INF. O PSIMA ZA ONE KOJI MOGU I ZELE POMOCI
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: INF. O PSIMA ZA ONE KOJI MOGU I ZELE POMOCI

Domaćin EGYPTIAN CAT (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Thumbs up INF. O PSIMA ZA ONE KOJI MOGU I ZELE POMOCI

Naisla na 2 psa starosti oko 5 mes (proizvoljna odredba). Ok odnos prema ljudima, deluju zdravo, ali ne ostavljaju utisak vlasnickih ili bar pasa pod necijim starateljstvom, sto se moze proveriti.

Ostavila sam im hranu, vodu.

Nalaze se (rekla bih) nedaleko od mesta gde onaj "dobri" cika izbacuje pse iz camca i "pomaze" im da sto pre odu Bogu na istinu.

Vise podataka zainteresovanima za vecu pomoc psima od one koju sam mogla pruziti - na pp.

Foto: Tanja MB

P.S. Nisam mogla da uljubicastim slova, a mozda ni fotku da postavim - Krsta nam nesto ne funkcionise najbolje...
    Poslednji put ažurirao/la EGYPTIAN CAT : 08.07.2009. u 16:23
    Uzivaj u zivotu, suvise je kratak.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano Re: INF. O PSIMA ZA ONE KOJI MOGU I ZELE POMOCI

Oko 18 i 15, u okolini knjizare Plato u centru Beograda vidjen veci (prljavo) beli pas sa retkim, krupnim smedjim sarama. Prednja leva sapa je ocigledno povredjena, jer se pas s naporom oslanja na tu nogu i prilicno tesko hoda.

Pretpostavljam da mu je oblast kretanja u okolini pomenute lokacije. Nisam bila u prilici da fotografisem (radi priloga) i ostavim hranu/vodu.

Ukoliko je neko voljan da pomogne - informacija je ostavljena.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Musko stene staro oko 2 - 2,5 meseca (slobodna procena) ostavljeno pre 2-3 dana u Mirjevu, kod mirjevske policijske stanice. Malisa je pretezno crn, donji deo tela belicasto obojen. Deluje zdravo, lepo jede i pije (kad ima sta..), vrlo druzeljubiv, ali je bez vlasnika, po onome sto videh.

Juce je dobio od mene sve sto je mogao od prve pomoci (a uz njega i jos dva nesto starija psa). Ukoliko je neko spreman da ga usvoji ili pomogne, moze se raspitati u pomenutoj instituciji.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Pre sa vremena sam naišao na malo štene u Makedonskoj ulici, između broja 28 i broja 32.
    Štene deluje čisto, ali veoma tužno zavija i cvili - traži gazdu ili majku. Deluje kao da se izgubio ili da su ga ostavili.
    Nije želeo da pođe sa mnom. Kada sam ga uzeo u naručje nije se opirao dok se nisam udaljio dvadestak metara, kada je počeo strašno tužno da zavija i da se otima. Kada sam ga spustio na zemlju, vratio se nazad gde sam ga i našao. U datom trenutku sam pomislio da je to bolje rešenje, jer bi možda gazda ili majka mogli da ga traže, ili je bar mališa tako mislio.
    Ostavio sam mu "Royal Canin" za štenad. Jeo je koliko je mogao. Ima zdrav apetit, i voli da se igra, samo je strašno tužan što je ostavljen.
    Ako neko može da pomogne, ima neki savet, ili zna vlasnika ili majku šteneta, ja ga najljubaznije molim da se javi ili da nešto poduzme.
    Obiću ću štene popodne.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Malisa je, verovatno, ostavljen. Da li je to uradila mama pa ce se vratiti ili neko drugi (pa se nece vratiti) - pitanje je...

Nadam se da je jos neko naisao osim tebe. Ja obicno ne prolazim tu radnim danima, a za prosli vikend ga nije bilo, bar ne onda kada sam prosla Makedonskom.

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Juče sam popodne, ponovo prošao tuda, ali ga nisam našao. Da li je otišao, sakrio se ili je našao mamu ili gazdu, ne znam...
    Valjda mu je dobro.
    Šta se inače radi u ovakvim slučajevima?

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Nista pametno i konkretno ne mogu da ti odgovorim na vrlo logicno pitanje.

