e da smo lopatom tukli dezurne dusebriznike onda...

jeremijabg

Poznat
Poruka
9.920
evo sve vidljivijih rezultata hajke dusebriznika zbog Crne Reke...ovo je samo mali pokazatelj...Subotica je relativno mali grad....kakva li je situacija onda u vecim?znam :"vazno je da niko nikog nema pravo da udara lopatom"

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-08-07-2009/subotica-na-heroinu

P.S.i nemoj opet da kukate kako je vest iz Kurira vec se bolje zapitajte zasto nemate ovakve vesti u ostalim medijima
 
Poslednja izmena od moderatora:
Meni link ne radi. Da li neko od vas ima isti problem?

alergičan ti komp na kurir...:mrgreen:


Subotica na heroinu!
Nacionalna strategija za suzbijanje narkomanije u Subotici svela se na "mahanje flajerima" i marketing, a sve je više narkomana, tvrdi Slavica Grgurović, predsednica Udruženja za borbu protiv narkomanije


evo ti naslov...:lol:
 
Meni link ne radi. Da li neko od vas ima isti problem?

Meni radi, a piše ovo:

SUBOTICA - Predsednica Udruženja za borbu protiv narkomanije Slavica Grgurović (49) tvrdi da je Subotica već godinama prepuna droge i narkomana, a da odgovorni moraju bar da utrostruče napore da se ovo zlo na severu Vojvodine bar donekle smanji. Grgurovićeva naglašava da se postojeća Nacionalna strategija za suzbijanje narkomanije ipak svela na "mahanje flajerima" i marketinške propagandne akcije bez ozbiljnog efekta.
Grgurovićeva otvoreno govori da se u borbu protiv narkomanije upustila pre više godina iz sopstvenog tužnog iskustva, jer joj je jedan od sinova, nažalost, zavisnik od droge.
- Za mene nema nazad, jer koliko pomažem drugima, toliko činim i da rešim problem u sopstvenoj kući. Znači, iz ličnog iskustva ušla sam u srž problema i ne mogu me nikakvi kvazistručnjaci obmanjivati friziranim podacima, koji služe da nadležni šminkaju stvarnost zbog političkih poena. U samoj Subotici prikazuju kako, navodno, ima 1.380 registrovanih narkomana, da bi vam u samoj policiji priznali da je taj broj u stvari oko 5.000 zavisnika od droge, što se u realnom životu može množiti i sa tri puta toliko. Lekovi, blokatori na heroin, recimo "naloreks", koje sam lično kupovala sinu za 100 evra, ne nalaze se na zvaničnoj listi lekova. Taj blokator se švercuje, a podleže kazni onaj kod koga se pronađe, jer kada bi se zvanično uvozio, bili bi tačniji podaci i o broju narkomana, a to neko neće da zna - priča Grgurovićeva.
Ona smatra da slučaj sa hajkom nekih medija protiv lečenja u prihvatilištu u Crnoj reci nema poštenu pozadinu i nameru.
- Otac Branislav Peranović je jedan od retkih koji se uhvatio u koštac sa problemom. Nisam, naravno, za nasilje. Ajde ovako. Kad su naš ministar Tomica Milosavljević i ostali pametnjakovići toliki borci protiv narkomanije, evo, nudim mu sina zavisnika od droge na nekoliko dana da brine o njemu, pa ako izdrži, neka ja idem u zatvor. Lako je da teoretišu. Padom oca Branislava i takve njegove istrajne borbe protiv ovog zla, pala je država na iskrenom ispitu - priča nam sa gorčinom Slavica Grgurović.
Grgurovićeva nam u centru Subotice pokazuje "državnu strategiju" na delu.
- Samo u dve ulice u centru Subotice, u Borisa Kidriča i Dimitrija Tucovića, imate 47 ekspozitura banaka, a sve što nisu banke su igraonice, teretane, kafići i kladionice. I sad neko brine o Subotici, o mladima i perspektivi Srbije. Pa ko tu brine o bilo čemu - pita se uz gorak osmeh predsednica Udruženja za borbu protiv narkomanije.

Prokletstvo

Od Verice Grgurović saznajemo i za zaključke sa Susreta republičkih javnih tužilaca, održanog maja ove godine na Paliću.
- Činjenice kojima barataju tužioci su da je više od 65 odsto krivičnih dela na teritoriji Srbije vezano za problem narkomanije. A to znači da, kad čujete za tuče zbog dilovanja narkotika, porodično nasilje, trgovinu ljudima, prostituciju, pljačke, razbojništva ili ubistva, sve to u više od šezdeset odsto potiče od najvećeg zla prošlog i ovog veka, od prokletstva narkomanije - priča naša sagovornica.
 
evo sve vidljivijih rezultata hajke dusebriznika zbog Crne Reke...ovo je samo mali pokazatelj...Subotica je relativno mali grad....kakva li je situacija onda u vecim?znam :"vazno je da niko nikog nema pravo da udara lopatom"

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-08-07-2009/subotica-na-heroinu

P.S.i nemoj opet da kukate kako je vest iz Kurira vec se bolje zapitajte zasto nemate ovakve vesti u ostalim medijima

U Subotici ima dosta sektaskih predstavnika,to ne znaci da su Suboticani vise sektasi od recimo Vranjanaca.
 

Back
Top