Hitno! POMOC!

Litthia

Početnik
Poruka
8
Molila bih vas za pomoc, posto smo posetili vec nekoliko veterinara i niko ne moze da otkrije o cemu se radi.
Imamo psa, rasa nemacki boxer, star je 8 godina. Nije nikada imao vecih zdravstvenih problema, ali u petak je njegovo stanje postalo jako ozbiljno.
Nije mogao da ustane odmah, bio je ukocen i cudno je izgedao. Pozvali smo veterinara i on je posumnjao da upalu nerava zadnjih nogu i dao mu 5 injekcija, medjutim uvece mu se stanje pogorsalo. Dobio je nagon za povracanjem, ali nista nije izbacivao osim bele pene. Pokusavao je da se zavlaci svuda po dvoristu, kopao rupe, dahtao, a stomak mu je bio tvrd i jako natecen. Kada su uvece dosli veterinari, bilo mu je bolje i poceli su sa terapijom. Oni su rekli da je to zato sto mu je stomak prepun gasova. Par dana je bio relativno dobro sve do jutros, kada je prestala terapija. Opet mu je otekao stomak i hitno smo ga odveli na ultrazvuk. Pre toga dosao je veterinar i probusio mu stomak iglom da bi ispustio vazduh, posle cega mu je momentalno bilo bolje, povratila mu se boja sluzokoze i zivnuo je. Prema recima veterinara, sve je u redu sto se ultrazvuka tice, ali ne znaju sta mu je. Cekamo rezultate krvi, a veterinari su posumnjali i na tumor posto su napipali neku izraslinu na tankom crevu. Predlozili su i da bude par dana na infuziji ukoliko bude potrebe za operacijom. Njegova majka je imala torziju zeluca, ali veterinari su odbacili tu mogucnost, kao i dilataciju. Zaboravila sam da napomenem da sve vreme pije ogromne kolicine vode i uvek trazi jos, a i stolica mu je jako tamne boje. Sve vreme je jeo normalno, mada smo mu smanjili kolicinu hrane. Posto nekoliko veterinara ne moze da zakljuci sta mu je, da li vi nesto naslucujete iz ove price?
Hvala unapred.
 
neznam sta da ti kazem to su kriticne godine za boxera zelim da ti se pas sto pre oporavi a,a to sto kopa rupe to je za njih normalno sklanjaju se da ih niko negleda kada im je lose.....zao mi je:(
 
To sto nekoliko veterinara ne moze da zakljuci ne mora puno da znaci. Mozda da probas da nadjes nekog jos boljeg veterinara. Oni su ti ko doktori. Ima ih raznih.
Pretpostavljam da imas muzjaka po tekstu? Kod zenki mnogo vode moze da ukazuje na upalu materice. Odakle si?
 
Nisam ni vet ni dr, ali sam pretpostavila sto i MM. Tamna stolica zna da bude zbog cira. Bolovi mogu da budu vrlo jaki, a cela stvar teska i za coveka, kamoli za psa koji ne zna da kaze sta mu je. Ja bih pitala veta kako taj deo price mogu proveriti.
 
Hvala svima na odgovorima! Nije me bilo ovde, poshto smo svi bili van sebe i po ceo dan sa kucom.
Oporavio se, zakljuchili su na osnovu krvne slike da je jak gastritis. Vishe mu necemo davati granule, sada jede samo kuvanu hranu i dnevno jedan vocni obrok. :D
Kao nov! :) :) :)
 
Pa dobro, nabrojala sam ti tri vrste granula koje bi smeo da jede, naravno, odgovarajuću vrstu, prema njegovim dimenzijama, starosti i zdravstvenom stanju. Meradog su najjeftinije od njih, a vrlo "lagane", pirinač, povrće i piletina.
 
Molim vas, moja kuca se ostenila pre oko 2 meseca, izgubila je dlaku ispod vrata, i t proredjuje joj se oko stomaka i pazuha. Mrsava je, ali znam da je to zbog dojenja. Zna li neko zasto joj se to desava??? Help!! :(
 
Pa zbog dojenja, i sama si rekla. Hrani je mnooogo kvalitetnije nego dosad, tretiraj je protiv glista (proveri u veterinarskoj apteci šta sme da dobije od tableta protiv glista s obzirom da doji) i pred sledeće teranje dobro razmisli šta ćeš sa njom, da li ćeš da je pustiš da se pari, da je čuvaš ili da je sterilišeš.

(Molim modle da spoje ovo sa Pitajte u vezi zdravlja.)
 

Back
Top