Posto sam, u nekom momentu shvatila, da cu uglavnom morati da se oslanjam na sebe, a nakon vise godina da ni to oslanjanje "na sebe" nije bez granica - dosla sam do toga da cinim ono sto realno mogu, a o svemu sto vidim da je van moje moci - pokusam da obavestim siri auditorijum u nadi da mozda neko moze pomoci.

Ako postoji bolje resenje od ovog mog, koje je daleko od pravog, volela bih da ga cujem .
    Poslednji put ažurirao/la EGYPTIAN CAT : 09.08.2009. u 20:48

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Danas sam i ja prosla Makedonskom oko 13,15 h. Nije bilo psa, ali je vec dosta vremena proslo od momenta kada si ga video i nahranio. Sta reci dalje...

Inace, ni psi iz posta # 4 danas nisu bili na mestu gde su vidjeni kada je post pisan. Mogu samo da se nadam da su ok, jer im to zelim.

Zainteresovan član KetiLi (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

zar nema odredjenih drustava za zastitu, pogotovo nvo koja mogu pomoci tamo gde pojedinac ne moze?gde mi to zivimo....
    Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Zainteresovan član KetiLi (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

saznaste li kome zvanicno ovakve situacije mogu da se prijave ? osim ovci (verovatno).
    Cega se pametan stidi, time se budala ponosi.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Exclamation Re: INF. O PSIMA ZA ONE KOJI MOGU I ZELE POMOCI

Da ne bih otvarala novu temu (za sad) postavljam molbu jedne poznanice kojoj je nestao pas + link za pogledati fotografiju psa.

https://www.facebook.com/photo.php?pid=30587054&l=386a02f577&id=1302595336
    za fotografije

Nestao mi je, nama, Egzi iz bloka 70. Nema ga vec cela cetiri dana. Sumnjam da su ga komsije ubile ili negde odvezle. Ako je ovo drugo, molim vas da obratite paznju u vasem kraju na crnog psa kratke dlake, ima pecate po telu (duga prica), srednje je velicine, oko 15 kg. Ako jos ima ogrlicu ona je crno-zute boje, zakacenu sapicu narandzaste plastike gde je moj broj telefona. Cipovan je, ali sta to vredi...Veoma je ljubopitljiv, dobrocudan, maza celog kraja. Ocajna sam, pomozite"

Ako nesto znate ili mozete uciniti, posaljite informaciju postom na ovoj temi. Hvala.
    Poslednji put ažurirao/la EGYPTIAN CAT : 31.12.2009. u 13:30

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Citat Original postavio KetiLi Pogledaj poruku
    zar nema odredjenih drustava za zastitu, pogotovo nvo koja mogu pomoci tamo gde pojedinac ne moze?gde mi to zivimo....
    Odredjena Društva za Zaštitu Životinja postoje i do njihovog kontakta je veoma lako doći. Jedna caka samo - Društva za Zaštitu Životinja takodje čine pojedinci kojima je, takodje, kao i samim društvima, potrebna pomoć - pre svega gradjana u sredinama u kojima su aktivni/a.

Evo ti par smernica pa vidi šta možete da uradite za mališu:

Feniks - 064 253 7115
    EI17 - 063 840 2643
    NOA - 060 358 2362
    ORCA - orcabeograd@yahoo.com

Sretno,
    Teja & zverovi

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

I dalje je aktuelna inf. za post br. # 12. Za sad postoji sumnja da pas nije slucajno nestao, mislim da je i reagovano u najblizoj policiji, ali da nije bilo pozitivnog efekta za psa i one koji pokusavaju da ga nadju. Mozda ipak, neko od nas sa foruma, nesto sazna ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio KetiLi Pogledaj poruku
    S obzirom na nase okolnosti , u ovakvim slucajevima samo pojedinac moze nesto da uradi, a na takvog pojedinca se dugo ceka. Necu nikad da zaboravim sledecu scenu: novogodisnji praznici, histerija, pijaca prenatrpana, a na udarnom mestu lezi mali pas, u lokvi krvi, na snegu.Svi ga vide ali ga i ne vide. Naravno da prica ima srecan kraj, malisa je zasiven i lecen, ali cinjenica da mu niko nije prisao ( jedan prodavac mi je rekao da je pas lezao najmanje nekoliko sati) je porazavajuca.

