstu “tamo” je Srbija, “ovde” je strana zemlja: “Tamo muskarac uglavnom cini prvi korak. Ovde ne bas. Tamo muskarac uglavnom placa (pice, veceru sta god). Ovde ne bas. Tamo muskarac nije bas neka pcela radilica po kuci. Ovde se podrazumeva da se kucni poslovi dele. Ja ne smatram da ravnopravnost lezi u tome ko ce da pere sudove ali svakako je prednost kada dvoje rade zajedno i pomazu se. Doduse, ne znam sta bih radila sa nekim bilmezom koji nista ne zna da uradi i koji bi me cekao da mu serviram supicu. Verujem da takve stvari mogu da pokvare stimung u vezi. Odgovornost treba da se podeli. Naravno, ne treba i ne moze se deliti u milimetar.
    Jedna moja prijateljica ovde je zaprosila svog decka. Nije to nista neobicno. Sve moje udate prijateljice u Beogradu su zaprosene. Da li su, generalno, zene tamo pasivnije?“

Nakon ovakvog uvoda, zena kaze da, posto dugo godina vec ne zivi u Srbiji, ne zna kakva je situacija, a da u njeno vreme (pre nekih 20tak godina), muskarci u Srbiji jesu bili mamini sinovi koji su uzimali inicijativu u zavodjenju i bili macho muskarci. I postavlja pitanje da li se, u tom pogledu, nesto promenilo?

Meni licno najzanimljiviji podatak u celoj prici bio je da, prema nekim anketama, u toj zapadnoj zemlji gde ona zivi, 64% muskaraca sedi kada vrsi malu nuzdu, nakon kampanje koja se vodila – nisam sigurna o kakvoj je kampanji rec, ali jedino sto mogu zakljuciti jeste da su izgleda tamo apelovali na muskarce da sede na solji dok piske valjda da ne bi zapisavali wc-solju ili dizali dasku, sto je fuj i nezgodno zenama. Pa se pita da li bi muskarci u Srbiji mogli tako da se izdresiraju (izrazavajuci istovremeno sumnju u to).

Suma sumarum, njeno misljenje je da je sve gore navedeno pitanje ravnopravnosti. Ali ne pitanje ravnopravnosti na papiru nego pitanje ravnopravnosti u svakodnevnom zivotu i u vezi.

Pa, da li je? Sta mislite?
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Podrazumevano Re: Inicijativa, zavodjenje, ravnopravnost i druge sitnice…

meni je to ok da i dečaci sede kad piške, mislim, ne moraju, njihova stvar.
    i mislim da sve osim tog sedenja i piš***** jeste pitanje ravnopravnosti i poštovanja između ljudi koji su u vezi.
    ŠAMPON!!!

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Pa, ipak je ovo brdoviti Balkan.. i uvek bih menjala sirovog Balkanca za pic.kastog ( kako ih nazivaju ) metrosexualca. Volim manire i kulturu , volim kad je neko metrosexualac, pa nek ga drugi smatraju gayom 98347 puta..

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

ja ponekad sednem da piškim kad me potera u gluvo doba noći pa ne mogu ni da gledam ni da stojim
    ili kad sam mamuran pa naslonim glavu na ladnu veš mašinu da odmorim malo.

al kad sam pjan, onda hrabro piškim stojećki. šta mi ko može ako malo i isprskam dasku, najači sam

Veoma poznat
    Učlanjen
    09.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Slazem se sa GoddessFlertus

LindaLee nije na forumu
    Stop vlaznom predstavljanju,obmanjivanju i zastitilazljivaca
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

