Krsta

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Konsultant za elektronsko poslovanje Dragan Varagić:
Tržište internet oglašavanja u Srbiji vredno 6 miliona evra
Autor: Beta | 08.07.2009. - 14:03

Tržište oglašavanja u Srbiji u 2008. godini je bilo vredno između četiri i šest miliona evra, izjavio je danas konsultant za elektronsko poslovanje Dragan Varagić.

On je na seminaru o internet oglašavanju nekretnina u Privrednoj komori Srbije kazao da između 30 odsto i 50 odsto tog tržišta zauzimaju sajtovi medijske kuće B92 i dnevnih novina Blic.
Internet kompanije sa najvećim prihodom u Srbiji su Httpul (Httpool), Infostud i Krstarica, kazao je Varagić, koji je i profesor Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu.
On je kazao da veliki deo prihoda tih kompanija dolazi od internet oglašavanja. Prema podacima Agencije za privredne registre, firma za oglašavanje Httpul u 2008. je imala prihod od 88,5 miliona dinara, što je 80 odsto više nego prethodne godine i profit od 12 miliona dinara.
Sajt za obrazovanje i zapošljavanje Infostud lani je imao prihod od 75,5 miliona dinara, što je 2,2 puta više nego 2007. godine, a profit je iznosio 37,9 miliona dinara.
Internet pretraživač Krstarica u 2008. je imao prihod od 31,5 miliona dinara, što je oko 20 odsto više nego prethodne godine, a profit je iznosio 408.000 dinara.
Prema podacima Ministarstva za telekomunikacije Srbije, najposećeniji svetski sajtovi u Srbiji su internet pretraživač Gugl, društvena mreža Fejsbuk i sajt za razmenu video sadržaja Ju tjub, a najposećeniji srpski sajtovi su B92, Blic, Krstarica i Infostud.

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=100817

:per:
 
Pre moje registracije-Forum Politika je imao manju posecenost..
Zahvaljujuci mojim interesantnim temama-Forum Politika je postao daleko najposeceniji Forum Krstarice..

Iskrene Cestitke Krsti na uspesnoj poslovnoj 2008 godini...
 
mislim da bi krsta trebala clanovima sa vecim brojem postova da dodeljuje neku simbolicnu nagradu. npr. neko letovanje u nekom egzoticnom mesto ili tako sto:rtfm::rtfm::rtfm:
 
tema jeste za razmisljanje

dal nekad pogledate sta sve pisete, kolicinski i sadrzajno, mislim na sve forumase sa preko par stotina postova. o onima sa preko par hiljada postova da i ne pricam.

eto, ocito se to prodaje
 
A koliki je moj deo ???
maratonci_faca_5.jpg
 
tema jeste za razmisljanje

dal nekad pogledate sta sve pisete, kolicinski i sadrzajno, mislim na sve forumase sa preko par stotina postova. o onima sa preko par hiljada postova da i ne pricam.

eto, ocito se to prodaje

Шта предлажеш?Да заштитимо интелектуалну својину?:think:
 
Шта предлажеш?Да заштитимо интелектуалну својину?:think:

i mene malo muci

ili da obustavim stancovanje

stalno ima neko ko provocira, a onda se neko primi, i...igranka bez prestanka

doduse ja se i ne obracam prstalicama rezima, nema leba

ali se trudim da se puno ne iskrivluje nedavna proslost. mladima treba posteno reci sta je bilo i kako. to mi je jedini motiv
 
Čestitam na uspešnoj 2008!!!:vatromet::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:

Mislim da je pravi čovek koji treba da dobije nagradu jnikola78,biću iskren,on se registrovao 13.Aprila 2009.,a već ima preko 4000 postova i u isto vreme je član na mnogo foruma i tamo takođe aktivan sa 1000+ postova.
 
Poslednja izmena:
mislim da je neka zlatna sredina oko 20 postova dnevno, koji manje vise, ali...
ali imati pedeset sto postova dnevno je malo previse
 

Back
Top