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio EvaEva Pogledaj poruku
    S obzirom na nase okolnosti , u ovakvim slucajevima samo pojedinac moze nesto da uradi, a na takvog pojedinca se dugo ceka. Necu nikad da zaboravim sledecu scenu: novogodisnji praznici, histerija, pijaca prenatrpana, a na udarnom mestu lezi mali pas, u lokvi krvi, na snegu.Svi ga vide ali ga i ne vide. Naravno da prica ima srecan kraj, malisa je zasiven i lecen, ali cinjenica da mu niko nije prisao ( jedan prodavac mi je rekao da je pas lezao najmanje nekoliko sati) je porazavajuca.
    To sto si napisala u prvoj recenici je (do sada) i moje iskustvo, a jos ima dosta onih koji slicno misle i slicno prolaze. Zale mi se poznanici kada zovnu organizacije da dobijaju savete u kriznim momentima - a savete znamo i mi (kazu oni), nama treba konkretna pomoc itd, itd... - da ne prepricavam. Jasno je.

Primer koji si napisala je stvarno porazavajuci. Secam se pre 10-ak g kako sam jurcala kod veta sa ulicnom mackom u torbi, koju sam jedva tamo smestila, zato sto joj je pas rastrgao deo mekog tkiva jedne zadnje noge. Kosulja mi je bila krvava, a bila sam na putu za posao. Srecom se dobro zavrsilo. Valjda to znaci da ima Boga (ili sta vec) u tako nekim momentima i za neke od zivotinja koje pokusavamo spasiti i za nas pojedince koji se trudimo, posto nazalost, ne mozemo svima pomoci pa na teme da se postavimo....

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Thumbs up Re: INF. O PSIMA ZA ONE KOJI MOGU I ZELE POMOCI

Citat Original postavio EGYPTIAN CAT Pogledaj poruku
    Da ne bih otvarala novu temu (za sad) postavljam molbu jedne poznanice kojoj je nestao pas + link za pogledati fotografiju psa.

https://www.facebook.com/photo.php?pid=30587054&l=386a02f577&id=1302595336
    za fotografije

Nestao mi je, nama, Egzi iz bloka 70. Nema ga vec cela cetiri dana. Sumnjam da su ga komsije ubile ili negde odvezle. Ako je ovo drugo, molim vas da obratite paznju u vasem kraju na crnog psa kratke dlake, ima pecate po telu (duga prica), srednje je velicine, oko 15 kg. Ako jos ima ogrlicu ona je crno-zute boje, zakacenu sapicu narandzaste plastike gde je moj broj telefona. Cipovan je, ali sta to vredi...Veoma je ljubopitljiv, dobrocudan, maza celog kraja. Ocajna sam, pomozite"

Ako nesto znate ili mozete uciniti, posaljite informaciju postom na ovoj temi. Hvala.
    Pas je pronadjen i ceka udomljenje. Zelim mu sve najbolje .

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio Teja Pogledaj poruku
    Odredjena Društva za Zaštitu Životinja postoje i do njihovog kontakta je veoma lako doći. Jedna caka samo - Društva za Zaštitu Životinja takodje čine pojedinci kojima je, takodje, kao i samim društvima, potrebna pomoć - pre svega gradjana u sredinama u kojima su aktivni/a.

Evo ti par smernica pa vidi šta možete da uradite za mališu:

Feniks - 064 253 7115
    EI17 - 063 840 2643
    NOA - 060 358 2362
    ORCA - orcabeograd@yahoo.com

Sretno,
    Teja & zverovi
    Zakasnila si sa inf nekih 5 meseci . Mozda ce pomoci nekom drugom mada mislim da ovde ljude uglavnom imaju slicne inf i dovoljno iskustava sa drustvima, ali nije zgoreg podsetiti.