ravnopravnost-ja je zivim u svojoj kuci ali vidjam i ovde na zapadu da zene cesto otpadaju,jednim delom jer same to zele,imaju taj kontrol frik sindrom a muskarcima to odgovara.kod mene muskarac nece dobiti odusevljenje ako spremi rucak,dobice pohvalu da je ukusno ali nista vise,al ni ja ne dobijam pohvalu kad teglim kese iz hipermarketa ili menjam akumulator(proslog leta su me zvali "devojka koja zna da promeni akumulator" )
    e sad,kad je zavodjenje u pitanju volim da on nacini prvi korak,da l sam ja takva ili sam ipak malo patrijarhalna ne znam,ali se ne usudjujem da pocnem prva,otvorim vrata pa ako hoce uci ce
    placanje,neprijatno mi je da musko stalno placa,ne smeta mi da na prvom sastanku plati on(mislim ja sam udata,pricam uopsteno) ali mislim da placanje treba da bude uravnotezeno,s tim sto necemo bas da merimo,ali mi je logicno jednom ja drugi put on,ili da plati ko pozove,mada posto mi je juce muvalo dala materijal za novu fantaziju,mislim se kad bih izasla s nekim dosta mladjim ko ide u skolu da bih samo ja placala,a on kad dobije peticu na kontrolnom

Buduća legenda Mr. Hard (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    912

Citat Original postavio GoddessFlertus Pogledaj poruku
    Pa, ipak je ovo brdoviti Balkan.. i uvek bih menjala sirovog Balkanca za pic.kastog ( kako ih nazivaju ) metrosexualca. Volim manire i kulturu , volim kad je neko metrosexualac, pa nek ga drugi smatraju gayom 98347 puta..
    Znači, nekog sa manga frizurom, ručicama tankim kao pauk, plitkim farmerkama... i naravno, da ebeš ti njega
    Citat Original postavio LindaLee Pogledaj poruku
    ravnopravnost-ja je zivim u svojoj kuci ali vidjam i ovde na zapadu da zene cesto otpadaju,jednim delom jer same to zele,imaju taj kontrol frik sindrom a muskarcima to odgovara.kod mene muskarac nece dobiti odusevljenje ako spremi rucak,dobice pohvalu da je ukusno ali nista vise,al ni ja ne dobijam pohvalu kad teglim kese iz hipermarketa ili menjam akumulator(proslog leta su me zvali "devojka koja zna da promeni akumulator" )
    e sad,kad je zavodjenje u pitanju volim da on nacini prvi korak,da l sam ja takva ili sam ipak malo patrijarhalna ne znam,ali se ne usudjujem da pocnem prva,otvorim vrata pa ako hoce uci ce
    placanje,neprijatno mi je da musko stalno placa,ne smeta mi da na prvom sastanku plati on(mislim ja sam udata,pricam uopsteno) ali mislim da placanje treba da bude uravnotezeno,s tim sto necemo bas da merimo,ali mi je logicno jednom ja drugi put on,ili da plati ko pozove,mada posto mi je juce muvalo dala materijal za novu fantaziju,mislim se kad bih izasla s nekim dosta mladjim ko ide u skolu da bih samo ja placala,a on kad dobije peticu na kontrolnom
    Sjajno
    Dovedi me kod tebe, kao kolezu... da razebemo taj truli Zapad
    Everythings Ruined

LindaLee nije na forumu
    Stop vlaznom predstavljanju,obmanjivanju i zastitilazljivaca
    Elita LindaLee (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    4036

koji deo ti se svidja,hardic?

Učlanjen
    19.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    912

Citat Original postavio LindaLee Pogledaj poruku
    koji deo ti se svidja,hardic?
    Promena akumulatora, spremanje ručka, tegljenje kesa iz Carfura ili Lidl-a
    Ono sa maloletnom decom, ne podržavam
    Everythings Ruined

Veoma poznat Butterfly effect (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    22
    Reputaciona moć
    186

Citat Original postavio Hard as a rock Pogledaj poruku
    Znači, nekog sa manga frizurom, ručicama tankim kao pauk, plitkim farmerkama... i naravno, da ebeš ti njega
    Ma jok, ja bi srpsku verziju metrosexsualca.. Da dobre ebe , ali da zna i da kuva

Ja ne znam sta najvise volis da za tebe obucem, ali znam sta najvise volis da sa mene skines... by La petite Maggie

Učlanjen
    19.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    912

Citat Original postavio GoddessFikus Pogledaj poruku
    Ma jok, ja bi srpsku verziju metrosexsualca.. Da dobre ebe , ali da zna i da kuva
    A... pa toga ima na Pinku... ono Menjam Ženu i sl.
    Everythings Ruined

Ističe se Tiranosurus-Žex (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku
    Ova tema nije potekla iz moje glave, zbog cega mi je zao, ali sta da se radi…Ipak, smatram da je veoma interesantna za jednu, nadam se, argumentovanu diskusiju na ljubavi i sexu. Naime, doticna dama koja je kako kaze “u dejting fazi” i naseg je porekla, koja vec duzi niz godina zivi u inostranstvu u jednoj od naprednih i bogatih zapadnih zemalja, pravi poredjenje izmedju muskaraca tamo i muskaraca ovde, pa kaze (radi pojasnjenja, posto citiram njene reci, u daljem tekstu “tamo” je Srbija, “ovde” je strana zemlja: “Tamo muskarac uglavnom cini prvi korak. Ovde ne bas. Tamo muskarac uglavnom placa (pice, veceru sta god). Ovde ne bas. Tamo muskarac nije bas neka pcela radilica po kuci. Ovde se podrazumeva da se kucni poslovi dele. Ja ne smatram da ravnopravnost lezi u tome ko ce da pere sudove ali svakako je prednost kada dvoje rade zajedno i pomazu se. Doduse, ne znam sta bih radila sa nekim bilmezom koji nista ne zna da uradi i koji bi me cekao da mu serviram supicu. Verujem da takve stvari mogu da pokvare stimung u vezi. Odgovornost treba da se podeli. Naravno, ne treba i ne moze se deliti u milimetar.
    Jedna moja prijateljica ovde je zaprosila svog decka. Nije to nista neobicno. Sve moje udate prijateljice u Beogradu su zaprosene. Da li su, generalno, zene tamo pasivnije?“

Nakon ovakvog uvoda, zena kaze da, posto dugo godina vec ne zivi u Srbiji, ne zna kakva je situacija, a da u njeno vreme (pre nekih 20tak godina), muskarci u Srbiji jesu bili mamini sinovi koji su uzimali inicijativu u zavodjenju i bili macho muskarci. I postavlja pitanje da li se, u tom pogledu, nesto promenilo?

Meni licno najzanimljiviji podatak u celoj prici bio je da, prema nekim anketama, u toj zapadnoj zemlji gde ona zivi, 64% muskaraca sedi kada vrsi malu nuzdu, nakon kampanje koja se vodila – nisam sigurna o kakvoj je kampanji rec, ali jedino sto mogu zakljuciti jeste da su izgleda tamo apelovali na muskarce da sede na solji dok piske valjda da ne bi zapisavali wc-solju ili dizali dasku, sto je fuj i nezgodno zenama. Pa se pita da li bi muskarci u Srbiji mogli tako da se izdresiraju (izrazavajuci istovremeno sumnju u to).

Suma sumarum, njeno misljenje je da je sve gore navedeno pitanje ravnopravnosti. Ali ne pitanje ravnopravnosti na papiru nego pitanje ravnopravnosti u svakodnevnom zivotu i u vezi.

https://www.youtube.com/watch?v=_2rIUaReXZ4
    Neću usranu deda mraz kapicu!!!!

Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio GoddessFikus Pogledaj poruku
    a el moze cetvrtmetroseksualac a ti da peres sudove

Elita
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Da sede kad pišaju? Šta će da bude sledeće? Da ih vode triput dnevno da prvog drveta?
    "Ubiću ga ako čučne kad piša", što reko Gidra.

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Mene obicno zovu dzenderusom (asocijacija od gender centra koji djeluje pri vladi), a onda sretnem muskarca koji u svom stanu sve radi sam, a meni kaze da sam patrijarhalno vaspitana...

A inace, dobro jbe...

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

ма да бре
    ви сте листом ненормалне
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    354

Citat Original postavio Gazdarica Pogledaj poruku
    Mene obicno zovu dzenderusom (asocijacija od gender centra koji djeluje pri vladi), a onda sretnem muskarca koji u svom stanu sve radi sam, a meni kaze da sam patrijarhalno vaspitana...

A inace, dobro jbe...
    Onda i da mu se oprosti mnogo stosta
    Meni je ta ideja o muskarcu koji piski sedeci bas onako...neobicna Uopste nisam znala da je takvo sto izvodljivo Na stranu razlike u mentalitetu, kulturi i sl., ipak mi se cini da je macho imidz koji furaju nasi momci u velikom broju slucajeva samo maska za nesigurnost, a u dobroj meri i za nesposobnost. Ne volim kad muskarac previse naglasava svoju "muskost", odma mi tu nesto ne shtima
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Elita
    Učlanjen
    08.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa, naravno... Moraju necim da se razmecu, kako bi u sopstvenim ocima dobili na vrijednosti...
    I eventualno, sto bolje se prodali...

