Rat pomoću štapa i kanapa

Od 12. februara do 18. marta Pemberton je tražio tri puta prijem kod mene. Oni nisu bili sigurni da li mi imamo ruski protivraketni sistem S-300. Taj sistem je Generalštab Rusije hteo da nam da, ali Boris Jeljcin nije, jer se zalagao za nenarušavanje odnosa sa Amerikom, s obzirom na to da je Rusija u to vreme bila u nezavidnoj situaciji. Međutim, i naša nekooperativnost prema Jeljcinu, dve- tri godine pre agresije, bila je bitan činilac zašto nismo dobili S-300.
Ето...
 
Ko god misli da je VJ mogla da pobedi NATO, taj je lud. Niko nije ni ušao u rat da pobedi NATO, vojska je bila protiv rata, svesna da sledi velika pogibelj i razaranja, ali uslovi koji su nam nametnuti, naterali su nas da branimo zemlju. Znači, nismo mi pobedili NATO, ali smo ih otporom naterali da ipak nastave da traže političko rešenje, jer im nije uspeo plan da ostvare svoje ciljeve za tri dana.:worth::worth::worth:
 
Podaci o broju oborenih aviona NATO su različiti. Vi u knjizi navodite da su oborena samo dva?

To su samo podaci za ono za šta imamo materijalni dokaz. Suština je da kad su avioni F117A poletali iz Avijana da se vrate u Ameriku, četiri nisu poletela. Ne znam zašto. Broj izgubljenih aviona NATO krije ko zmija noge. I to će se poslednje saznati, ko zna kad.
 

Back
Top