Iskusan Maha-maja (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    119
    Reputaciona moć
    236

Imam jednu ''muku'', elem, na Savskom keju sam se bas, bas : ) sprijateljila sa jednim PREDIVNIM MESANCEM,
    cista ljubav na 1. pogled. On nema nikakvu ogrlicu, nije sterilisan i koliko sam videla nije cipovan.
    Za sada ima kucicu pored montazne zgrade ''Gradskog zelenila'' i cuvar ga hrani, a od skora i ja.
    Medjutim, uskoro se cuvarska kucica uklanja, samim tim i kucica za psa.
    A koliko sam cula, sefovici GZ pas ''ide na nervr'' jer joj gazi cvece, i rado bi ga dala sinterima : (
    Pitanje je sledece, ja bih ga usvojila, on me prati svako vece do kuce, oko 1 km ,
    ali kad stignemo do ulaza, ostaje napolju, nece da udje. Probala sam i sa mamcem tipa hrana, ma jok, on ceka da ja ''stignem na sigurno'' i vraca se nazad kilometar...
    Odrastao je pas, ne znam koliko bi uspeo da se prlagodi kucnim uslovima ?
    Pas je inace u relativno dobrom stanju, prepametan je, prelep...ma cista poezija. Ajmo neki savet, praktican, ima li ko iskustva sa usvajanjem odraslog psa ?
    Poslednji put ažurirao/la Maha-maja : 15.07.2010. u 09:16
    Ako ne razumeš moje ćutanje, nećeš razumeti ni moje reči...

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Citat Original postavio Maha-maja Pogledaj poruku
    Imam jednu ''muku'', elem, na Savskom keju sam se bas, bas : ) sprijateljila sa jednim PREDIVNIM MESANCEM,
    cista ljubav na 1. pogled. On nema nikakvu ogrlicu, nije sterilisan i koliko sam videla nije cipovan.
    Za sada ima kucicu pored montazne zgrade ''Gradskog zelenila'' i cuvar ga hrani, a od skora i ja.
    Medjutim, uskoro se cuvarska kucica uklanja, samim tim i kucica za psa.
    A koliko sam cula, sefovici GZ pas ''ide na nervr'' jer joj gazi cvece, i rado bi ga dala sinterima : (
    Pitanje je sledece, ja bih ga usvojila, on me prati svako vece do kuce, oko 1 km ,
    ali kad stignemo do ulaza, ostaje napolju, nece da udje. Probala sam i sa mamcem tipa hrana, ma jok, on ceka da ja ''stignem na sigurno'' i vraca se nazad kilometar...
    Odrastao je pas, ne znam koliko bi uspeo da se prlagodi kucnim uslovima ?
    Pas je inace u relativno dobrom stanju, prepametan je, prelep...ma cista poezija. Ajmo neki savet, praktican, ima li ko iskustva sa usvajanjem odraslog psa ?
    Ono što meni pada na pamet je blaga sedacija tokom transporta do usvojitelja sa kućom i ograđenim dvorištem ali niko ne garantuje da će to proći kako treba. Pokušavali su ljudi da usvoje jednu lunjaricu iz lokalnog azila ali je muka što žive preblizu mesta sa kog je pas odveden u azil i on je nekoliko puta bežao nazad dok ljudi konačno nisu odustali a njega usvojila jedna baka čija je unuka i učestvovala u njgovom pripitomljavanju tu, kod zgrade.

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    355

Sad nesto gledam naslov ove tvoje teme Cat, i kapiram da oni koji zele obicno ne mogu pomoci, a oni koji mogu - ne zele da pomognu.

Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    301

uvek bilo, ali sam ipak, za poneke, mogla da napravim razliku, pa se tesim time...

Učlanjen
    07.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    78

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku
    Sad nesto gledam naslov ove tvoje teme Cat, i kapiram da oni koji zele obicno ne mogu pomoci, a oni koji mogu - ne zele da pomognu....[/IMG]
    Da G14. Vrlo cesto pomislim na ovo sto si napisala. Poslednji put je to bilo juce dok sam hranila neku macu i slusala zalopojku jedne zene kako macki nije lako - psi, hrana, voda.... Koliko znam, ona nema ni jednu zivotinju (mozda, nema uslova, ne znam, ali to nije saopstila), nisam sigurna da doticnoj donosi neku hranu (mota se, inace, po kraju gde je i macka), a ja ih imam vise komata, hranim i lecim (koliko mogu) razne zivuljke i opet odvojim bar 1x nedeljno vreme da nahranim i napojim i ovu i ostavim joj hrane za jos neki dan. Ali, nije doticna gospodja jedini slucaj, kao sto ni ja nisam jedina na po nekom "borbenom" zadatku ...

Slične teme

1. koliko nam knjige mogu pomoci...
    Autor ariela u forumu Žene
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 24.06.2008., 20:36
  2. Studenti koji zele u USA.....
    Autor symbad u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.11.2006., 13:39

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu