Problem oko kompa!!!!

Србодер

Zainteresovan član
Poruka
497
Nisam znao gde da stavim ovu temu pa sam je stavio ovde jel imam osecaj da vi bolje znate o ovom problemu!!!

Kao sto sam rekao imam problem, evo problema:

Kada pocnem da igram neku igricu komp radi sve normalno, za jedno 5-10 minuta komp pocne da secka zestoko da ne mogu nista da igram sescka secka jedno 20 sec i oprt posle 5-10 sec on pocne da secka i sve tako, i to me uzasno nerivira!!! A kada idem na internet ili nesto drugo uglavnom za to vreme ne igram igrice ali kad pocnem da igram igrice on me zajebava!! Jel zna neko u cemu je problem? Ako zna nek odgovori bicu mu zahvalan!!

Konfiguracija kompa:
AMD athlon(tm) 64 X2 dual
core processor 5200+
2.71 GHz. 2.00 GB of Ram
Graficka ASUS EAH3650 series

POzdrav!!!!!!
 
Evo graficke:
Powered by ATI ASUS EAH3650
Bus type PSI Express 2.0
Memory size 1024 MB
pise da imam memory size 1024 mb-a a u prodavnici kze da je 512 Mb!! Sad ne znam!!
Komp sam kupije ceo znaci u novinama sam video i otisao u radjnu kupio za 22450din. valjda nisam siguran!! Posle mesec dana sam odneo u servis hard disk se raspao!! Posle toga sam stavio svoj hard disk!! Pa windows xp nije hteo sve je prijavljivao neki error u vezi pshihical memory pa sam ubacio Windows Vistu sa kojom je komp perfektno radio nije se uopste kocio niti seckao sve je radisli sve dok mi nije istekao licenc kay!! Onda sam ponovo ubacio xp i sada me zajebava!!!
 
Poslednja izmena:
MIslim da bi to trebalo da bude Radeon HD 3650. U svakom slucaju, ne bi smelo da ti pravi problem sa tim relativno matorim igrama. Kako stojis sa drajverima (za graficku, naravno)? Mozda su ti ostali instalirani oni sa Viste pa sad oni prave konflikt sa XP-om. Predlazem da instaliras najnoviji drajver za tvoju graficku za XP (s tim da prvo izbrises stari), ako znas kako. Ako ti je komp jos uvek pod garancijom, uvali njima pa nek oni lupaju glavu :)
 
Скини и инсталирај програм по имену DRIVER DETECTIVE,пусти га да одради када видиш који су ти DRIVERI потребни скини их сам и инсталирај на комп ;).
 
Hvala na savetima, probacu sve sto ste mi rekli pa cu vam javiti!!!
Graficka jeste HD 3650 ja sam se zeznuo sto se tice drivera, posle skidanja viste ja sam formatirao ceo hard disk sve 3 particije C;D;E i podigao ponovo i ubacio windows xp!
Kad sam digao windows xp ja sam sve drivere sve moguce sto imam instalirao sa diskova!!!
Jedino sto sam uradio jeste kad sam kupio novi monitor BENQ nisam instalirao nista a ima disk! Ja imam 14 godina cale me samo finansira a ja radim sve ostalo, pitao sam ga samoo da li da instaliram monitor on je rekao ma koji ce ti **** i ja nisam ubacio!!!!
Sad mozda je i u tome problem?
 
Meni liči na problem sa pregrevanjem komponenti, dali grafičkog procesora ili CPU, ako imaš neki program za praćenje temperature bilo bi korisno da iščitaš parametre i ovde ih objaviš. U svakom slučaju neće škoditi da otovriš komp i dobro ga očistiš od prašine. Drajveri za monitor mogu imati veze jedino sa jasnijim prikazom boja na ekranu i ništa više, u večini slučajeva nisu ni potrebni.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima, probacu sve sto ste mi rekli pa cu vam javiti!!!
Graficka jeste HD 3650 ja sam se zeznuo sto se tice drivera, posle skidanja viste ja sam formatirao ceo hard disk sve 3 particije C;D;E i podigao ponovo i ubacio windows xp!
Kad sam digao windows xp ja sam sve drivere sve moguce sto imam instalirao sa diskova!!!
Jedino sto sam uradio jeste kad sam kupio novi monitor BENQ nisam instalirao nista a ima disk! Ja imam 14 godina cale me samo finansira a ja radim sve ostalo, pitao sam ga samoo da li da instaliram monitor on je rekao ma koji ce ti **** i ja nisam ubacio!!!!
Sad mozda je i u tome problem?

Drajveri koje dobijes uz racunar su uglavnom stari tako da ti ipak preporucujem da skines najnovije. Takodje ne bi bilo zgoreg da instaliras DirectX 9.0c. Da li ti samo igre koce ili imas problema i ovako kad otvaras neki folder pa treba da prodje dosta vremena dok ti prikaze sadrzaj ili tako nesto? Mozda ti je jednostavno pretrpan hard.

Meni liči na problem sa pregrevanjem komponenti, dali grafičkog procesora ili CPU, ako imaš neki program za praćenje temperature bilo bi korisno da iščitaš parametre i ovde ih objaviš. U svakom slučaju neće škoditi da otovriš komp i dobro ga očistiš od prašine. Drajveri za monitor mogu imati veze jedino sa jasnijim prikazom boja na ekranu i ništa više, u večini slučajeva nisu ni potrebni.

Slazem se da taj problem nema veze sa drajverom za monitor ali nisam bas siguran da je u pitanju pregrevanje komponenti. Mislim da bi mu u tom slucaju PC izbacio BSOD a ne samo da mu koce igre. Svejedno, proveri ti i to posto cujem s vremena na vreme glasine o tome kako se ATi kartice uzasno puno greju.
 

Back
Top