Poznat Sally_Solomon (avatar)
    Učlanjen
    31.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    217

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku

Ma najbolje da pretvorimo muskarce u mentole koji su nesposobni za bilo kakvu samostalnu radnju i koje treba vijati i govoriti kako da pisaju sta da oblace, jao ne mogu povraticu ..
    Freedom is just another word for nothing left to lose

Primećen član propelerhead (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ovo je usko povezano sa nečim o čemu odavno trubim - da su balkanske žene usvojile zapadnjački promiskuitet,a zadržale istočnjačku pasivnost i koriste ovo da nemilosredno manipulišu svim muškarcima koji nisu dovoljno kvarni da im odgovore na način na koji zaslužuju. To što je normalno da se riba na žurci napije i kresne s nekim nepoznatim,ali nenormalno da zaprosi ili priđe ili da se naprosto potrudi oko nečeg sasvim objašnjava aktuelnu situaciju. Devojke zemlje Srbije danas veoma liče na aždaje koje pristojnim muškarcima lome glavu,ali to će se jednog dana vratiti kao bumerang.
    Jedan od razloga što jedva čekam da diplomiram i emigriram.

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

и направиш супер бумеранг
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Elita Stroncijum (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1020

Citat Original postavio propelerhead Pogledaj poruku
    Ovo je usko povezano sa nečim o čemu odavno trubim - da su balkanske žene usvojile zapadnjački promiskuitet,a zadržale istočnjačku pasivnost i koriste ovo da nemilosredno manipulišu svim muškarcima koji nisu dovoljno kvarni da im odgovore na način na koji zaslužuju. To što je normalno da se riba na žurci napije i kresne s nekim nepoznatim,ali nenormalno da zaprosi ili priđe ili da se naprosto potrudi oko nečeg sasvim objašnjava aktuelnu situaciju. Devojke zemlje Srbije danas veoma liče na aždaje koje pristojnim muškarcima lome glavu,ali to će se jednog dana vratiti kao bumerang.
    Jedan od razloga što jedva čekam da diplomiram i emigriram.
    Jeste.Vratiće im se. A onda će da crknu qčke i da nas mole da budemo baye.
    E, onda ćemo divljački da ih posjedujemo, da im pokažemo ko je gazda.
    A do tada, nalegni ti na knjigu, pa emigriraj da vidiš kakve ljepote sve ima drugde i kako su to sve fine i podatne pastirice sa tijelima boginja...ne ko ove naše aždahe glavolomke bez duše

Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio Stroncijum Pogledaj poruku
    Jeste.Vratiće im se. A onda će da crknu qčke i da nas mole da budemo baye.
    E, onda ćemo divljački da ih posjedujemo, da im pokažemo ko je gazda.
    A do tada, nalegni ti na knjigu, pa emigriraj da vidiš kakve ljepote sve ima drugde i kako su to sve fine i podatne pastirice sa tijelima boginja...ne ko ove naše aždahe glavolomke bez duše
    Pa lako je tebi ako si kvaran i nepristojan
    tesko je ako nisi

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

nekako sa godinama, sve se bolje snalazim i volim svoju ulogu zene i sve mi manje smeta ako je on muskarac.....naravno, ne dam se izrabljivati ali da volim da mu ugodim, pa volim....a i on meni ugadja samo na drugi nacin....volim te razlike izmedju muskaraca i zena.....
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Veoma poznat QueenOfClubs (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Citat Original postavio GoddessFlertus Pogledaj poruku
    Да те упознам са неким а?

Slične teme

1. Zenska inicijativa
    Autor srbijadamus u forumu Žene
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 17.06.2009., 16:48
  2. inicijativa...
    Autor rile_laki_oblak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 12.07.2007., 11:48
  3. Inicijativa za organizovanje Kongresa za borbu protiv bele kuge
    Autor DoktoriCCCCa u forumu Dom i porodica